Vbulletin login giriş sorunu

Bu konuyu okuyanlar

donanma44

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Değerli arkadaşlar www.zohreanaforum.com yönetcisiyim. Admin ve üyelerimiz an itibariyle kullanıcı adları ve şiflerini yazıp tıkladıklarında giriş yapamıyorlar. Alt sayfalarda giriş denemesi yaptığımızda bizi ana sayfaya yönlendiriyor ve yine giriş olmuyor.

Tools.php ile ilgili bir kaç işlem yaptım. Mesela install/tools.php olarak çalıştırdım ama bir faydası olmadı. Okuduğum diğer çözümlerde admincp üzerinden işlem yapmamızı anlatmış fekat admin olarak zaten giriş yapılamıyor.

Acilen yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler

Kilavuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Değerli arkadaşlar www.zohreanaforum.com yönetcisiyim. Admin ve üyelerimiz an itibariyle kullanıcı adları ve şiflerini yazıp tıkladıklarında giriş yapamıyorlar. Alt sayfalarda giriş denemesi yaptığımızda bizi ana sayfaya yönlendiriyor ve yine giriş olmuyor.

Tools.php ile ilgili bir kaç işlem yaptım. Mesela install/tools.php olarak çalıştırdım ama bir faydası olmadı. Okuduğum diğer çözümlerde admincp üzerinden işlem yapmamızı anlatmış fekat admin olarak zaten giriş yapılamıyor.

Acilen yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler

Hocam öncelikle admin panelinede giriş yapamadığınızı söylemişsiniz. Bu sorun herhangi bir eklentiden kaynaklanıyor olabilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak tüm eklentileri sonlandırarak tekrar kontrol etmenizi rica ediyorum.

Sitenizin FTP ile giriş yapalım. İncludes isimli klasörden Config.php'yi açın alttakini bulun;

PHP:
<?php

Hemen altına ekleyin;

PHP:
define('DISABLE_HOOKS', true);

Bu işlemi yapıp tekrar girişi deneyini lütfen. Durum ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

donanma44

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Bu yolu denemiştim daha önce şimdi bir daha denedim fakat olmadı.

Kilavuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki en son ne tür bir işlem yaptınız? Yaptığınız son işlemden sonra olmuş olabilir.

donanma44

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Peki en son ne tür bir işlem yaptınız? Yaptığınız son işlemden sonra olmuş olabilir.

Gece 2 gibi bir konu girerken konuyu açamadım ben de sabah denerim diyerek önemsemedim. Sabah giriş yapmak istediğimde bir daha da girişim olamadı.

Ftp'deki dosyaları incelerken ksh.htm adında bir dosya farkettim. İçeriğinde "Hacked By Kuroi'SH" yazısı vardı. Kanımca hacker saldırısı oldu . Ftp şifremi değiştirdim.

Ftp'deki tüm dosyaları silip 1 hafta önceki yedek dosyalarımı yüklesem problem olur mu?

Kilavuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gece 2 gibi bir konu girerken konuyu açamadım ben de sabah denerim diyerek önemsemedim. Sabah giriş yapmak istediğimde bir daha da girişim olamadı.

Ftp'deki dosyaları incelerken ksh.htm adında bir dosya farkettim. İçeriğinde "Hacked By Kuroi'SH" yazısı vardı. Kanımca hacker saldırısı oldu . Ftp şifremi değiştirdim.

Ftp'deki tüm dosyaları silip 1 hafta önceki yedek dosyalarımı yüklesem problem olur mu?

Hocam dosyalarınıza oynamalar olduğuna göre dediğiniz gibi bir saldırı almışsınız. 1 hafta önceki yedekleri yüklemeniz onsan sonraki konularınızın kaybına yol açabilir. Onun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum. Siz şuanki dosyalarıdna ayrıyetten bir yedeğini alın duruma göre geri silersiniz.

donanma44

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Hocam dosyalarınıza oynamalar olduğuna göre dediğiniz gibi bir saldırı almışsınız. 1 hafta önceki yedekleri yüklemeniz onsan sonraki konularınızın kaybına yol açabilir. Onun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum. Siz şuanki dosyalarıdna ayrıyetten bir yedeğini alın duruma göre geri silersiniz.

Tamam hocam yedekleri alıp bir deneme yapayım, umarım olur. Teşekkür ederim ilginiz için.

donanma44

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Ftp'deki dosyaları yeniden yükledim ama yine olmadı.

Acaba veritabanını silip bir hafta önceki veritabanını yeniden yüklesek çözüm olur mu?

Kilavuzer

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ftp'deki dosyaları yeniden yükledim ama yine olmadı.

Acaba veritabanını silip bir hafta önceki veritabanını yeniden yüklesek çözüm olur mu?

Hocam aynı şekilde şuanki veritabanınızında bir yedeğini alıp bir hafta önceki veritabanınızı yüklemeyi deneyebilirsiz.

donanma44

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Hocam, hosting firması güvenlik önlemlerini artırdığı için bu problem yaşanmış. Bunu bana sonra söylediler :) Sizleri de meşgul ettim kusura bakmayın. İyi çalışmalar dilerim.