Vbulletin mi Xenforo mu? Hangisi daha iyi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi forum daha iyi? Xenforo mu Vbulletin mi?

• Kullanılan toplam oy
    83

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
işin bir de seo kısmı var arkadaşlar. bu da çok önemli. öyle ki; vbseo eklentisi ile vbulletin birleştiğinde gerçekten de harika bir yapı ortaya çıkıyor. xenforo'da bu güç henüz yok sanırım.

EnziM

Doçent
Forum sevdasından kurtulamadınız gitti forum dediğin kitaplık gibi olmalı bin bir tema ile süslendirilmemesi lazım. Yok has üye yok acemi üye gibi ıvır zıvırları olmamalı. Bakınız bu konuda Google forumlarına teması yapma gereği bile duymamışlar. Buradaki kullanıcılar forumdaki değişikliklere bayılıyorlar son zamanlarda forum kullanımı Ana Sayfanızı baltaladı. Ana sayfa içler acısı duruma düştü buda foruma fazla zaman harcadığınızdan. Kurun bir smf tasarımı çok ama çok sade sonra bırakın burayı anasayfanıza yoğunlaşın. Olması gereken makalelere yorum yapılmasının düzenli arşiv şeklinde foruma entegresiydi şimdi foruma yapılanlar anasayfaya entegre ediliyor var bir terslik :)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
forum, ana sayfayı yemiyor :D ikisinin kulvarı farklı. ana sayfa konusunda, yakında yapılacak değişiklikleri beklemenizi öneririm :D

keyloger

Rektör
Böyle istatistik bilgiler var elinde sen hala forumu kurcalıyorsun :) Ana sayfaya öncelik verseniz daha iyi. Hem daha sonra portalınıza uygun forumu seçersiniz.
O istatistik yanıltıcı yanlız. :) E-bülten bana 5-6 tane geliyor, yani e-bülten'e kayıtlı 5-6 mailim birden var, neden öyle birşey oldu bilmiyorum ama benim gibi başka arkadaşlarda vardır eminim. Forum olmazsa olmazım ama daha entegre çalışırsa güzel olur tabi ki. :)

mei

Profesör
forum'da sitenin en önemli parçasıdır. Bakınız donanımhaber ben o forumlarda kendimi kaybediyorum neyin nerede olduğu ne olduğu belli değil bence yakışmıyor ama beni bağlamaz. SDN ye gelince forum güncellemesi ile çok daha temiz bir arayüz ve kolay kullanım geldi sitenin her yerini aynı anda yeniliyemeyecekleri için teker teker değiştiriyorlar ki anasayfa tasarımıda yeni değişti ama biraz çalışma ile daha da geliştireceklerdir.

surmelim37

Profesör
işin bir de seo kısmı var arkadaşlar. bu da çok önemli. öyle ki; vbseo eklentisi ile vbulletin birleştiğinde gerçekten de harika bir yapı ortaya çıkıyor. xenforo'da bu güç henüz yok sanırım.
Seo yu göz önünde bulundurmamak olmaz tabiikide. :)

clients

Profesör
forum için phpbb herzaman 10 numara hem ucretsiz hem stabil çalısıyor
vbulletin ve turevi cok karısık phpbb ve vbulletin kullanan biri olarak phpbb3 diyorum

gezegen

Profesör
daha kullanışlı oldugu kesin hele konu başlıgına gidince içerik hakkında bilgi veren baloncuk çok hoşuma gitti

asascenk

Üyecik
Sade tasarım + renk uyumu = mükemmel forum... Bu forumun mobil versiyonu çok daha güzel :)

SoLidBurn

Asistan
Yeni Null Bulup Localhosta Kurulum Yaptım Kurulum 30 Saniye Sürdü Vb Kurulumda Eziyet Çektiriyor.. Türkçe Dil Desteği ve Türkçe Kullanım Desteği Yaygınlaşırsa VB Mezara Gider.. Fiyatına Yorum Yapmacağım Değer mi Değmez mi Gerçek Webmasterler Karar Versin..

annttiigs

Profesör
Onursal Üye
network support konusunda java hala - ki bunda platformlardan kopuk tarzı var - önde. ki artık her şey network olduğuna göre. java daha çok su götürür hele ki oracle desteğini de ardına aldı. rüzgar eser de eser.
ancak birbirini ezdikleri alanlar farklı. .Net platformu web programcılığı - ki burada da web'in tartışılmaz dünyası ve genişliği var - alanında java'yı döver.

-java netwrok ve güvenlik
-.Net ( benim takip ettiğim kadarı ile ) web.

mei

Profesör
3 ay sonra 140$ alamazsın lisansını.

mila12

Dekan
Onursal Üye
yeni sürümleri bekliyoruz heyecanla. hem vbulletin hem de xenforo :D
Xenforo şuan dava ile uğraşıyor sanırım hala. Vbulletin dava açmıştı. Vbulletin 4.1.0 sürümünde upgrade adımında felan değişikliğe gitmiş. Bu arada vbulletin 4.0.8 sürümünde xss açığı varmış Forumu 4.0.9'a upgrade etmek gerekir :)

stat counter