Uygun Fiyatlı Monitör Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki önümüzdeki cuma kara cuma indirimleri var ondan sonraki pazartesi de siber pazartesi indirimleri ( Sadece E-Ticaret Siteleri) var.Bütçem 700 tl belki 800 tl. Çok kararsız kaldım o yüzden size bir danışayım dedim.Önerilerinizi bekliyorum.

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle hemen cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Oyun için olsa daha iyi olur ama farketmez evdeki monitörüm 19 inç ve artık pert oldu.Bu arada 24 inç olsun demeyi unutmuşum.Bari almışken büyük olsun.Birde amazon.tr hepsiburada gibi e-ticaret sitelerindende alabilirim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Dell 24 inç o fiyata alınabilecek yani Türkiye'den alınabilecek iyi monitörlerden birisi 2ms ve 60hz olması gayet iyi ve yeterli

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya dell den şu yüzden çekindim bütçemi aşıyor başka önerebileceğiniz var mı zahmet olmazsa ?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Benq da aynı özelliklerde sadece yazılım kısmından düşük olur monitörde yazılım ne alaka derseniz oyun üzerinde daha parlaklık karanlık yerleri daha iyi gösterme gibi özellikler vardır gaming ürünler tabi bu Dell için geçerli mi bilmiyorum ama illa bir farkları vardır yazılım üzerinden

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekran kartınız nedir acaba Nvidia mı yoksa AMD mi birde modeli nedir

Son düzenleme:

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benq da aynı özelliklerde sadece yazılım kısmından düşük olur monitörde yazılım ne alaka derseniz oyun üzerinde daha parlaklık karanlık yerleri daha iyi gösterme gibi özellikler vardır gaming ürünler tabi bu Dell için geçerli mi bilmiyorum ama illa bir farkları vardır yazılım üzerinden

Ekran kartınız nedir acaba Nvidia mı yoksa AMD mi birde modeli nedir

Ekran Kartım MSİ Gaming Modelli Geforce GTX 1050 2GB

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
1ms ile öne çıkıyor bu monitör yerde güvenilir az olsada sizin için iyi bir indirimde

AOC 24

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
21.1 olması sorun deyilse aoc cok iyidir
AOC G2260VWQ6 21.5" 1ms 75Hz FreeSync FHD Oyuncu Monitörü

Bende sana sürekli tavsiye atıyorum ama şimdi Hz olayını anlatıyım 75hz ile 60hz hiç bir fark anlayamassın ms olayına gelicek 5ms ile 2 ms yan yana koysan anlaşılır ne işe yarıyor dersen csgo mesela karşına adam çıktı onu 1 ms bir monitörde rakipden önce 4ms daha erken göreceksin bu iyi bir şey ms önem ver büyüklüğe gelicek olursak güzel bir şey 2 inç bile fark ediyor film özellikle onun için inç ve MS dikkat ederek alıcak olursak en iyi monitor

AOC 24

Son düzenleme:

Feanor23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
21.1 olması sorun deyilse aoc cok iyidir
AOC G2260VWQ6 21.5" 1ms 75Hz FreeSync FHD Oyuncu Monitörü

Bende sana sürekli tavsiye atıyorum ama şimdi Hz olayını anlatıyım 75hz ile 60hz hiç bir fark anlayamassın ms olayına gelicek 5ms ile 2 ms yan yana koysan anlaşılır ne işe yarıyor dersen csgo mesela karşına adam çıktı onu 1 ms bir monitörde rakipden önce 4ms daha erken göreceksin bu iyi bir şey ms önem ver büyüklüğe gelicek olursak güzel bir şey 2 inç bile fark ediyor film özellikle onun için inç ve MS dikkat ederek alıcak olursak en iyi monitor

AOC 24

21.5 Olan AOC Monitör çok güzel dolar yükselmeden önce 24 olanını alacaktım bir türlü alamamıştım.

O zaman AOC Cepte birde şu monitör var o nasıl sizce ?

Lenovo LI2264D 21.5" 75 Hz 7ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Fiyatı

75 HZ ama 7MS

Önerdiğiniz monitörler gayet güzel gözüküyor indirim geldiğinde umarım düşerler fakat curved almayı düşünmüyorum lenovo ve aoc'u çok beğendim.

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
7ms gecikme bir oyun için çok fazla bazen kardeşim bastım ama nasıl ölmessin demek istemiyorsan 2ms den yukarı cıkma

Ve incecik monitör lerede bulaşma sana tavsiye bir zaman sonra ısınmadan kaynaklı sararma ölü pixsel ortaya çıkmaya başlıyor

Benim önerdiğim monitörler o fiyata göre alınabilecek en iyi seçenek bence

Ve arkadaşın önerdiği monitörler aoc hariç en büyük 23 inç 24 aşağı alma

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Rehberlerle uğraşmayın konuşan rehber var burda
Hz nedir Hz oyun içi saniyede yenileme oranıdır ve fps ile ilişkilidir kaç fps alırsanız ona görede yenile oranı vardır

Ms: ms gecikme süresi dir yani milisaniye üzerinden hesaplanır çök küçük değerlerdir ama bir fps oyununda çok önemlidir örnek vermek gerekirse ateş ettiğinizde karşı tarafa size sıktı ise siz onu 5ms sonra göreceğiniz içi karşı tarafda 1ms önce göreceği için siz kaybetmiş olucaksınız

Çözünürlük:1366x768 çözünürlük şuan düşük bir cözünürlüktür ve full HD 2k 4k 5k 8k diye gider 5k imac larda gözükebilir başka biyerden zor bulursunuz 8k ise telefizyonlar çıkmaya başladı anlamı ne derseniz en iyi görüntü oranıdır ne kadar yüksek o kadar iyidir ama kontrast ve nit gibi faktörlerde vardır birde işleyen ekran kartıda önemlidir