USB Bellek Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
yukarıdaki programla mbr yeniledim ama yine olmadı bende :D bide forumda şöle bişe buldum ben denedim, bişeyler oldu ama hala 12,9 mb alan var :)

Başlat>çalıştır>cmd yaz. Komut sistemine gir. Buradan "convert Z: /fs:ntfs" yaz. Ama dikkat et bu koddaki büyük harfle gösterilen "Z" yerine kingston sürücüsüne atadığın harfi yazmalısın.Üstteki convert işlemi Z sürücüsü için. Bu arada ntfs ye çevirdikten sonra tüm dosyaların silinir.bir de cmd yi yönetici olarak çalıştırıp eğer convert işlemi yaparken birim etiketi yaz derse usb nin adını yazacağız .
Cmd'de dediğiniz komutu uyguladığımda şu hatayı veriyor.
Adsız.jpg

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
dosya sistemi belirsiz, henüz fat mı ntfs mi diye biçimlendiremediğimizden dolayı olmalı. ama artık ben bu kadar bilgi toplayabildim. :D zaten benimki de 12,9 da kaldı durdu. boşverelim bence, hayırsız bu usbler .

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
dosya sistemi belirsiz, henüz fat mı ntfs mi diye biçimlendiremediğimizden dolayı olmalı. ama artık ben bu kadar bilgi toplayabildim. :D zaten benimki de 12,9 da kaldı durdu. boşverelim bence, hayırsız bu usbler .
Biçimlendiremiyorum ki dosya sistemini Ntfs ya da Fat32 olarak seçeyim. :)
Sağ olun hocam. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Anlaşılan USB belleği onaramayacağım. Neyse, yine de bir köşede dursun. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
aynen ben de bi köşede çalışmasa da elektronik zamazingoları müzede tutar gibi saklıyorum :D

cesur11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam aynı sıkıntı bende de oldu. Hatta eşimin flaş belleğini tamir ederken benimde aynı marka aynı GB taki flaş @Halktan Biri nin anlattığı gibi oldu. Toshiba 16gb Onun akıllı tahtadan getirdiği virüsten şüpheleniyorum.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bir çok yolu denememe rağmen çalıştıramadığım USB Belleği başka bir program yardımıyla çalıştırabildim.
Bu durumla ilgili bugün yarın bi konu açmayı düşünüyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bir çok yolu denememe rağmen çalıştıramadığım USB Belleği başka bir program yardımıyla çalıştırabildim.
Bu durumla ilgili bugün yarın bi konu açmayı düşünüyorum.
Konuyu açınca beni etiketlerseniz sevinirim.

cesur11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam beni de etiketlerseniz ben iki kez sevinirim. Malum 2 bellekte gitti:D ... Bu tür şeylere çok takılıyorum uyuyamadım yine geldim bilgisayarın başına...