V9 Web Portalı Nasıl Kurtulurum

Bu konuyu okuyanlar

aksefal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peni bu arama sitesi olan v9 nasıl yapabiliriz exe olarak başka sitede kullanmak istesek?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Burada ve diğer sitelerde yazılı ne varsa yaptım olmuyor... combofix dahil 7 tane virüs tarayıcı yaptım, regeditten aratıp çıkanları sildim, browser kısayollarının hepsini düzelttim ama tık yok, pc kapat aç yine aynı illet.. bu tr-v9 virüsü artık hangi dosya adı altında nereye kendini kurduysa bir türlü yok olmuyor..
benim bulabildiğim tek problem bu chrome/ayarlar/içerik ayarları/eklentiler sırasındaki istisnaları yönet kısmındaki hiçbir şekilde müdahale edemediğim //hokdglbhghcebcopdbanieangmcamaak/// isimli şey.. bu dediğim direk uzantılar içinde görünmüyor. yani uzantıların içinde hiçbirşey yok // sadece bu //chrome/ayarlar/içerik ayarları/eklentiler sırasındaki istisnaları yönet kısmında görünüyor

aynen böyle..
Ne yaptıysam olmuyor!! lütfen yardım!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
format atın arkadaşlar. team viewer kullananlar dikkat etsin

sawran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"kökten çözüm."

mozilla firefoxun kurulu olduğu yerde mozilla.cfg var
onu wordpad veya metin belgesi olarak açın
içersine bunları yapıştırın.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

//
lockPref("browser.startup.page", 1);
lockPref("browser.startup.homepage", "www.google.com.tr");
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.current_page", false);
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.restore_default", false);
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.bookmark_page", false);

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
masaüstüne farklı kaydedin. mozilla.cfg olacak şekilde..
daha sonra mozillfa firefoxun kurulu olduğu yerdeki doyayı silip yerine. masaüstüne kaydettiğiniz dosyayı atın. sorununuz çözülmüş olacaktır.
:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

"kökten çözüm."

mozilla firefoxun kurulu olduğu yerde mozilla.cfg var
onu wordpad veya metin belgesi olarak açın
içersine bunları yapıştırın.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

//
lockPref("browser.startup.page", 1);
lockPref("browser.startup.homepage", "www.google.com.tr");
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.current_page", false);
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.restore_default", false);
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.bookmark_page", false);

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
masaüstüne farklı kaydedin. mozilla.cfg olacak şekilde..
daha sonra mozillfa firefoxun kurulu olduğu yerdeki doyayı silip yerine. masaüstüne kaydettiğiniz dosyayı atın. sorununuz çözülmüş olacaktır.
yada bıraktığım dosyayı indirip atın aynı yere varıyor. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clap::clap::clap:netmahal i kaldırmak için ya format atmak yada sistem geri yükleme yapmak gerekir ben her yolu denedim çare bulamadım format attıracaktım aklıma sistem geri yüklemek geldi netmahalin bulaştığı tarihten önceki bir tarihe bilgisayarımı geri yükledim sorun tamamen ortadan kalktııııı.....:tt2::rolleyes::cool:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
v9 hiç bir proğram kaldırmıyor sadece spyhunter 4 tam sürüm tamamen temizliyor benim pcde ilk açıldığında bir explorer sayfası açılıyor ve v9 çıkıyordu onlarca proğram denedim ancak hiçbiri etkili olmadı ancak spyhunter 4 sorunu çözdü

birdal1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.haberpress.net/ beyler her pc açtığımda bu site çıkıyo internet expolrer özeliklere basıyorum v9 uzantısını siliyorum Google chrome aynı şekilde yapıyorum pc açıp kapatığım zaman yine geri geliyor ve link teki sayfa açılıyor

delimanyak_43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.haberpress.net/ beyler her pc açtığımda bu site çıkıyo internet expolrer özeliklere basıyorum v9 uzantısını siliyorum Google chrome aynı şekilde yapıyorum pc açıp kapatığım zaman yine geri geliyor ve link teki sayfa açılıyor

C:\ProgramData\Adobe içindeki "taskil" diye bir klasör var onu silin birşey kalmıyor,diğer yöntemlerin hepsini tek tek denedim;hikaye.Resetten sonra aynı şey oldu,zaten pc kapanırken kendini tekrar kopyalıyor virüs.Error ekranı geçiyo bi anlık,hızlıca olduğundan error kodu falan okunmuyo zaten.Yani "exe"sini silmek gerek oda adobenin içinde.Geçmiş olsun kurtulabilenlere şimdiden...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu meret adobeyle beraber geliyo,chrome'dan giriş yapınca herşey yedeklendiği için buda yedekleniyor arada yedeklemeyi kaldırıp tekrar deneyin yoksa format sonrası bile gelir doğal olarak...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hiç birinin faydası olmadı ..pc kapatıp açınca yine çıkıyor...netmahali daha kolay temizlemiştim bu ne böyle anlamadım :crying::helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
programlarda v9 diye birşey görünmüyor...hedeften değişiklik yapıyorum o da pc kapatıp açınca geri geliyor :( ne belaymış arkadaş:cursing:

Erick Neko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
v9 tarzı virüsler bilgisayarımıza çok kolay bulaşır, bu tarz virüsleri engellemek için bazı programlardan yardım alabiliriz.