Uydu eksik kanal sorunu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biss olayını bi çözen olsa paraya para demez bu dahili uydulu cihazlarda :)))))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG LM 640 S 3D LED HD TELEVİZYON 107 cm İÇİN;
SONUNDA BULDUM; Merkezi uydu anteni kullananlar için anten sayısı kadar uydu eklenecek. Örneğin 3 uydu tek bir hattan geliyorsa uydu 1 e TÜRKSAT, uydu 2 ye DIGITURK, uydu 3 e HOTBİRD eklenebilir. Veya HOTBIRD izlemek istemiyorsanız 2 tane uydu ayarlayabilirsiniz hatta digitürk üde ayarlamayıp tek uydu ayarlayabilirsiniz.
SETTİNGS>AYAR>UYDU AYARI>UYDU EKLE
Menüden bu sıra takip edildikten sonra

UYDU 1 'e TURKSAT 42E ayarlanacak,
LNB FREKANSI; 9750/10600
uydu alıcı verici 11012 V 30000
LNB GÜCÜ: AÇIK
DİSEqC: A

UYDU 2 ye DİĞERLERİ Ayarlanacak
DİSEqC: B

Bunları ayarladıktan sonra EXIT Yapıp tekrardan
SETTINGS>AYAR>OTO AYARLAMA>UYDU>YOK>İLERİ

Yapıyoruz, toplam 1 saate kadar süren aramadan sonra tüm kanallar gelmiş olacak.

Kolay gelsin..

dostum allah senden razı olsun. bütün istediğim kanallar çıktı sayende. HD olarak sadece ATV, TRT1 ve A Haber kanalları çıktı ama sorun değil. show tv, cnn türk ve bazı istediğim kanallar daha önceki aramalarda çıkmamıştı ama senin dediğin ayarlamaları yapınca sorun halloldu. eline sağlık.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
47lm660s dahili uydu alıcılı tv var elimde. digi-dsmart gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. bir çanak alsam ve türksata yönlendirip dahili uydu alıcısına bağlasam ve yukarıdaki ayarları da kullansam yeterli olur mu? ya da harici bir uydu alıcı alıp bu işlemleri oradan mı yapmamı önerirsiniz...

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
çanak + LNB 25TL f connector v.s. ile bence çanak daha mantıklı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Servis geldiğinde kuran çocuğun usb'sinden TLL uzantılı kanal listesi dosyalarını kopyaladım. Servisteki çocuk kurulum yaparken kumandada hangi tuşa kaç saniye veya nasıl bastıysa, (menu 5 saniye bas, 1105 tusla olmuyor) listeye girip eklemeyi yaptı, televizyon kapanıp açıldı ve kanallar tamamdı. Şimdi ne yaptıysam tek bir kanal bulamıyorum, uydu çekmiyor... kaç yıldır uydu kullanırdık, sinyal gücü bile gelmiyor! bilen var mıdır hangi service menusu veya gizli menuye nereden gireceğim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG LM 640 S 3D LED HD TELEVİZYON 107 cm İÇİN;
SONUNDA BULDUM; Merkezi uydu anteni kullananlar için anten sayısı kadar uydu eklenecek. Örneğin 3 uydu tek bir hattan geliyorsa uydu 1 e TÜRKSAT, uydu 2 ye DIGITURK, uydu 3 e HOTBİRD eklenebilir. Veya HOTBIRD izlemek istemiyorsanız 2 tane uydu ayarlayabilirsiniz hatta digitürk üde ayarlamayıp tek uydu ayarlayabilirsiniz.
SETTİNGS>AYAR>UYDU AYARI>UYDU EKLE
Menüden bu sıra takip edildikten sonra

UYDU 1 'e TURKSAT 42E ayarlanacak,
LNB FREKANSI; 9750/10600
uydu alıcı verici 11012 V 30000
LNB GÜCÜ: AÇIK
DİSEqC: A

