Vdsl altyapı yok ttnet gecebilirsin dedi

Bu konuyu okuyanlar

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar kafam almıyor bir yardımcı olun. Ttnet beni bir kaç sefer aradı 24 mbps vdsl hipernet paketi alabiliyorsunuz. Bulunduğunuz bölgeden sinyal alınıyor. Biz gelip kuracağız falan filan dedi. Türk telekomu arıyorum altyapınız uygun değil dediler. Başvuru yaptım bulunduğunuz bölgede bu sene içerisinde fibernet, vdsl çalışması olacağı gözükmüyor denildi ki bulunduğum sokakta fiber kullanan binalar var ben nasıl geçemiyorum anlamıyorum. Şu an da turknetin adsl hizmetini alıyorum. Peki bu nasıl oluyor. Ben şimdi ttnetin beni aradığı numaradan dönüş yapıp o pakete geçsem vdsl kullanabiliyor muyum? Ttnet beni mi kandırmaya çalışıyor hala anlamış değilim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ttnet dediğiniz zaten türktelekomdur, acaba siz ttnet derken türk.neti mi kastediyorsunuz?

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Fiber kullanan binalara yaparken fazla para verip fiber döşetmişlerdir.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Diğer binalar yeniyse azda olsa, müteahhitler yaparken ev sahiplerinden fazla para alıp fiber döşetmiş olabilir.
Eski binalar ya bizim bulunduğumuz binanın yapımı biterken orası vardı ve fiber geleli de oraya çok olmadı fiber kutunun konulmasına falan da şahit oldum. Fiberde gözüm yok keşke vdsl olsaydı :(

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Bende varda de oluyor 720p takılıyor.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Bende varda de oluyor 720p takılıyor.

Merhaba Youtube problemi mevcut özelliklen türk telekom kullanıcıları için felaket bu sofya hatlarının yoğun olmasından kaynaklanıyormuş.

Bölgede beyaz kabin türk telekom yazan gördüyseniz muhtemelen sizdede hipernet VDSL hizmeti vardır zaten oda fiber pek farkları yok arada detaylı bilgi istersen sana telekomun cesounun twit adresini veriyim.

İletişim bilgileriylen türkçe bi şekilde mesaj atın yarım saat geçmeden ilgilenir kendisi veya kime sorman gerektiği hakkında bilgi verebilir.
Paul Doany (@PaulDoany) | Twitter

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhaba Youtube problemi mevcut özelliklen türk telekom kullanıcıları için felaket bu sofya hatlarının yoğun olmasından kaynaklanıyormuş.

Bölgede beyaz kabin türk telekom yazan gördüyseniz muhtemelen sizdede hipernet VDSL hizmeti vardır zaten oda fiber pek farkları yok arada detaylı bilgi istersen sana telekomun cesounun twit adresini veriyim.

İletişim bilgileriylen türkçe bi şekilde mesaj atın yarım saat geçmeden ilgilenir kendisi veya kime sorman gerektiği hakkında bilgi verebilir.
Mesaj atmıştım ona sağ olsun hemen ilgilendi iletişime geçtiler ama dediğim gibi komşumun evinin önünde beyaz kutudan var ve fiber kullanabiliyor. Ben ne fiber ne vdsl kullanabiliyorum ve benimle iletişime geçtiklerinde de şu an vdsl ve fiber için bulunduğum yerde bir çalışma olmadağı söylendi

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Şuanda internet varsa modem arayüzüne girip hat değerlerini bulup atarmısınız.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12

Ekli dosyalar

• BF8009C5-25A1-41CC-AF4A-5D5F8D7791B6.jpeg
    BF8009C5-25A1-41CC-AF4A-5D5F8D7791B6.jpeg
    85.8 KB · Görüntüleme: 877

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772

Bu degil hocam snr hat zayiflamasi yazar onlar lazim.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358

Genco sağ ol :) ama yazışıyorum gerektiğinde zaten, vdsl deyim zaten ama youtube takılıyor,bu pis işte.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Genco sağ ol :) ama yazışıyorum gerektiğinde zaten, vdsl deyim zaten ama youtube takılıyor,bu pis işte.

Youtube malesef hocam o problem genel telekom kullanıcılarında var bi arkadaş var tanıdık santralden sofya hatlarının yetersizliğinden kaynaklandığını belirtiyor googleda hiç yardımcı olup türkiyeye pop noktası kurmuyormuş bu olay sürer biraz daha.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Modem tplink nasıl bakıcam onlara bilmiyorum :/

---- Mesajlar birleştirildi ----

Buldum :)

Ekli dosyayı görüntüle 38392

Ekli dosyayı görüntüle 38393

Son düzenleme: