Uzaktan bilgisayara bağlantı ağı kurma?

Konusu 'Windows' forumundadır ve Burak_58 tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. Burak_58

Burak_58 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Uzaktan bilgisayara bağlantı ağı kurma?

merhaba ark.daslar uzakdan bilgisayara bağlantı ağı kurma?herhangi bi bilgisayardan iş yerimdeki bilgisayara bağlantı (gerçi babamın iş yeri :p ben öğrenciyim) ile ilgili beni yönlendirirmisiniz kolay kurulum mümkünse resimli yada video lu anlatımı warsa çok sevinirim:) forumda yeniyim:p Thanx For ALL.!

2. Stone

Stone Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Uzak bilgisayar bağlantı kurmak derken ?
    Uzak masaüstümü istiyosun ? Eğer uzak masaüstü istiyosan
    Modem'inden bağlanmak istediğin bilgisayar'a "3389" portunu yönlendirmen lazım bu bir.
    ikinci olarak Uzak masaüstü yapıcak kullanıcıyı belirlemen lazım , Bilgisayar'ıma Sağ click yap yönet'e gel "Yerel Kullanıcı ve Gruplar"'dan "Gruplar" kısmında "Remote Desktop User" 'a bi kullanıcı eklemen lazım ki bu kullanıcıyla bilgisayarına bağlanacaksın.(Şifrede vermen gerekli bide onun içinde "Kullanıcılar" 'dan Seçtiğin kullanıcıya Sağ Tıkla "Parola Belirle" Seçeneğini Seç yeni parola'nı yaz.)
    arından "Bilgisayarım"'a Sağ Click "Özellikler" kısmından "Uzak Bağlantı Ayarları"'na gel "Bu Bilgisayara uzaktan yardım bağlantılarına izin Ver" Seçeneği seçili olsun alt tarafta "Uzak Masaüstü" Kısmında ikinci seçeneği seç , "Herhangi bir uzak masaüstü sürümünü çalıştıran bilgisayardan yapılan bağlantılara izin ver" 'i seç "uygula" "Tamam" de "Kullanıcı Seç" gözüne çarpacaktır ama onu yukarda zaten yaptık "Yönet" kısmından. bu şekilde internet ip'si ile Port'un yönlendirdiğin bilgisayar'a bağlantı yapabilirsin.

Ayrıca aranızda bi Hamachi ağı Kurup Aynı işlemleri gerçekleştirebilirsin, Teamviewer , Remote Administrator gibi yazılımlar ilede uzak masaüstüne erişebilirsin. Saygılarımla

(El emeği Göz nurudur alıntı değil :D )

3. Burak_58

Burak_58 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya:D mesela elimde laptop war herhangi bi yerdeyim iş yerimdeki pc ye bağlanmak istiyorum:D detay please

4. Arslan_Azrail

Arslan_Azrail Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yav iki bilgisayarı bağla modeme olsun iş 2 kişi aynı internetten :D:D

5. Burak_58

Burak_58 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :D öyle degil:D işte:D ya uzak masaüstünü tıklıyıp yapıyorumda detaylı bişeyler :D gösterip aydınlatacak yok galiba resimli felan on numara olur:( bendiyelim memlekette sivasdayım:D istanbuldaki pc me bağlanacam:D uzakdan işte:D ayrıntılı bişelerle aydınlatacak yok bizi heralde:(

6. likable06

likable06 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teamwiever diye bir program var programla çok kolay bir şekilde bağlanabiliyosun bilgisayara yalnız her iki bilgisayardada internet bağlantısı olmak zorunda.

7. mdkbet

mdkbet Profesör

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    team viewer ile bağlanmak için bağlanacağın bilgisayarın başındada birisi olması gerekiyor
    teamviewer da ip girmiyorsun id ve şifre giriyorsun bunuda bağlanacağın bilgisayarın ekranındaki teamviewer penceresinden okuman lazım

8. lesoleil

lesoleil Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamachi yi dene
    işine fazlasıyla yarar
    kullanımı ve kurulumu için Hamachi TÜRK

9. by_ala

by_ala Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgisayarıma gel sağ tuş tıkla yukarda uzak yazıyor ona tıkla kullanıcların uzaktan bağlanmasına izin vere tıkla sonra kendine şifreli bir oturum aç ardından çalıştıra gir cmd yaz ipconfig yaparak ip ni öğren o bilgisayarı açık bırak geç diğer bilgisayara
    başlat donatılar iletişimden uza masaüstüne tıkla ordan ip i yaz geln kısma şifreli oturumun kullanıcı adını ve şifresini yaz bu kadar :D

10. likable06

likable06 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teamwiewer ı kurarken ayrı bir seçenek daha var kurulumda o seçeneği seçersen ıd ve password sabit kalıyor istediğin zaman girebiliyosun..

11. KintaRo

KintaRo Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  12. mdkbet

mdkbet Profesör

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    bak buna hiç dikkat etmemiştim çok faydalı bir bilgiymiş saol

13. likable06

likable06 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Dostum kusura bakm seni yanlış bilgilendirdim:)) O seçenek kurulumda değil kurduktan sonra options(seçenekler) kısmın galiba o mesajı yazarken kafam son derece güzeldi:mrgreen:

14. mdkbet

mdkbet Profesör

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    seçeneklerde öyle bi bölüm göremedim ben tam olarak nerde söyleyebilir misin.

15. Burak_58

Burak_58 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun ayrıntıyı aldım:)

16. alperveli

alperveli Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    logmein programı var bu programı bilgisayara kuruyosun kullanıcı adı ve parola belirliyosun daha sonra programın kurucu sitesine gidip vemiş olduğun kullanıcı ismi ve parola ile bilgisayarına amerikadan bile ulaşabiliyosun
    aklımda kalan bu yanlış hatırlamıyor isem

17. salihh

salihh Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    logmein e gir free olan hersey i dne 15 mılyon kullanıcısı vr bende 10 makıneye oturdugum yerden gırıp cıkıp download ı ko0ntrol edoım:D seed de işe yarıyor :)

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

aklınıza ............................ :D windomsw 7 başlat menüsüne uzak bağlantı yaz bebwek

19. fantasticb

fantasticb Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    smilelardan yazdığını okuyamadım :D :D

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

teamviever indir 2 bilgisayarada ama baglanacagın bilgisayarın acık olması lazım sonra kullanıcı koduyla sifreyi yaz baglanma yerine ve bilgisayarınla baska kodunu girdigin bilgisayar birlesiyo ve o bilgisayarı kontrol edip dosya alıp gönderebiliyosun

Sayfayı Paylaş