Uygun bütçeli iPhone

Bu konuyu okuyanlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba arkadaşlar

Ben çok eski bir iPhone kullanıcısıyım. En son 4 kullanmıştım o kadar eski ?. Senelerdir samsung kullanmaktayım. Ama samsungun bir iphone kadar dayanmadığına kanaat verdim. Bu sonuca şöyle vardım. Samsung hiç stabil değildi ve türkiye de ki modellerinde kendi işlemcisi vardı şahsen ben hiç beğenmiyordum. Bir çok modeli kullandım s5 s6edge s7 edge s8 ama hiçbirinden güzel bir deneyim alamadım özellikle android altyapısından hiç haz etmedim çünki stabil değildi benim için en azından. Elimde şöyle 4000-6000tl bütçem var iPhone modellleri vs uçuk malumunuz. Siz hangi modeli önerirdiniz.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhaba arkadaşlar

Ben çok eski bir iPhone kullanıcısıyım. En son 4 kullanmıştım o kadar eski ?. Senelerdir samsung kullanmaktayım. Ama samsungun bir iphone kadar dayanmadığına kanaat verdim. Bu sonuca şöyle vardım. Samsung hiç stabil değildi ve türkiye de ki modellerinde kendi işlemcisi vardı şahsen ben hiç beğenmiyordum. Bir çok modeli kullandım s5 s6edge s7 edge s8 ama hiçbirinden güzel bir deneyim alamadım özellikle android altyapısından hiç haz etmedim çünki stabil değildi benim için en azından. Elimde şöyle 4000-6000tl bütçem var iPhone modellleri vs uçuk malumunuz. Siz hangi modeli önerirdiniz.

İphone’da XR’a bakardım. 11, 7000tl üstü çıkacağı için alınmaz.

Android olarak Mi 9T Pro’ya da bi göz atmanızı öneririm. Hem daha uygun hem de daha iyi bir cihaz.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
İphone 11 modeli alabilirsen iz onu öneririm xr a yakın fiyata çıkacak eğer bütçenizi aşar ise iphone xr öneririm.

Bu arada dediğinize katılıyorum ama sadece samsung için katılıyorum Huawei ve xiaomi modellerinde hiç sorun yaşamadım. Tabi iphone kadar stabil olmasada samsung kadar da berbat değiller.

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Herkes androidçi kesildi başımıza, bi sen bi ben ha :D Biriktirip bekleyemem diyorsan 8 Plus tercih edebilirsin, biriktiririm dersen XS güzel bir tercih. Fakat şunu da belirteyim, İphone modellerinin hiçbiri bu fiyatlarının hakkını vermiyor.

XR modeli de olabilir fakat ben beğenmiyorum :D

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Herkes androidçi kesildi başımıza, bi sen bi ben ha :D Biriktirip bekleyemem diyorsan 8 Plus tercih edebilirsin, biriktiririm dersen XS güzel bir tercih. Fakat şunu da belirteyim, İphone modellerinin hiçbiri bu fiyatlarının hakkını vermiyor.

XR modeli de olabilir fakat ben beğenmiyorum :D

8 Plus önermek de tam apple fanboy’luğu...

Hem apple hem de android cihaz önerdiğimiz halde androidçi diyen de!

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
? baya karıştı kafam bu devirde telefon almak baya zor aldın mı 3 4 sene kullanman gerekiyor maalesef ona göre birşey arıyorum da zor seçenek fazla bilgi 0 ( bende)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
? baya karıştı kafam bu devirde telefon almak baya zor aldın mı 3 4 sene kullanman gerekiyor maalesef ona göre birşey arıyorum da zor seçenek fazla bilgi 0 ( bende)

Kardeşim İphone alıcaksan XR ya da 11’e bak. Android olur diyorsan da Mi 9T Pro’ya bakmanı öneririm.

2 yıl öncesinin cihazını konuşmaya gerek yok?

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bu tarihten itibaren 6 s 3 yıl götürür iphone 7 4 yıl götürür ( güncellemeri saymıyorum ama onlarda 2 yıl daha alır.) 6s saglam temiz kutulu faturalı 1500-1800 civarı iphone 7 de 2300-2750 ye almak varken çokta uçmak gereksiz iphone 10-11 sahipleri o telefonlar ile 6s yada 7 dekinden farklı işlem yapmıyor yani telefon senin yerine gidip çay almıyor mutfaktan bir telefon neyse oda o işi yapıyor.
Kameraya gelince evet kamera daha iyidir ama iphone 7 de güzel çeker 8 de ( hatta 6s te fena değil s7 gibi çeker )
Ram e gelince ios bu android degil 2 gb ram yeterde artar.
Ses kalitesi çok iyi
Touch id var live photo var
Arkit var
Andoid cihazların yeni geçtiği type c zaten var
3d true tone var
Oyunmu oynayacaksın şuan piyasadaki hiç bir oyun kasmıyor
Pili 1 gün gidiyor ama tabi kullanıma göre 38 saat şarjda dayanır 2-3 saat şarjda. Bu her telefonda böyledir.

bunları düşünerek istediğin modeli alabilirsin.
Şimdiden hayırlı olsun
iyi forumlar

Son düzenleme:

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hadi ordan androidçi!
İyi ki şu "fanboyluk" lafını biliyorsunuz :)
Dediğin 2 yıl önceki cihaz, övdüğün tüm android cihazlarından daha ömürlük.
Androidçi dediğin adam İOS 6’dan beri İphone ve İpad kullanan ve şuanda kullanmaya devam eden biri.

Boş konuşmayın!

Tim Cook Başkan, Apple şampiyon düşüncesinde olan biri daha!!?

Son düzenleme:

Korkmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
İphone 11 en az 15.000 TL ye satılacak Türkiye de, Xr güzel bi telefon ama temiz bir X veya Xs bulabilirsen almanı öneririm, ben İphone X kullanıcısıyım ve cok memnunum