Usbmi nasil boot edebilirim

Bu konuyu okuyanlar

k1ng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk kez format atcam usb'den tüm bilgileri öğrendim fakat usb'mi nasil boot edecegimi bilmiyorum yardim edebilirmisiniz :rolleyes:

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim olay çok basit.Sırayla anlatacağım sende yapacaksın inşallah.Öncelikle Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indir.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Daha sonra ISO uzantılı Win7 (32bit-64bit) dosyası için UltraISO veya Daemon Tools herhangi bir imaj alma programını yüklüyorsun. Ben kolaylık olsun diye UltraISO koyuyorum buraya.İndirdikten sonra yükle.

UltraISO

Kısaca bunu yapabilme
k için elimizde 2 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yap.

1-En az 4gb boyutunda (8GB daha iyi olur) bir flash diski formatlayıp pc ye tak.

2-Daha sonra Win7 USB programını aç Ve Browse de.

DmHKh.png

3-Win7 iso dosyasını programa göster ve seç.

0memw.png

4-Burda "USB Device" diyen kısma tıkla.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

v5HCN.png

5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp bekle.

Q7KAz.png

6- Ve sonunda böyle olması lazım.

uxfQi.png

7- Burasıda flash diskin görünümü.

4cWQ2.png

Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çık ve kurulum başlıyor İLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇ.

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim olay çok basit.Sırayla anlatacağım sende yapacaksın inşallah.Öncelikle Windows 7 USB DVD Download Tool isimli minik programı indir.Program çok küçük 1 mb civarı ve ücretsizdir.

Daha sonra ISO uzantılı Win7 (32bit-64bit) dosyası için UltraISO veya Daemon Tools herhangi bir imaj alma programını yüklüyorsun. Ben kolaylık olsun diye UltraISO koyuyorum buraya.İndirdikten sonra yükle.

UltraISO

Kısaca bunu yapabilme
k için elimizde 2 program ve 1 win7 iso dosyası olması yeterlidir.

Şimdi sırasıyla dediklerimi yap.

1-En az 4gb boyutunda (8GB daha iyi olur) bir flash diski formatlayıp pc ye tak.

2-Daha sonra Win7 USB programını aç Ve Browse de.

DmHKh.png

3-Win7 iso dosyasını programa göster ve seç.

0memw.png

4-Burda "USB Device" diyen kısma tıkla.Zaten kendisi otomatik olarak bulacaktır USB'yi.

v5HCN.png

5-Burda "Begin Copying" diyen kısma tıklayıp bekle.

Q7KAz.png

6- Ve sonunda böyle olması lazım.

uxfQi.png

7- Burasıda flash diskin görünümü.

4cWQ2.png

Son olarak biostan boot menüsünden "USBHDD" yazan kısmı seçip kaydedip çık ve kurulum başlıyor İLK RESTARTDAN SONRA TEKRAR BOOT OLARAK HDD SEÇ.

BOOT OLARAK HDD SEÇ.
9gq2c.png

Windows 7 USB DVD Download Tool programi yukledm ama iso dosyasini secp next e basnca yukardaki hatayi veriyor

kusura bakma bilgisayar bozuk oldugu icin biraz karistirdm konuyu

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
seçilen dosya geçerli bir iso dosyası değil diyor hata da iso da bozukluk olabilir

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
modifiyeli sistemleri kabul etmiyor. sistemin modifiyeli mi? :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
modifiyeli sistemleri kabul etmiyor. sistemin modifiyeli mi? :)

Bende hafif modifiyeli(Update ayarları kapalı,başlangıçta onarma olmayan) , tüm windows 7 sürümleri olan iso var elimde onu rahat boot etti ama. Belki iso bozuktur .

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Windows 7 USB DVD Download Tool ile windows xp yi de flash diske atarız dimi problem çıkarmaz ?

@lordarcual @lordarcual
hayır dostum atamazsın :) xp o kadar basit değil :)

ben yabancı bir forumdan full modifiyeli indirmiştim kabul etmiyordu.biraz araştırma yapınca modifiyeli iso kabul etmiyor filan diye bişeyler okumuştum :) [MENTION=126564]re13el[/MENTION] [MENTION=25201]cgrszone[/MENTION]

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
hayır dostum atamazsın :) xp o kadar basit değil :)

ben yabancı bir forumdan full modifiyeli indirmiştim kabul etmiyordu.biraz araştırma yapınca modifiyeli iso kabul etmiyor filan diye bişeyler okumuştum :) @re13el @cgrszone

O zaman sadece belli değişikliklerde sıkıntı çıkarıyordur. Ben full crackli Windows 7 ISO'undan bu yazılımla USB hazırladım çünkü :)

Son mesajlar