USB Belleklerdeki Risk

Bu konuyu okuyanlar

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Zaten virüslerin yayılmasında internetten sonra bu Flash bellekler gelir heralde.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ariad programını tavsiye ederim. USB Flash belleklerde hem autorun özelliğini kapatabiliyor, hem uygulamaların usb flash diskten çalıştırılmasını engelleyebiliyor. Ben her kurduğum sistemde ariad da kuruyorum. Flash belleklerden program kurmak isteyenler önce programı harddiske kopyalayıp oradan çalıştırabiliyorlar. Bu uygulama hem yeni çıkan otomatik simge virüslerine karşı da çare. Ayrıca sadece flash bellekler için değil, harddisklerde, cdrom sürücülerinde ve network üzerinde aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Ama harddiskte sakın autorun dışında birşey engellemeyin benden söylemesi :D (denemedim ama ne olacağını iyi tahmin edebiliyorum). Kurulum için install dizinindeki airad-boot.inf dosyasına sağ tıklayıp yükle yöntemi uygulayıp bilgisayarı yeniden başlatınız. Ardından ariad programıyla ayarları yapabilirsiniz. Fakat ayarlar yeni bağlanan diskler için geçerli, sisteme bağlı olan disklerde kurulumda etkisi yoktur.
Ariad « Didier Stevens