UYDU 2 ye DİĞERLERİ Ayarlanacak
DİSEqC: B

Bunları ayarladıktan sonra EXIT Yapıp tekrardan
SETTINGS>AYAR>OTO AYARLAMA>UYDU>YOK>İLERİ

ayeda

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Servis geldiğinde kuran çocuğun usb'sinden TLL uzantılı kanal listesi dosyalarını kopyaladım. Servisteki çocuk kurulum yaparken kumandada hangi tuşa kaç saniye veya nasıl bastıysa, (menu 5 saniye bas, 1105 tusla olmuyor) listeye girip eklemeyi yaptı, televizyon kapanıp açıldı ve kanallar tamamdı. Şimdi ne yaptıysam tek bir kanal bulamıyorum, uydu çekmiyor... kaç yıldır uydu kullanırdık, sinyal gücü bile gelmiyor! bilen var mıdır hangi service menusu veya gizli menuye nereden gireceğim?

usttekı mesajda arkadas resım paylasmıs

şimdi eger tek mustakıl canaksa ayar dogru dıseqc kapalı olucak

yok merkezı sıstem veya 2 canaksa dıseqc ayarını dogru yap sınyal gelır ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar uşak servisinin baktıgı bölgelerde lg tv almayın ben aldım madur oldum.. tv yi alanca servis geldi kurdu .. nasıl servisse güncel yazılımı olmadıgı için hd kanalları izleyemeyecegimi söyledi.. bir aragelip sorunu gidereceklerini söylediler... 1 ay oldu daha gelmediler.. telefonla ulaştıgımdada ek ücret istiyorlar... lg merkezde servise çanak tutuyor.... tv almadan önce servisini araştırın bana kalırsa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba 42lm640 model televizyonumda 15-20 dakika ses+görüntü var sonra bikaç saatliğine sadece görüntü olup ses gidiyor sonra tekrar gidiyor bu arızadanmı yoksa sistemsel bi ayarındanmı kaynaklanıyordur cevaplar için şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi günler ben lg dahili uydu alıcı kullanıyorum taratma yaptım trt hd kanalarını buldu ama atv hd kanalını bulamadı manuel frekansı yazıyorum ama sinyal yok diyor yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum hotbird kanalları içinde bilgi versen çok makbule geçeçek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdiki aklım olsa LG uydu alıcılı TV almam. Güncellemeleri çok sorunlu. LG'nin acil olarak TV'lerindeki uydu alıcılar için yazılım güncellemeleri yapması gerekir. Siz siz olun LG uydu alıcılı smart TV almayın. Zamanı geçmediyse iade edeceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Uydu alıcı kısmına 11844,V,2222 yazıp taratınca Türksat'taki tüm kanallar çıkıyor. En büyük sıkıntı çifter çifter çıkan kanalları silememek. Yapılacak şey bloke edip atlatmak ya da sonlara atmak.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bende ATV HD kanalini bulamiyorum bir türlü. Yardim edecek var mi? [MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION] :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ATV nin HD si varmıydı ki?
A haber HD mi ne öyle bir kanal değil mi?

Ben TV izlemem o sebepten şuan faal 3-5 kanal dışında hiç bir kanalı bilmem :D

Ancak şu sitede güncel uydu haberlerini; http://www.satturkey.com/
Burada da tüm dünya uydu frekans listesini bulabilirsin. http://www.lyngsat.com/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir önceki mesajda verdiğim parametreleri ( 11844,V,2222 ) uydu alıcı verici kısmına girersen ATV HD dahil tüm kanallar çıkar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar,
LG 42LM640S Yaptığım Son Yazılım Güncellemesinden Sonra Kafayı Yedi,Fabrika Ayarlarına Geri Almadan Uydu Ve Frekans Güncellemesi,Taraması Yapamıyorum...
Cihazı Fabrika Ayarlarına Çevirdim Uydu Taraması Yaptırdım Fakat Kimi Kanalları Bulamadı Veya Buldu Fakat ''Sinyal Yok'' Hatası Verdi...

11844,V,2222 ) Parametreleri Ile Tarama Yapıyor Olsam'da Euro Star & Cine5 & Fox Gibi Kanalları Bulamıyor Konu Hakkında Fikri Olan Varmıdır?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bir önceki mesajda verdiğim parametreleri ( 11844,V,2222 ) uydu alıcı verici kısmına girersen ATV HD dahil tüm kanallar çıkar.

Maalesef bir türlü cikmiyor.
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION]

ATV HD var da frekans'in avrupa icin gecerli olup olmadigini bilmiyorum.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Maalesef bir türlü cikmiyor.
@sebastiantr

ATV HD var da frekans'in avrupa icin gecerli olup olmadigini bilmiyorum.

