USB'den format atarken hata!

Bu konuyu okuyanlar

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Secure Boot etkin ise kapatın. UEFI'yi Legacy yapın. Tekrar deneyin.

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, dediklerinize nereden erişebilirim.Teknik bilgim yeterli olmadığı için bulamadım :(

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Windows logosunda kalıyor galiba anladığım kadarıyla bu ekranda ne kadar beklediniz bazı bilgisayarlar da bu bekleme süresi uzayabiliyor biraz daha bekleyip deneyebilirsiniz.

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğin gibi bi 30 dk bekledim daga sonra kurulum ekranı geldi.Sistemin yüklü olduğu C yi sildim ve ilerlemeye devam ettim.Fakat bu seferde "imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı yükleme medyasının doğru olduğunu kontrol edin" gibisinden uyarı çıktı.Ben bios ayarlarını kurcalamıştım biraz kurulum ekranı gelmiyor diye satayı disable yapmıştım ondan mı acaba?

Şurdan satayı disable yapmıştım.
Hızlı Resim - 20180223 193233

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yok yine düzelmedi.Aşağıdaki hatayı veriyor.İnternette araştırdığımda farklı bir usb portuna takın düzelecektir diyor.Ama malesef denedim düzelmedi.

https://hizliresim.com/9mamm9

Son düzenleme:

memo16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb belleği hazırlarken uefi olarak hazırlamış isen senin anakartın uefi desteği yok bu yüzden kuramazsın

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Dediğin gibi bi 30 dk bekledim daga sonra kurulum ekranı geldi.Sistemin yüklü olduğu C yi sildim ve ilerlemeye devam ettim.Fakat bu seferde "imzalanmış hiçbir aygıt bulunamadı yükleme medyasının doğru olduğunu kontrol edin" gibisinden uyarı çıktı.Ben bios ayarlarını kurcalamıştım biraz kurulum ekranı gelmiyor diye satayı disable yapmıştım ondan mı acaba?

Şurdan satayı disable yapmıştım.
Hızlı Resim - 20180223 193233

Yok yine düzelmedi.Aşağıdaki hatayı veriyor.İnternette araştırdığımda farklı bir usb portuna takın düzelecektir diyor.Ama malesef denedim düzelmedi.

Hızlı Resim - 20180223 211356
Bu hata genelde iso dosyası bozuk bir şekilde yüklendiğin de olur ama şu şekil de çözebilirsin bios dan EFI yi seçerek o şekilde kurarsın bu iyi bir şey daha hızlı olmasını sağlar sistemin bu şekilde yapman için c ve d yi silmen gerekir ama diye biliyorum onun dışında bios ayarlarını default yapıp tekrar denesene olmadı aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor kusura bakma yeniden bir windows indirip usb ye atıp tekrar deneyebilirsin en son ihtimal :)

Razorre34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama benim bios eski olduğu için seçmem gereken seçenekleri seçtim zaten.Özellikle dikkat ettim yani ona.Şimdi ne yapmam lazım.C, yi biçimlendirdiydim.Ama ilerleyemedim.Tekrar usb'yi kurmak için windows'u başlatabilir miyim ki acaba?

Ben rufus'u ayarlarken bios yada mrb için UEFI bölüm düzenini seçmiştim.Tekrar USB hazırlayacağım zaman hangisini seçmem gerekir resimdekilerden. https://hizliresim.com/6JaN8v

usb belleği hazırlarken uefi olarak hazırlamış isen senin anakartın uefi desteği yok bu yüzden kuramazsın

Benim anakart hangisine uyumlu bunu nasıl öğrenebilirim.Bilgisayarım eski bir bilgisayar.Ben rufusu kurarken bios yada Mbr için UeFI bölüm düzenini seçmiştim.

Son düzenleme:

darxoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ama benim bios eski olduğu için seçmem gereken seçenekleri seçtim zaten.Özellikle dikkat ettim yani ona.Şimdi ne yapmam lazım.C, yi biçimlendirdiydim.Ama ilerleyemedim.Tekrar usb'yi kurmak için windows'u başlatabilir miyim ki acaba?

Ben rufus'u ayarlarken bios yada mrb için UEFI bölüm düzenini seçmiştim.Tekrar USB hazırlayacağım zaman hangisini seçmem gerekir resimdekilerden. Hızlı Resim - Screenshot 20180223 215450

Duzelttinmi?

Benim anakart hangisine uyumlu bunu nasıl öğrenebilirim.Bilgisayarım eski bir bilgisayar.Ben rufusu kurarken bios yada Mbr için UeFI bölüm düzenini seçmiştim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Duzelttinmi