Usb HDD'yi PC Tanımıyor

Bu konuyu okuyanlar

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar Bugün Everest marka 100gb 2,5'' USB Hard disk Aldım

everest100gb.gif

Bilgisayara ilk taktığımda Usb Giriş Sesi Çıkardı ama Bilgisayarım'da Görünmedi..

Daha sonra bilgisayarı Yeniden Başlattım Yine Birşey Görünmedi..Başka Bir USB Girişine Taktım Bu Sefer Ses Bile Çıkarmadı

Işık Yanıyor Ama Bilgisayar Tanımıyor :(

Yanında Küçük Bir Driver CD'si VErdiler Ama Normal CD Değil Küçük Cd lerden :razz:

Yardım Ne Olur Nasıl Tanıtacağım Bilgisayara.. :(

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Küçük cdleri normal cd-dvd romlar okuyabilmektedir. Driverlerını yükleseniz iyi olur.

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benimde seagate vardı düşürdüm içinden tık tık ses geliyor bozuldu anlayacağın servise vereceğim bayramdan sonra sanırım kafa yerinden falan çıkmış sende yoksa hemen tanıması lazım :S

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
işletim sistemim Xp

o küçük cd yi taktım aynen şöyle bir ekran geldi

edih0.bmp

bazılarını kurdum ama tık yok.. bazıları zaten kurulmuyor inf ve dll dosyalarından oluşuyor :(

yeni donanım ekle'den yapamadım olmuyor yani daha önce hiç orayı denememiştim ??

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
yeni doanım ekle derken denetim masası-> donaım ekle tıklayıp ilerliyiceksin

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
tamam işte giriyorum

donanımı bilgisayarınıza bağladınızmı diyor evet seçeneğini işaretliyorum ileri diyince yüklü donanımları gösteriyor burdan seçmemi istiyor ben burda hangisini seçeceğimi bilmiyorum :(

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
hayır yok :( orda görünenlerin hepsi daha önceden bilgisayarımda bulunana donanımlar

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Aygıt Yöneticisi'nde sorunlu donanımı bul,sağ tıkla ve Sürücü Yazılımını Güncelleştir'i tıkla,tarama yolu olarak da cd'yi göster.Muhtemelen windows sürücüyü bulacaktır.

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Aygıt Yöneticisi'nde sorunlu donanımı bul,sağ tıkla ve Sürücü Yazılımını Güncelleştir'i tıkla,tarama yolu olarak da cd'yi göster.Muhtemelen windows sürücüyü bulacaktır.

dediğin şeyi bulamadım ya nerde bu ??

tam olarak sağ alt köşedeki donanımı güvenle kaldır ikonuna tıkladım orda sorunlu donanımı bul gib ibir şey yok ?

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
olmadı yarın değiştiririm ama keşke burdan halledebilseydim :(

başka pc zor çevrede başka pc yok ''

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar Sorunu Çözdüm Benden Sonrada Bu Sorunla Karşılaşabilecekler için nasıl çözeceklerini yazıyorum :)

makinayı bilgisayara bağlayınca ilk olarak bilgisayarım'a sağ klik yönet sekmesine de klikleyince... açılan sayfadan disk yönetimine tıklıyoz.. sonra orda takılan makina görünür sağ tıklayıp özellikler.. araçlar ... biçimlendir.. vs.... ntfs olarak ayarladım ve bittii :D

acayip mutluyum yardımı eden ve etmek isteyen herkese sonsuz teşekkürler :D

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Sorunu Çözdüm Benden Sonrada Bu Sorunla Karşılaşabilecekler için nasıl çözeceklerini yazıyorum :)

makinayı bilgisayara bağlayınca ilk olarak bilgisayarım'a sağ klik yönet sekmesine de klikleyince... açılan sayfadan disk yönetimine tıklıyoz.. sonra orda takılan makina görünür sağ tıklayıp özellikler.. araçlar ... biçimlendir.. vs.... ntfs olarak ayarladım ve bittii :D

demekki disk biçimlendirilmeden gelmiş. zaten normalde xp tüm hdd'leri otomatik tanır..

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Evet disk yönetiminden biçimlendirmen gerekiyordu ki zaten çözmüşün ;)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2

aslında ilk aklıma gelen buyduyduda ,bilgisayarımdan görünmeyen ordada görünmez diye düşünmüştüm :D demekki ilk akla gelen dogruymuş :D

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
aslında ilk aklıma gelen buyduyduda ,bilgisayarımdan görünmeyen ordada görünmez diye düşünmüştüm :D demekki ilk akla gelen dogruymuş :D

niye söylemedin ki :wassat:

aslında söylememen daha iyi oldu kendim çözdüm :icon_: :icon_: :icon_:

GURURLUYUM..:clover:

badcadsera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sorun Diski biçimlendirmeyle çözülmüştür.
Ancal şunu belirtmek isterim hiçbir taşınabilirdisk biçimlendirme olmadan gelmez. Sizin sorununuz diskin bilgisayar tarafından tanınıp(sizde başmışsınız aygıt yöneticisine) Sürücü harfi alamama sorunudur. Siz biçimlendirme yaptığınız adımların biride sürücü harfi atama bölümüdür. Ya diskin içinde veri olursa nasıl düzelteceksiniz?
Bunun içinde yine yönetim konsolundaki disk yönetiminde diskiniz harfsiz bir biçimde orada görünür ve sağtuş Sürücü harfi ve yolu değiştir seçeneği ile sürücüye el ile harf atamak gerekir...

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Ön tarafdan takma arka tarafdaki usb ye takıp bi dener misin?

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ürün indirimde olduğu için biçimlendirilmeden gönderilmiş olabilirmi? Nasılsa ucuza veriyoruz diye :)