Avrupa derken neresi mesela?

HD sinyalleri yakalaya bilmek için biraz daha güçlü sinyal lazım.
Eğer kuzey Avrupa ikamet ediyorsan ve ATV HD nin de sinyali biraz kötüyse çekmiyor olabilir.

Ben evdeki HD uydu alıcısını ayarlarken TRT HD dışında kanallara bakmadım.
İşe yarar hiç bir HD olmadığı için önemsediğim bir konu değildi o sebepten ATC HD varmı onu bile bilmiyorum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION]

Hocam isvicre de oturuyorum. ATV cikiyor, semerkand HD, trt ve trt 1 HD cikiyor, bir tek atv hd'yi bulamadim gitti.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar,
LG 42LM640S Yaptığım Son Yazılım Güncellemesinden Sonra Kafayı Yedi,Fabrika Ayarlarına Geri Almadan Uydu Ve Frekans Güncellemesi,Taraması Yapamıyorum...
Cihazı Fabrika Ayarlarına Çevirdim Uydu Taraması Yaptırdım Fakat Kimi Kanalları Bulamadı Veya Buldu Fakat ''Sinyal Yok'' Hatası Verdi...

11844,V,2222 ) Parametreleri Ile Tarama Yapıyor Olsam'da Euro Star & Cine5 & Fox Gibi Kanalları Bulamıyor Konu Hakkında Fikri Olan Varmıdır?
12015,H,27500 parametrelerini de girerseniz kalan eksik kanallar da çıkar.

guilty23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benimde daha düne kadar ntvspor ntv starım vardı ama gitmişler forumda yazılanları uygulamam ragmen gelmediler. zaten durduk yere gitti birde onu getirim derken kanal listem ve kanallarım gitti şu manuel eklemeyi daha ayrıntılı anlatabilirmisin eurolegaue izleyemiyoruz vay arkadaş ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende lg uydusu içinde tv aldım servis kurduktan sonra tüm kanalar vardı cocuklar oynadı kanlar gitti etim edemedim tam olarak bulamadım bu sayfada yazan bir arkadaşin tavsiyesine göre ayarladı süper oldu
ilk önce otomatik aramaya koymadan önce türksat 42OE LNB 9750-10600
UYDU ALİCISI 109701 V3000 DESİG 4 KAPATI TIKLIYORSUN ŞAYETBAŞKA UYDU EKLEMEK İSTERSEN
HOTBID 13OE LNB 9750-10600 YUDU ALİCISI 10719 27500 DESİNG B KAPTI TIKLA OTOMOTİK ARAMA BAŞLA YAKLAŞIK 1 SAAT YAKIN ARAMA DEVAM EDER KURULUM TAMAMLANIR BÜTÜN KANALAR TAMAM OLUR

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni uydu ekleyip oraya 11844,V,2222 yazarsan tüm kanallar çıkar. yeni eklediğin uydunun LNB'si Türksat LNB'si ile aynı olsun. (Örneğin "A") LNB açık seçtikten sonra kaydet ve Manuel aramadan TURKSAT' ı "İLERİ" tıklayıp atladıktan sonra sadece yeni uyduyu tarat. İkisini de taratırsan kanallar çifter çifter çıkar.

guilty23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni uydu ekledim
uydu:digerleri
lnb:frekansı:9750
uydu alıcı veriri:11844 v 2222
22 hz tone kapalı
lnb gücü açık
disegc a diger ayarları ise aktif degil bu haliyle aratırdım 400 kanal buldu ama bir tek olmayan kanal show tv geldi star ntv ntvspor yine yok bari bu hafta eurolegaue izleseydik way arkadaş ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Star, NTV ve NTV Spor için eklediğin yeni uyduya 11054,H,30000 parametrelerini de ekleyip manuel taramadan ağ aramayı da işaretleyip güncelleme yaparsan bu kanallar da çıkacaktır.

guilty23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yazikki yine olmadı güncelle kısmı aktif değil zaten durduk yere gitti anlamadım niye gitti sonra onları getirim derken hepsini götürdüm sonra bir kısmını geri getirdim ama buraya kadar mış