vBulletin'dan XenForo'ya geçiş hizmeti (Profesyonel)Merhabalar, Bildiğiniz üzere art

Bu konuyu okuyanlar

exselansTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Bildiğiniz üzere artık vBulletin büyük bir çöküş içine girmiştir. Bu sürede XenForo'ya yüzlerce forum geçiş yaptı ve hepside bu işlemden kazançlı çıktı (Örnek bir forumun istatistikleri). Fakat birçok kullanıcı bu geçiş işlemini hatalı veya eksik olarak yaptığından verimli bir sonuç elde edememektedir. Sizler için bu geçiş işlemini hatasız ve veri kaybı yaşamadan yapıyorum. Peki nasıl yapıyorum?

1. Adım: Uygun zamanı bulmak
Sitenizin istatistik kayıtlarını inceliyor ve en yoğun olmayan yani ziyaretçilerinizin en az olduğu zamanı belirliyorum. Bu zaman bizim geçiş işlemini yapacağımız zaman olacaktır. Herhangi bir sorun çıkması halinde veya tam anlamıyla geçişin tamamlanma süresince ziyaretçilerinizi mağdur etmemek için bu işlemin bu şekilde yapılmasını düşünüyorum. Sonuçta sizin kazancınızın etkilenmeden bu işlemin yapılması sizin için karlı olacaktır.

2. Adım: Taşınacak verilerin seçilmesi
Sitenizi XenForo'ya çevirirken vBulletin gibi eklenti ile çalışan bir sistemin bir çok farklı verisi olmaktadır. Dolayısıyla XenForo'da en uygun şekilde çalışması ve amacından sapmamasına özen göstererek geçiş yaparken taşıyabileceğim veri listesi şu şekildedir.
Kemik (başlıca) veriler
  • Üye grupları
  • Üyeler
  • Üye avatarları
  • Özel mesajlar
  • Profil mesajları
  • Forumlar
  • Moderatörler
  • Konular
  • Değerlendirme(rep) puanları
  • Sosyal gruplar
  • Albümler
  • Bloglar
  • Makaleler (CMS)
  • Eklentiler
Özel veriler
  • vBSEO beğeni sistemi verilerini taşıma
  • vBulletin teşekkür eklentisini uyarlama
  • Üyelerin arkadaş listelerini taşıma ve uyarlama
  • Üyelerin yasaklı listelerini taşıma ve uyarlama
  • Üyelerin takipçi listelerini taşıma ve uyarlama
  • Gülümsemeler/İfadeler taşıma
  • Abonelik sistemini XenForo’ya uyarlama
  • Konu değerlendirmelerini taşıma
  • Özel profil alanlarının taşınması ve uyarlanması
  • Üye rütbelerinin taşınması ve uyarlanması
  • Yasaklı kelime listenizin aktarımı
  • Özel üye profil alanları
  • Forum yetkilerinin taşıma ve uyarlama
  • Üye grupları yetkilerini taşıma ve uyarlama
  • Uyarı kayıtlarını taşıma ve uyarlama
Şimdilik taşıyabileceğim veriler bunlardır. Fakat şöyle bir öneride bulunmak istiyorum lütfen sitenizde kullanmadığınız verilerin taşınmasını talep etmeyiniz. Bu veriler sizin taşıma işleminizin zamanını uzatacak ve fiyatını yükseltecek hemde yeni sitenizde gereksiz yer kaplamaya devam edecektir.

3. Adım: Taşıma işleminin testi
Bu adımda sitenizin gerekli olan dosyalarını(veritabanı, eklenti vs..) yerel makineme aktarıp deneme amaçlı bir taşıma işlemini yapıyorum. Bu işlem yapılırken zaman ve hataları değerlendirip sizin sitenize göre uyarlıyor ve sizi bilgilendiriyorum. Gerekli düzenleme ve hata ayıklama işlemi yapıldıktan sonra sıfır hata ile bir taşıma işlemi gerçekleştirmek üzere taşıma işlemine hazırlanıyorum.

4. Adım: Taşıma işlemi
Son olarak taşıma işlemini başlatıyorum. Tahimini taşıma işlemi süresi 10 dakika ile 3 saat arasında değişmektedir. Taşıma işlemi bittikten sonra gerekli ayarlamaları yapıyorum. Taşıma işlemi yaptıran müşterilerden kurulum, yapılandırma gibi işlemler için ücret talep etmiyorum.

Ücret
Taşıma işlemi için ücretlendirme işlemini taşınan veriye göre belirliyorum. Sonuç olarak şu şekilde bir fiyatlandırma sizlere sunuyorum:
  • Yeni veya küçük forumlar için: 40.00TL ~ 80.00TL
  • Orta büyüklükte forumlar için: 100.00TL ~ 200.00TL
  • Büyük forumlar için: Her 10.000 veri başına 10.00TL
Tüm taşıma işlemi yaptığım sitelere 30 gün boyunca destek ücretsiz veriyorum.
Eklenti düzenleme veya uyarlama, tema uyarlama, logo yapma veya özel işlemlerinizi ekstra ücret ile yapmaktayım.

Desteklenen sürümler
  • vBulletin 3 serisi
  • vBulletin 4 serisi
  • vBSeo tüm sürümleri
  • Teşekkür eklentisi tüm sürümleri
Referans: http://frmex.com (vBulletin 3.8)

İletişim bilgileri
Website: http://www.xenforo-tr.com
E-posta: [email protected] (maksimum 12 saat içinde geri dönüş)