Uzak şehirden motosiklet almak

Bu konuyu okuyanlar

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Merhabalar A1 ehliyetime uygun bir motor arıyordum ve bulunduğum yerden 150km uzak bir şehirde benelli bn 125 buldum ve çok hoşuma gitti.Gerçekten almak istiyorum ama tabii ki satıcı motoru bana getirmiyor.Biz gidincede en azından bir sanayiye göstermek isteriz motoru.Bilgimiz yok motor hakkında.Anlayacağınız motorun dışı güzel ama içi nasıl bilmiyoruz ve oradaki ustalar bizi kandırır mı falan gibi düşüncelerimiz var.Satıcı anlaşmış olabilir falan birçok kötü senaryo var :( Kısaca motoru getirmek değil güvendiğimiz birine göstermek sorun.
Ne yapabilirim ? Bi akıl verir misiniz ?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Motorlarda çok katakulle dönebiliyor. Dediğin gibi usta ile anlaşıp bir şeyi yok diyebiliyorlar. Mümkünse sosyal medyadaki motor gruplarına yazarsan belki orada yaşayan bilen varsa bakabilir yerine. Ayrıca sen hangi şehirdesin motoru bakacağın şehir neresi ?

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Motorlarda çok katakulle dönebiliyor. Dediğin gibi usta ile anlaşıp bir şeyi yok diyebiliyorlar. Mümkünse sosyal medyadaki motor gruplarına yazarsan belki orada yaşayan bilen varsa bakabilir yerine. Ayrıca sen hangi şehirdesin motoru bakacağın şehir neresi ?
Ben Dalaman'dayım.Satıcı ise Milas'da yaşıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi ustanı alıp gideceksin başka çare yok.
En son çare bu olucak bulabilirsek tabi.Yada 1-2 ay daha beklicem ilanların yenilenmesi için.Fiyatlar biraz daha uçucak 2 ayda. :(

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben Dalaman'dayım.Satıcı ise Milas'da yaşıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En son çare bu olucak bulabilirsek tabi.Yada 1-2 ay daha beklicem ilanların yenilenmesi için.Fiyatlar biraz daha uçucak 2 ayda. :(
Motor gruplarında falan bulunduğun şehirsin grubuna üye falan ol önerilen usta ile görüş.

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Facebookta bulursun anca.
Almak istediğim motor 2019 model ve 15 bin kilometrede.Tanıdıklar temizdir o motor km si fazla değil falan dedi ama bakalım ne olucak.Tekrar teşekkürler yanıtlarınız için.

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Almak istediğim motor 2019 model ve 15 bin kilometrede.Tanıdıklar temizdir o motor km si fazla değil falan dedi ama bakalım ne olucak.Tekrar teşekkürler yanıtlarınız için.
Herşey km değil benim Motor bu

Babam baktı aldı getirdi ben olsam anlamam.
Babam ustası sesinden baktımi vuruk mu kazalı mi anlıyor benimkide 17 bin km bak nasıl gözüküyor sence?

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Herşey km değil benim Motor bu

Babam baktı aldı getirdi ben olsam anlamam.
Babam ustası sesinden baktımi vuruk mu kazalı mi anlıyor benimkide 17 bin km bak nasıl gözüküyor sence?
Ateş ediyor :D Siz racing tarzı seviyorsunuz galiba.

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Ateş ediyor :D Siz racing tarzı seviyorsunuz galiba.
Naked alacaktım böyle oldu ama böyle daha iyiymiş naked almam birdaha birde o kadar dedim ben racing istemem diye ama
Birde lastik değiştirdim yeni
Rosso 2 taktırdım lastik farkettirdi

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Zevk meselesi ya.Ben çok hız yapmayı seven biri değilim altımda motoru hissedeyim yeter :)
Belki bende ileride yarış tipine yükseltirim.Sizinki 250cc galiba, ben 100ü geçmem :D

gr9nole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Zevk meselesi ya.Ben çok hız yapmayı seven biri değilim altımda motoru hissedeyim yeter :)
Belki bende ileride yarış tipine yükseltirim.Sizinki 250cc galiba, ben 100ü geçmem :D
Hızlı gidecen diye birşey yok:) aynen ilerde yükseltirsin
Büyük motor olması hızlı gideceksin anlamına gelmez✓

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Hızlı gitmiceksem neden 250cc motor alıyım ki :D

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kazanın yada arızanın kmsi olmaz. Nece sıfır araçlar var fabrikasyon hatalı çıkıp değişim yapılıyor, nece araçlar var 10 binde pert kayıtlı oluyor, o yüzden iyi bir ustayla gitmekte fayda var. Sonuçta oraya bir para bağlıyorsunuz emek bağlıyorsunuz, iyice baktırıp almak gerekir.

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Kazanın yada arızanın kmsi olmaz. Nece sıfır araçlar var fabrikasyon hatalı çıkıp değişim yapılıyor, nece araçlar var 10 binde pert kayıtlı oluyor, o yüzden iyi bir ustayla gitmekte fayda var. Sonuçta oraya bir para bağlıyorsunuz emek bağlıyorsunuz, iyice baktırıp almak gerekir.
Benenlli yetkili servisi buldum oraya göstermeyi planlıyorum.Umarım dolandırılmam :D

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,462
Kendi ustanı götürecen yapacak bir şey yok.

TedRED

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Şunu düşünüyorsan motoru almasan daha iyi olabilir. Motorda cc demek hız demek değildir, güvenliktir.
Motora başlamadan öğrenemem ama değil mi :) Tabii 2. cümlenizde öğrenmiş oldum çok sade olsa da. :)

zenith25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Motora başlamadan öğrenemem ama değil mi :) Tabii 2. cümlenizde öğrenmiş oldum çok sade olsa da. :)
bazı şeylerin deneyimle öğrenilmesi hayatınıza malolabilir, o nedenle iyice okuyup, izleyip düşünsel olarak bunlara hakim olduktan sonra trafiğe çıkmanızı öneririm, örneğin virajların kutsal kitabı'nı Youtube'da bir iki defa izleyin derim. Tekerinize taş değmesin.