Vakıfbank 3-0 Rabita Bakü | CEV Şampiyonlar Ligi Final Maçı | 2012/2013

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜ VAKIFBANK

Filede Avrupa'nın en büyüğü Vakıfbank... CEV Şampiyonlar Ligi finalinde Rabita Bakü ile karşılaşan Vakıfbank, rakibini 25-17, 25-20 ve 25-23'lük setlerle 3-0 yenerek tarihinde ikinci kez bu kupayı kazanmayı başardı.

kupa600_F0RUH.jpg

CEV Şampiyonlar Ligi'nin iki yenilgisiz takımı, Vakıfbank ile Rabita Bakü, en büyük kupayı müzesine götürmek için, NTV Spor ve NTV Spor.net’ten canlı yayınlanan maçta karşı karşıya geldi.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde hiç maç kaybetmeyen Vakıfbank, rakibini 25-17, 25-20 ve 25- yenerek ikinci kez Şampiyonlar Ligi kupasını kazandı. İki takım, 2011 yılında yine İstanbul'da oynanan finalde karşı karşıya gelmiş; rakibini rahat şekilde 3-0 yenen Vakıfbank, bu kupayı Türkiye'ye getiren ilk ekip olmuştu. Geçtiğmiz yıl ise bu kupayı Fenerbahçe müzesine götürmüştü.

Vakıfbank karşılaşmaya hızlı başladı. Üst üste sayılar kazanarak üstünlüğü ele geçiren temsilcimiz, arayı açtı ve 25 dakika süren ilk seti 25-17 kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sete Rabita Bakü daha hızlı girdi. Ancak çabuk toparlanan Vakıfbank, arayı kapatarak öne geçti ve ikinci teknik molaya 16-14 üstün girdi. Konuk ekibin yeniden sete ortak olmasına izin vermeyen temsilcimiz, seti 25-20 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Oyundan kopmayan Rabita Bakü, 3. sete hızlı başladı ve ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Üstünlüğünü koruyan konuk ekip, ikinci teknik molayı da 16-14 önde geçti. Bu bölümden sonra yeniden oyuna ağırlığını koyan Vakıfbank, 3. seti 25-23, maçı 3-0 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.

Kaynak

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu sene vakif iyi kadro kurdu ne varsa topluyacak gibi duruyor baküde zor rakip güzel maç olacak pazar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
25-17 ilk seti aldık. :)

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
İnşallah maç da vakıfbank'ın. :) Eskiden italyanlar götürüyordu şampiyonlar ligini, artık bize geçicek o seri İnşallah. :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
3-0 aldık. helal! yine şampiyonuz! :D

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Kendilerini Can-ı yürekten tebrik ediyorum ,başarılarının devamını diliyorum.
Darısı Fenerbahçe'nin başına. :)

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Her zaman değindiğim gibi, hakketmedikleri halde trilyonları götürenlere kapak olsun.
Siz dansöz gibi sahalarda kıvırırken, alnının teriyle, sizin gibi kıvırmadan işte Avrupa böyle dize getirilir.
Helal size kızlar.
Bu artık en azından voleybol'da Türk hegamonyasının başladığına delildir.
Alınlarınızdan öpüyorum, elleriniz dert görmesin.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bu çok büyük başarının hakkettiği ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Avrupanın en büyüğü bizim ülkemizden doğru düzgün haberlere bile çıkmadı.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Son Dakika!

Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yeterince dikkat çekmeyen Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, soyunma odalarını basması için Aziz Yıldırım'a çağrıda bulundu...

Zaytung :laugh:

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Dün sabah spor gazetelerinin ana sayfasına baktım, ufacık minicik bir yer ayırmışlar.Fener ise tam sayfa, ne desem ki, bırakın kupayı gelin kızlar, nasılsa kımse sallamıyo.

Son mesajlar