uygulamayı tek platformda yayınlama

Bu konuyu okuyanlar

fat2019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar,

android'de yeni bir oyun yapmayı düşünüyorum ayrıca bu oyunun iş yapacağına inanıyorum ama aklıma takılan bir mesele var. uygulama geliştiriciler uygulamalarını genelde hem android hem de ios için geliştiriyorlar, şimdi ben uygulamamı sadece android için yayınlarsam bir başkası benzer bir uygulamayı ios için yayınlayabilir mi? yani uygulamamı sadece bir platform için yayınlarsam diğer platformda avantaj kaybetmekten korkuyorum, diğer taraftan ios programlama hakkında hiçbir bilgim yok, eğer iki platformda da aynı anda yayınlamaya kalkarsam bu çok uzun bir süreç olacak ve belki uygulamam zannettiğim kadar tutulmayacak ve ben boşuna uğraşmış olacağım. fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler.

mguzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cross platform framework lerini kullanabilirsin. Phonegap,appcelaretor,xamarin bunların türevleri. Bazıları html5 ile bazıları ise c#,java ile programlama yapabilmeni sağlıyor. Yapılmış başarılı oyunlar var.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Dereyi görmeden paçayı sıvamak denir buna. Programlama bilmiyorsan, uygulamayı bitirebilmen seneleri götürür. Fikir dediğin bir hayalden ibarettir.

fat2019

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dereyi görmeden paçayı sıvamak denir buna. Programlama bilmiyorsan, uygulamayı bitirebilmen seneleri götürür. Fikir dediğin bir hayalden ibarettir.
Haklı çıktınız. Uzun uğraşlar sonunda zar zor oyunu bitirdim, ama beklediğim ilgiyi görmedi ne yazık ki.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Playstore'daysa linkini ekle, belki merak eden olur ve dener.