Bu konuyu okuyanlar

Sabri Çalışkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Lumia 625 cihazımı bilgisayara bağlıyorum telefonum sadece sarz oluyor. Daha önceden normal bir şekilde görüyor ve okuyordu. Ama ne olduysa artık görmüyor ve okumuyor. Ne aygıt yöneticisinde ne de bilgisayarım altında gözükmüyor. Telefonu sadece şarz ediyor. Vodafone girip sordugumda bana usb adaptöründe 2 tane kablo var biri sarz eder digeri bağlantıyı gerçekleştirir dedi o kablo kopmuştur dedi ama kafadan doğru düzgün kontrol etmeden dedi çok emin olamadım bir de size soruyum dedim. Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler :)
Not:Başka bir kablo ile denendi ve başka bir bilgisayar da denendi çalışmadı.

Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
USB Bellekte sıkıntı olabilir mi iki bilgisayarda çalışmaması bunu gösteriyor sanki

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Lumia 625 cihazımı bilgisayara bağlıyorum telefonum sadece sarz oluyor. Daha önceden normal bir şekilde görüyor ve okuyordu. Ama ne olduysa artık görmüyor ve okumuyor. Ne aygıt yöneticisinde ne de bilgisayarım altında gözükmüyor. Telefonu sadece şarz ediyor. Vodafone girip sordugumda bana usb adaptöründe 2 tane kablo var biri sarz eder digeri bağlantıyı gerçekleştirir dedi o kablo kopmuştur dedi ama kafadan doğru düzgün kontrol etmeden dedi çok emin olamadım bir de size soruyum dedim. Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler :)
Not:Başka bir kablo ile denendi ve başka bir bilgisayar da denendi çalışmadı.
Bende kullandım Lumia 820 PC' ye bağlıyordum sıkıntı olmuyordu. Bunun için Windows' un sitesinden telefon ile ilgili bağlanma programı var indirmeniz ve kurmanız gerekiyor ismini hatırlayamadım şu an, ayrıca PC' nin işletim sistemi kabul etmiyor da olabilir.

Sabri Çalışkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bende kullandım Lumia 820 PC' ye bağlıyordum sıkıntı olmuyordu. Bunun için Windows' un sitesinden telefon ile ilgili bağlanma programı var indirmeniz ve kurmanız gerekiyor ismini hatırlayamadım şu an, ayrıca PC' nin işletim sistemi kabul etmiyor da olabilir.
Evet bu çözümü denedim. WinUsb adlı program kurulu çok kurdum denedim ama işe yaramadı.
Hatta telefonu 2 kere sıfırladım 1 kez hard reset attım ama yinede düzelmedi.
--- Gönderi Güncellendi ---
Vodafone teknikden duydum şüphelendim içini açtım usb aparatını söktüm ama tam o kabloların oldugu kısma ulaşamadım geri kapattım sadece şarz oluyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evet bu çözümü denedim. WinUsb adlı program kurulu çok kurdum denedim ama işe yaramadı.
Hatta telefonu 2 kere sıfırladım 1 kez hard reset attım ama yinede düzelmedi.
Vodafone teknikden duydum şüphelendim içini açtım usb aparatını söktüm ama tam o kabloların oldugu kısma ulaşamadım geri kapattım sadece şarz oluyor
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz PC' de

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Belki de kablo ile alakalı da olabilir başka bir usb girişli kablo ile deneyin.
Windows 10 bunu kabul etmeyebilir hâlbuki etmesi lazım mantıken bunu W10 olarak netten araştırmak lazım W10' da uyum sorunu var çünkü çoğu şeyi kabul etmiyor bildiğim kadarı ile.

Sabri Çalışkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
evet olabilir ama 2 tane daha kablo var onlarla da denedim +1 arkadaşımın kablosuylada denedim. Bendeki kablolar powerbankin usb kablolarıydı belki ondan çalışmamıştır ikiside şarz için yapılmıştır sadece.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
umarım bu sıralar bilgisayarı sıfırlamayı düşünüyorum ama sorun pc de değilse boşa sıfırlamış olacagım

teşekkür ederim :)
PC' yi sıfırlamak iyidir iyi gelir ama bence netten bir araştırın W10' lu PC' ler ile Lumia' ların uyumu hakkında ona göre kararınızı verirsiniz.

Sabri Çalışkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bir ton video izledim,siteleri gezdim ama yok bilgisayar okumuyor :(

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
baglantı kablosu sorunlu olabilir yan sanayi mal ise sorun kaynaklanır.Orjinal kablo olmasına dikkat et.

Sabri Çalışkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
baglantı kablosu sorunlu olabilir yan sanayi mal ise sorun kaynaklanır.Orjinal kablo olmasına dikkat et.
aslında telefonumun ömrüde doldu bıktırdı beni ama yinede katlanıyorum mağazasıda çok sıkıntılı, w10 yükselseydi yinede servise gönderirdim :(

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
yok daha göndermedim göndermekte istemiyorum bırakmak istiyorum android kullanmak istemiyorum ama yinede güzel cihazlar var gözüme yatan
Hayırlısı olsun zaten artık yeni cihazlar da hastalık sanırım.Yeni gelir alırsın diğer sene yenisi çıkar gider onu alırsın.Sıkıntı yani ;)

Sabri Çalışkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayırlısı olsun zaten artık yeni cihazlar da hastalık sanırım.Yeni gelir alırsın diğer sene yenisi çıkar gider onu alırsın.Sıkıntı yani ;)
keşke nerde hayal o benim için ben daha çok sağlam bir cihaz al uzun dönem kullan düşüncesindeyim. Kafama en çok yatan Iphone 6S var biraz pahalı ama artık idare eder gibi. Android de ise ucuz/performans olarak J7 ve Xiaomi 6 var, Gm5 Plus da olabilir ama tam emin değilim ondan :)

Son mesajlar