USB için virüs temizleme programı

Bu konuyu okuyanlar

ömer miran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaw arkadaşlar hafıza kartım ve flash diskimde virüs var daha kapanmadı ama kapanmak üzere hissediyom :) hafıza kartı veya flash dısk gibi taşınabilir aygıt cihazlarımı virüsten temizleyebileceğim üzretsiz program bilen varmı ? yardımcı olursanız sevinirim...:flowers:

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Malwarebyts baya etkili ücretli ama zaten bir kere tarayıp sileceksin 30 gün deneme hakkı var

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben Esed smart ' ı kullanıyorum, başarılı görüyorum. Her türlü korumayı alabiliyorum

bygeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kaspersky internet security tarat kökten çözüm

mixer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iobit malvare var...
6 aylık yasal lisanslı panda gold surumunu özellikle öneririm. 6 ay sana rahatlıkla yeter... telefonun tabletin PC için tam koruma sağlıyor...

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ücretsiz Olarak Usb Disk Security => İNDİR ve Gene Ücretsiz Olarak Avira Free Antivirüs => İNDİR meni öneririm :)

krallardunyam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bu konudaki mesajlar çok işime yaradı teşekkürler arkadaşlar. :nomouth::nomouth:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Antivirüs olarak da Emsisoft AntiMalware'yi öneririm.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Birisi usb guard' ı önermiş diğeri iobit.. eyvah.
Kardeşim emsisoft' un portable virüs tarama programcığı var. İndir, veritabanını güncelle tarat. Ya da malwarebytes var onun ücretsizini indir.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
USB Guard sizce kötü mü? USB koruması için ben MCshield adlı programı kullanıyorum. Peki siz USB koruması için ek bir program kullanıyor musunuz?

Ben usbguard ı kullanıyorum. Ancak şöyle bir durum var. Bu programın veritabanı bana çok güvenilir gibi gelmiyor. Sonuçta bu bir antivirüs değil. Sadece yaygın olan autorun veya musallat.exe gibi virüsler için kullanışlı bir program.
Eğer ciddi manada tarama yapılacaksa bir antivirüs programının veritabanı şart.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Ya arkadaş bir şeyi merak ediyorum niye insanlar bu kadar eset i kötülüyor eset bu kadar kötü bir antivirüs programı mı ya?

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bu program iyide eset gerçekten kullanılamayacak akdar kötü bir antivirüs programı mı ya?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu program iyide eset gerçekten kullanılamayacak akdar kötü bir antivirüs programı mı ya?
ESET e ne çok kötü ne de çok iyi diyebilirim. Çünkü ben ESET'i kullanmıyorum. Ama daha önceden kullanmıştım.
Eğer ki ücretsiz bir antivirüs yüklemek isterseniz Avast Free'yi ya da Avira Free'yi yükleyebilirsiniz.
Emsisoft paralı bir program. Ama 30 günlük deneme süresi veriyor. Denemenizi öneririm.

Reaksiyon puanı
2,146
Bu flash belleklere bulaşan virüsler basit virüsler. Klasörlerinizi gizleyip yerine .exe veya .scr uzantılı dosyalar koyuyor. Uzantıları göster derseniz zaten görürsünüz .exe mi .scr mi, ona göre bellek içinde *.exe veya *.scr diye arama yapıp sarı klasör simgeli olanları silersiniz, kök dizinde bi iki dosya daha oluyor virüsle ilgili garip isimleri olan zaten onları da görünce anlarsınız, onları da silersiniz. Gizli dosya ve klasörleri gösterme ve sistem dosyalarını göstermeyi seçersiniz klasörlerinizi eski yerine taşırsınız biter.