USB'ler hakkında merak ettiklerim var

Bu konuyu okuyanlar

resmiplaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 2 sorum var;
1- usb diske kurulan antivirüs programı var mıdır?
2- usb yi korumak için hepimizin malumu 'ntfs biçimlendirme,yazma izin kaldırma ..' şeklinde yöntem var. Bu işlemi exfat dosya türü için yapsak koruma sağlanır mı?

resmiplaka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayır. Program bilgisayarlar içindir. Programı Windows işletim sistemi olan bilgisayara yükleyebilirsiniz.

anladım..benim aradığım şu; ben işim gereği usb diskimi gün içinde değişik pc lere takmak zorunda kalıyorum. hatta ozalitçilerin pclerine takıp çıktı almam gerekiyor. kaldı ki ozalit,baskı vs firmaların pc leri virüs yuvası. ben usb takınca bana bulaşmasın istiyorum. kişisel pc zaten temiz, usb de pekçok evrak vs var. amacım onu korumak

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
anladım..benim aradığım şu; ben işim gereği usb diskimi gün içinde değişik pc lere takmak zorunda kalıyorum. hatta ozalitçilerin pclerine takıp çıktı almam gerekiyor. kaldı ki ozalit,baskı vs firmaların pc leri virüs yuvası. ben usb takınca bana bulaşmasın istiyorum. kişisel pc zaten temiz, usb de pekçok evrak vs var. amacım onu korumak
Malesef bu noktada aklıma pek çözüm gelmiyor.
USB belleğinizi taktığınız bilgisayarlara da koruma(güvenlik) programı kurma şansınız varsa kurabilirsiniz.
Ya da USB bellekteki önemli dosyaları kendi bilgisayarınızda yedekleyip daha sonra USB belleğe virüs girdiğinde USB'yi biçimlendirip bilgisayara yedeklediğiniz dosyaları tekrar USB'ye yükleyebilirsiniz.
Belki de forumdaki diğer arkadaşların bu konuda başka bir bilgisi vardır. Umarım istediğinizi yapabilir ve virüslerden uzak kalırsınız. :)

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
NAS alma sebeplerimden biri de budur. Usb leri de NAS a takıp taratıp oradan pcye çekiyorum.

mustafaefeunsals

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Henüz Öyle Bir Program Yok. Var Diyenler Olur hatta Bazı Programlar Var ama Flash Bellekte Çalışıyor gibi Duruyor ama Etki Etmez. Bilgine

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Usb yi bilgisayara takarken shift tusuna basılı tutin , usb icerigine bakarkende cift tıklama yerine sağ tuş menüsünden aç deyin bu autorun virüslerine karsi koruma sağlar

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Arkadaşlar 2 sorum var;
1- usb diske kurulan antivirüs programı var mıdır?
2- usb yi korumak için hepimizin malumu 'ntfs biçimlendirme,yazma izin kaldırma ..' şeklinde yöntem var. Bu işlemi exfat dosya türü için yapsak koruma sağlanır mı?
usb'deki dosyaları bilgisayara at usbnin içini full boşalt sonra bilgisayar》usb belleğinin üstüne》sağ tıkla》Biçimlendir...》orada NTFS seç ayırma boyutu aynı kalsın hiç bir şey elleme》(İ) Biçimlendirme Tamamlandı. yazısı gelene kadar bekle.

Son mesajlar