USB Flash Bellegim Gercekten Öldü Mü?

Bu konuyu okuyanlar

MervePr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Toshiba 16 GB vid:0930 pid:6544 flash bellegim icine mp4 dosyasi yuklerken aniden bozuldu. Pc windows 8.1 ve windows defender yuklu. Islem sirasinda defender uyari verip tehdit iceren ogeler temizleniyor dedi ve sonra usbye erisememeye basladim. G/Ç aygit hatasi nedeniyle erisilememektir diyor, baska pcde de denedim aynisi. Disk managementtan formatlamayi denedim orada usb gostermiyor. Cmd disk list yine usb konumunu gostermiyor sadece volume bilgilerini gorebiliyorum. Ingilizce olarak sorunu arattigimda windows xp cd'siyle cozulebildigini yazmislar ama nasil yapacagimi tam anlamadim. Recovery yazilimlarini da denedim ise yaramiyor hp usb vs. Yardimci olabilecek var mi?

Reaksiyon puanı
16,118
xp cd ile boot et f8 ile lisansı onayla kurulum kısmına gel orda onu görürse ntfs olarak biçimlendir kurulumdan çık tamam.
onun garantisi varsa servise ver yenisini verirler.

MervePr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim deneyip sonucu yazıcam

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Disk yönetiminde görünüyor mu usb bellek

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Peki şu işlemi denediniz mi

Diski Silme

1-) Komut istemcisine diskpart yazın ve Enter'a basın.

2-) list disk yazın ve Enter'a basın.

3-) select disk 1 (seçeceğiniz diskin numarası kaç ise onu yazın)

4-) clean veya clean all komutlarından ihtiyacınız olan birini yazıp Enter'a basın.

5-) Diskiniz işlem sonunda bütün bölüntüleriyle silinmiş ve ayrılmamış boş bir alan olarak tanımlanmış olacak.

6-) Bu ayrılmamış alana sağ tıklayarak Yeni basit birim... demeniz ve talimatları takip etmeni yeterli olacaktır.

MervePr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarımda Çıkarılabilir Disk (D:) olarak görmeme rağmen, list disk komutuyla sadece yerel diski görebiliyorum. Zaten bu yüzden formatlayamadım.

Son mesajlar