Vatan'dan aldığım RAM kırık ve bozuk çıktı. Geri almıyorlar.

Bu konuyu okuyanlar

bbkagp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
04.04.2016'da Vatan Bilgisayar'dan aldığım GSkill 16 GB (2x8GB) Trident x ddr3 2400mhz ürün bozuk ve kırık çıktı. Geri götürdüğümde kendinizde kırmış olabilirsiniz dediler. Ürün servise gitti, kırık olduğu için garanti kapsamında değil deyip, yapacak bir şey yok dediler. Dikkat ederseniz ürün iki tane ve kırıklık birisinde var, halbuki ürünleri hiç birisi çalışmıyor. RAM olduğu için deneyip alma şansım yok, ama sorumlu deneyip alsaydınız diyor.

Keşke biraz saygı duyulsa müşterilere.

Vatan%20Bilgisayardan%20Hatali%20Urun.JPG

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Tam hangi tarihte aldın bu çok önemli. Orada biraz çazgırlık yapsaydın geri alırlardı. Tüketici mahkemesine vermekle tehtit et hemen yumuşar onlar. Resmen ayıplı ürün. Bana denk gelse kuzu olur onlar kuzu.

bbkagp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Öyle ürün vermişler, bide kendin kırmışsın diyorlar, Garanti kapsamında değil diyorlar...

Tüketici haklarına gideceğim... Müşteri hizmetlerine mail attım ve şikayet ettim, onlarda dönüş bekliyorum, dönüş olmazsa, hemen gideceğim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Yine yeniden bir Vatan Bilgisayar vakası. Geçmiş olsun kardeşim, Vatan hiç bir zaman müşterilerine saygı göstermez. Boşuna da bekleme..

bbkagp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yine yeniden bir Vatan Bilgisayar vakası. Geçmiş olsun kardeşim, Vatan hiç bir zaman müşterilerine saygı göstermez. Boşuna da bekleme..

Vatanbilgisayar bi tek ben değil, giddiğim günde 2-3 müşteriyle daha aynı şeyi yaptılar... Adam'da saygı yok, müşteri kayıbı falan düşünmüyorlar...

Bi daha Vatanbilgisayar'dan alışveriş yapmayacağım...

bbkagp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bugün gittim, RAMi geri aldılar. Aynı üründende alabilirsin, farklı üründe alabilirsin dediler. Bende farklı bişey aldım.

Aldığım sıfır ürün, 15 gün bekleyip, baya bir uğraştıktan sonra, çözüldü.

Bu durumdan anladığım şey şöyle :

1) Yasa ve iş ahlakı olarak geri almak zorundalar, fakat kendi kafaların göre takıldıkları için ve satış ahlakı az olduğu için direniyorlar. Geri almamak için tüm mantıksız laflara başvuruyorlar.
2) Çoğu zaman mağaza ürünün bozuk olmasından haberi var... Aklınızda bulunsun...
3) Sorumlunun yaptığı saygısızlığı bilgisizlikten, ürünün ne olduğu ve ne işe yaradığını bilmiyor.
4) Sorumlunun deneyip alsaydınız demesi tamamen dalğa geçmek. Ona yapacak bişey yok, davranışı aile eğitim vermesi lazim.
5) ...

Bu durumlarda ne yapmanız lazim :

1) Mağazada biraz direnip haklı olduğunuzu anlatmaya çalışın. Anlamakta direnirlerse, ikinci yola başvurun.
2) Sosyal medya. Şirkete ayıt olan tüm sosyal medya'da yazın.
3) sikayetvar.com'a yazın, bulunsun böyle bir olayı olması.
4) Şirketin üst seviye olan mail adreslerin bulup, mesaj atacaksınız.
5) Tüketici haklarına şikayet
6) Savcılık
**) Buraya yazın, baya yardımcı oluyorlar arkadaşlar.

Vazgeçerseniz, saygısızlık devam edecek...

Bu olayın Ankara/Keçiören'de olması dikkatımı çekti. Zengin bir bölge'de olsaydı yapmazlardı...

Fikir veren tüm arkadaşlardan teşekkür ediyorum... :):)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Eşek gibi geri alacaklar. Böyle durumlarda sesini yükselteceksin ve mümkünse müdürü ayağına çağırtacaksın.

İşçilerle fazla muhattap olmayın. İki kemküm eder yollarlar.

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Geçmiş olsun bir daha test ettirirsiniz... ramleri test edebilirler... :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
04.04.2016'da Vatan Bilgisayar'dan aldığım GSkill 16 GB (2x8GB) Trident x ddr3 2400mhz ürün bozuk ve kırık çıktı. Geri götürdüğümde kendinizde kırmış olabilirsiniz dediler. Ürün servise gitti, kırık olduğu için garanti kapsamında değil deyip, yapacak bir şey yok dediler. Dikkat ederseniz ürün iki tane ve kırıklık birisinde var, halbuki ürünleri hiç birisi çalışmıyor. RAM olduğu için deneyip alma şansım yok, ama sorumlu deneyip alsaydınız diyor.

Keşke biraz saygı duyulsa müşterilere.

Vatan%20Bilgisayardan%20Hatali%20Urun.JPG
geçmiş olsun kardeşim uyar ilk önce gözlerini korkut baktın olmuyor tüketici haklarına başvur...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
2400 MHz RAM'ler de ucuz şeyler değil, sorunun çözüldüğüne sevindim.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Geçmiş olsun sorunun çözülmüş en azından eminim mağdur olan çok insan vardır.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben sene kaçtı hatırlamıyorum burdan uydu almıştım getidrdim eve kutuyu açtım tek ayağı kırık alt taraftan aldığım zaman kardeşim Hastanede yatıyodu kolundan ameliyat olmuştu ona bakmak zorundaydım hastanede dolayısıyla 3-4 gün gidemedim bi yere hastanede yatıp kalklıyodum sonra gittim müsait bi ara bulup anlattım durumu sizinki gibi aldığınız gün getirseydiniz felan saydılarda saydılar kutu içeriği eksik vs... halbüki eksik kutuyu veren hatalı ürünü veren kendi elemanları mağazanın içine girdim ürün iade yerinden bana satan elemanı kulağından tuttuğum gibi götürdüm iade yerine samimi söylüyorum tuttum zorla götürdüm işim var gelemem vs.. yaptı başta tutanak tuttu iade birimi o elemanda imzaladı eksik ayıplı ürün verdiğini sonra tutanağı tutan bayan şikayetçimisiniz işten çıkarsınlar bunu böyle yapıyosa dedi bende adam olur herhalde bundan sonra diye ekmeğiyle oynamak istemedim yok dedim ürünü geri alın dedim yeter.... Aldılar ürünüde o gün indirim vardı almıştım fakat geri aldıklarında normal satış fiyatı üzerinden aldılar 60 liramı 90 liramıydı yalan olmasın fazladan hediye çeki verdiler kendileri zarar etti hem güven hem para kaybedip....