USB Bellekten Windows 10 Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
USB Bellekten Windows 10 Yükleme

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'u USB bellekten nasıl yükleyebileceğinizi anlattık. Bu yöntem ile Windows 10 temiz kurulum yapabilirsiniz.

Windows 10 yükleme işleminde sorun yaşadınız mı?

Efe Arıyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğiniz gibi biostan 1. sürücüyü flashdisk olarak seçtim ama yinede görüntülemedi

Reaksiyon puanı
0
bende yaşadım yüklemeyi sizin tarif ettiğiniz şekilde uygularken usb yi kuramadım sürekli hata verdi ve kapandı

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Geçenlerde Windows' un sitesinden güncel olan bir ISO indirmiştim. Rufus ile USB' ye atmaya kalktığımda yetersiz disk uyarısı verip kurmadı. Siz 4 GB değilde 8GB bulmaya bakın :)

Reaksiyon puanı
0
16 kullanıyorum neyse onu çözdüm sonra gtb format sorunu da çıktı onu da ana ekranda shift + f10 yaparak kodlarını yazma yöntemi ile çözdüm epey bi araştırma sonunda şu an yükledim ama pc ilk açılışta donuyor ve hata veriyor .. hala olmadı yani

Ramazan5234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sorunsuz bi şekilde flasha kurdum hatta win 10u bile kurdum ancak sürekli pc yi yeniden başlatıp tekrardan kuruyor ne oldu anlamadım yardım edin ? :D

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
ben sorunsuz bi şekilde flasha kurdum hatta win 10u bile kurdum ancak sürekli pc yi yeniden başlatıp tekrardan kuruyor ne oldu anlamadım yardım edin ? :D

Çok sığ bir yanıt olacak ama flash'ı çıkardınız değil mi? :D

fatihdalli00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben firs device olarak usb-hdd yi seçtim ama siyah yazılı ekran geliyor ingilizce veri havuzu doğrulanıyor yazıyo bu ekranda ne kadar bekleyeceğim

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar masaüstü bilgisayarım var. sistem özelliklerinde;
işlemcisi intel pentium D (2.80-2.80)
ram 4gb
32 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci yazıyor.

4gb ram'in 2.99unu gördüğü için 64 bite yükseltmem gerektiğini öğrendim. bilgisayarda şuan 32bit windows10 var. usb ile temiz kurulum yapıp biostan tum ayarları yapıyorum ama usbnin içini boş mu görüyor veya kurulamıyor olarak mı görüyor bilmiyorum bilgisayarı usbden başlatmıyordu. ben de pcyi açıp usbnin içindeki setup dosyasına tıkladım "bu uygulama bilgisayarınızda çalışmıyor" uyarısı verdi. şuan ne yapmam gerektiğini bilemiyorum lütfen bu konulardan anlayan bir arkadaş yardımcı olsun bana.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Öncelikle Windows iso kalıbının doğru yazıldığı bir USB sahibi misin?
Bios güncellemesi varsa yaptık mı?

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bir bilgisayarcıya gittim uefi olarak usbye attı. (bios hiç güncellemedim) usbden başlattığımda siyah bir sayfada kalıyor devam etmiyor sistem.

---- Mesajlar birleştirildi ----

ayrıca elimde bir laptop var ona taktığımda ve setupa tıkladığımda başlatıyor kurulumu ama pcde başlatmıyor "bu uygulama bilgisayarınızda çalışmıyor" diyor. acaba pc 32bit mi diye düşünüyorum ama 64bit tabanlı yazıyor sonuçta.

Son düzenleme:

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Setup ile çalışan değil, sistemi başlatıp kurulum için karşımıza gelecek bir İSO USB hazırladık mı?

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Setup ile çalışan değil, sistemi başlatıp kurulum için karşımıza gelecek bir İSO USB hazırladık mı?
evet yukarıda cevabı vermiştim. bilgisayarcı arkadaş format ile kurulacak şekilde uefi olarak attım dedi windows 10 64 bit

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
USB'yi temiz kurulum yapacağınız bilgisayara bağlayın/takın.

BIOS ayarlarına giriş yapın.

USB functions gibi bir ayar varsa, onun Enabled edin.

Boot Menu/StartUp veya Advanced BIOS vb. isimde bir bölüm olacak oradan
Boot priority order/sequence veya First boot device vb. sıralamalarda USB hdd görünmesi lazım. Eğer görmüyorsa USB'yi başka porta bağlayın, tekrar deneyin.

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB'yi temiz kurulum yapacağınız bilgisayara bağlayın/takın.

BIOS ayarlarına giriş yapın.

