Usb Hızı

Bu konuyu okuyanlar

kdr042

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Selamlar Arkadaslar Benim Usb Kopyala Hızı Düsük Geldi Bana sizede Bir Danısıyım Elimde 8gb Flash Var 2 Tanede Laptop İkisinede Flashtan Aynı Dosyayı Attım Benim Laptopun Hızı 8-10 mb/sn Arkadasın ise 20-25 mb/sn arasında oldu sizce benim usb lerde sorun olabilirmi ??

benim pc acer 5742g i3 240 ghz 3gb ram 1 gb ekran kartı 320 hdd

arkadasın pc asus k52jt i3 253 ghz 3gb ram 1gb ekran kartı 320 hdd

sizce neden olabilirrr

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bilgisayarlara baktım acer'ın söylediğim modeli de 2.53 GHz ve 500 GB olarak görünüyor kendi sitesinde
iki bilgisayarında anakart aynı, işlemci aynı, ram aynı, ekran kartı ile alakası yok, o halde fark hdd ve sistemlerinizin çalışma performansına bağlı
demek ki onun hdd'i daha hızlı ve sistemi daha ferah şuan için :) senin ya hdd çok yavaş (hiç sanmıyorum) ya da sistemin performanssız yani kötü kullanmış ve yavaşlatmışsın.. :)

bu benim tahminim sadece, sebep olarak alternatif çok mesela senin pc 2-3 gündür aralıksız açıktır donanım yorulmuş ısınmıştır ağır çalışır, o an başka bir işlem yapıyorsundur arkada donanımı sömürüyordur kopyalama için yeterli kaynak az olduğundan yavaş atmıştır vs. vs. vs.

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
olay usb lerin cache belleklerinde. benim bir usb bellegim var cache bellegı yuksek, turunun ilk otneklerinden 40 mb sn ile yazıyor. ama tamponu sayesinde. hard disklerdede aynı olay yasanıyor. usb lerin sistemini ntfs yaparsanız daha da hızlanır.

kdr042

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Hdd Neredeyse Arkadasınınine göre dolu Baya Bi doluuu