UTorrent Hakkındaki Düşünceleriniz Neler ?

Bu konuyu okuyanlar

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar. uTorrent hakkındaki görüşlerinizi almak istedim.

uTorrent nedir kısaca anlatayım. Film , müzik , oyun , büyük ebatlı dosya indirimde kullanabileceğiniz kullanışlı bir indirme programıdır.

Sizce korsan oyun indirip kullanımlarında oyunu üreten firmanın hakkı yeniyormu ? Yoksa mahsuru yokmu ? Yorumlarınızı bekliyorum

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
torrenti sadece korsan olarak yroumlarsak yanılırız bazı firmalar büyük ebatlı dosyaların indirilmesini sağlamak için torrent kullanıyor bunu biliyorsunuz mesela linux sürümleri

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
uTorrent kullanıyorum gayet memnunum. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra IDM ile aynı hızda indiriyor.

Ayrıca çoğu film şirketleri, müzik endüstirisi bilerek sızdırıyor tanıtım amacıyla

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
torrenti sadece korsan olarak yroumlarsak yanılırız bazı firmalar büyük ebatlı dosyaların indirilmesini sağlamak için torrent kullanıyor bunu biliyorsunuz mesela linux sürümleri
Editledim konuyu hocam. :)

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başka yorumu olan yokmu :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Arkadaşlar merhabalar. uTorrent hakkındaki görüşlerinizi almak istedim.

uTorrent nedir kısaca anlatayım. Film , müzik , oyun , büyük ebatlı dosya indirimde kullanabileceğiniz kullanışlı bir indirme programıdır.

Sizce korsan oyun indirip kullanımlarında oyunu üreten firmanın hakkı yeniyormu ? Yoksa mahsuru yokmu ? Yorumlarınızı bekliyorum

Özellikle oyun firmaları korsandan daha fazla etkileniyor.
Müzik açısından sanatçı konser vererek para elde edebiliyor.
Ya da filmlerde, aktörler, yönetmenler vs sponsorluk anlaşmalarıyla çeşitli projelerle para elde edebiliyor.
Ancak oyun yapımcıları oyunlarını satmaktan başka para elde edemiyor.
Bazı oyun firmaları aslında iyi satış yakalayıp popüler olmalarına rağmen korsana yenik düştüğü için iflas edip kapandı.
Bu genele baktığımızda oyunların kalitesini de düşürdü.
PC'nin oyun bazında oyun konsollarına(XBox, Playstation) yenilmesinde korsan faktörünün etkisi büyüktür.

rocknroll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tereddütsüz kullanırım ya. Dert etme kendine böyle şeyleri

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Özellikle oyun firmaları korsandan daha fazla etkileniyor.
Müzik açısından sanatçı konser vererek para elde edebiliyor.
Ya da filmlerde, aktörler, yönetmenler vs sponsorluk anlaşmalarıyla çeşitli projelerle para elde edebiliyor.
Ancak oyun yapımcıları oyunlarını satmaktan başka para elde edemiyor.
Bazı oyun firmaları aslında iyi satış yakalayıp popüler olmalarına rağmen korsana yenik düştüğü için iflas edip kapandı.
Bu genele baktığımızda oyunların kalitesini de düşürdü.
PC'nin oyun bazında oyun konsollarına(XBox, Playstation) yenilmesinde korsan faktörünün etkisi büyüktür.
Bu yorumunuz doğru. Bağzı firmaları korsan batırdı.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Dijital bir kopyayi 20 tl ye satmak varken 200 tl ye satar sa firmalar elbette korsan tavan yapar oyunlara örnek verelim kutulu mağazadan alınan oyun 250 ye kadar fiyat biçiliyor ama steam yada originde yapılan indirimler le 40 tl ye alınabiliyor e kitaplar basım ulaştıma sergileme depolan gibi dertleri yok ama basılı kitap fiyatına satılıyor daha bir çok örnek fiyat ucuz ise sürümden kazanilir fiyat artarsa korsan da artar.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Konu dijital eserlere geldi madem google play in e book hizmeti türkiye ye de geldi malumumuz ama ne görelim kitap fiyatları basılı kitaplar la aynı eskiden yok yayınevleri az basım yapıyor cart curt bahaneler vardi şimdi ne var insanlarin kitap okumaya heves etmesin cahil kalsın diye böyle yaptıklarını düşünmeye başlıyorum .