USB functions gibi bir ayar varsa, onun Enabled edin.

Boot Menu/StartUp veya Advanced BIOS vb. isimde bir bölüm olacak oradan
Boot priority order/sequence veya First boot device vb. sıralamalarda USB hdd görünmesi lazım. Eğer görmüyorsa USB'yi başka porta bağlayın, tekrar deneyin.
1.sürücü olarak biostan usb'yi seçtim. markası dahi görünüyordu daha önce format attığım için bu işlemleri biliyordum. ama kaydedip çıkış yaptığımda bilgisayar tekrar başlıyor ve usbden başlaması gerekirken başlamıyor öyle kalıyor. reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key hatası veriyor. bu da sanırım ya içindekileri görmüyor demek ya da uyumlu değil demek. bu yüzden tekrar dönüp hdd'yi seçtim ve pc normal açıldı. usb ile devam etmiyor işlemlere (şuan windows sitesinden usbye iso dosyası olarak tekrar indiriyorum)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
1.sürücü olarak biostan usb'yi seçtim. markası dahi görünüyordu daha önce format attığım için bu işlemleri biliyordum. ama kaydedip çıkış yaptığımda bilgisayar tekrar başlıyor ve usbden başlaması gerekirken başlamıyor öyle kalıyor. reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key hatası veriyor. bu da sanırım ya içindekileri görmüyor demek ya da uyumlu değil demek. bu yüzden tekrar dönüp hdd'yi seçtim ve pc normal açıldı. usb ile devam etmiyor işlemlere (şuan windows sitesinden usbye iso dosyası olarak tekrar indiriyorum)
Ayarlar doğru ise medya eksik yazdırılmış olabilir.

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlar doğru ise medya eksik yazdırılmış olabilir.
ben mi yanlış yere bakıyorum bilmiyorum. intel pentium D cpu 2.80GHz 2.80GHz yazıyor. Size zahmet olacak ama bu işlemcinin 64 bit destekleyip desteklemediğine bakabilir misiniz ben baktım destekliyor yazıyor ama yanlış yere bakmış olmaktan çekiniyorum

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
ben mi yanlış yere bakıyorum bilmiyorum. intel pentium D cpu 2.80GHz 2.80GHz yazıyor. Size zahmet olacak ama bu işlemcinin 64 bit destekleyip desteklemediğine bakabilir misiniz ben baktım destekliyor yazıyor ama yanlış yere bakmış olmaktan çekiniyorum
Uyumlu.
BIOS ayarlarından

* Quickboot/Fastboot - Hızlı önyükleme
* Intel Smart Response Technology (ISRT) - Intel Smart Response Teknolojisi
* FastStartUp - Hızlı Başlat

gibi ayarlar varsa, bunları "disable" konuma getirip tekrar deneyiniz.

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uyumlu.
BIOS ayarlarından

* Quickboot/Fastboot - Hızlı önyükleme
* Intel Smart Response Technology (ISRT) - Intel Smart Response Teknolojisi
* FastStartUp - Hızlı Başlat

gibi ayarlar varsa, bunları "disable" konuma getirip tekrar deneyiniz.
bunlar bios ayarlarının hangi sekmesinde olur hocam?

boot ayarında diğerlerini göremedim ama quickboot enable idi disable yaptım bu yeterli midir?

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

boot ayarında diğerlerini göremedim ama quickboot enable idi disable yaptım bu yeterli midir?
Advanced veya system configuration veya security tabı altında olabilir, BIOS'u kurcalayın; ama dediğim ayarları mutlaka "disable" yapın ve kayıt (save) edin.

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Advanced veya system configuration veya security tabı altında olabilir, BIOS'u kurcalayın; ama dediğim ayarları mutlaka "disable" yapın ve kayıt (save) edin.
Kardeş usbden değil cdden atarsan kabul ediyormuş. sanırım eski bir bilgisayar olduğundan böyle yaptı. Böyle bir sıkıntısı olacak olan olursa cdden format atmalı..

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kardeş usbden değil cdden atarsan kabul ediyormuş. sanırım eski bir bilgisayar olduğundan böyle yaptı. Böyle bir sıkıntısı olacak olan olursa cdden format atmalı..
Sorunun çözülmüş olduğuna sevindim ama önceki mesajımda da dediğim gibi medya USB'ye eksik yazdırılmış olabilir veya düzgün yazdırılmamıştır; USB'den UEFI kurulumda sorun olmaması lazım.

sonar055

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi ki öyle de olabilir ama bana söylenen o şekildeydi. (Sizin dediğiniz bana da daha mantıklı geliyor)

Son mesajlar