Usb aşırı güç yüklenmesi

Bu konuyu okuyanlar

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Merhaba SDN çözüm merkezim . :)
Hayatımda ilk defa karşılaştığım bu sorunu çözebilicek olan kişiler olduğundan eminim.
Laptoptu açalı 45 dk falan oldu . Usb girişine bağlı olan laptop soğutucum var. ve soğutucuda usb çoğaltan hub'a da bi mouse bağlı. SDNde haber okurken sağ Altda usb aşırı güç yüklenmesi die bir hata çıktı ve mousenin ışığı söndü soğutucumda durdu. Ne yaptıysam ayarlarına baksam da değiştirsem de yapamadım . Bios ayarlındanda denedim olmadı. Googleda sonuç aradım denedim onlarda olmadı. Format attım yinede olmadı. Son çarem siz eğer burdanda olumsuz çıkarsam mecburen servisi arıcam. Umarım konuyu özetliye bilmişimdir inş. bilen biri mutlaka çıkar. İyi SDNler :)

DELL Studio 1557

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
senin aldığın hatayı bana Acer tekni servis söylemişti. Şarj adaptörüm bozulmuştu. Ozamanlar da yazın serinliyim diye usb mini vantilatör almıştım 2 tane. 2 sinide USB den çalıştırınca saatlerce 2 side çalışmadı bidaha. ardından şarj adaptörümde çalışmadı. Teknik serviste USB lerden çok fazla güç çekmişsin diye yanıt vermişti. Pek inandırıcı gelmedi bana ama olsun.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Usb hub kullanmadan denemişsinizdir sanırım, peki başka usb portlarında bu sorun oluştu mu ve de flash bellek vs.. takınca calışıyor mu ?

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
tüm USB girişleri şuan her işletim sistemi tarafından USB 1.0 olarak görüyor. normalde 2.0. 10mb tı atmak için yarım saat bekliyo ufak kardeşim :D al dedim laptop hediyem olsun sana :D

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Usb hub kullanmadan denemişsinizdir sanırım, peki başka usb portlarında bu sorun oluştu mu ve de flash bellek vs.. takınca calışıyor mu ?
Sol taraftaki usbde herşey normal çalışıyor. ama o hata veren usb porta flash bellek ,telefon ve mouse taktım hiç bişi çalıştırmadı.

---------- Post added at 23:58 ---------- Previous post was at 23:57 ----------

senin aldığın hatayı bana Acer tekni servis söylemişti. Şarj adaptörüm bozulmuştu. Ozamanlar da yazın serinliyim diye usb mini vantilatör almıştım 2 tane. 2 sinide USB den çalıştırınca saatlerce 2 side çalışmadı bidaha. ardından şarj adaptörümde çalışmadı. Teknik serviste USB lerden çok fazla güç çekmişsin diye yanıt vermişti. Pek inandırıcı gelmedi bana ama olsun.

Şarj aletim sorunsuz çalışıyor.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Dijital Ölçü Aletiyle voltaj olup olmadığını ölçmeyi denesene. 5V gelmesi gerekli. yada kontrol kalemini sok hafif

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Dijital Ölçü Aletiyle voltaj olup olmadığını ölçmeyi denesene. 5V gelmesi gerekli. yada kontrol kalemini sok hafif
Voltaj olsaydı soğutucu çalışırdı sanırım bağımsız sadece voltaj ile çalışıyor soğutucu. Güç için usb kullanıyordum.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
oda mantıklı. sen yine bir kontrol et. yardımcı olmayacağım malesef :S

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bende de veriyor arada bu hatayı, bağlı olan donanımlar çalışmıyor, bilgisayarı açıp kapattığımda düzeliyor, microsoft'un sitesindeki makalelere baktın mı yazıyor mu ki orada sorunun kaynağı ve çözümü?

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
HotFix le çözdüğü hatalar var microsoftun. Hot fix araması yap bakalım bir. belki Rom.'un dediği gibi düzelebilir. emin değilim ama senin donanımsal gibi görünüyor.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Bende de veriyor arada bu hatayı, bağlı olan donanımlar çalışmıyor, bilgisayarı açıp kapattığımda düzeliyor, microsoft'un sitesindeki makalelere baktın mı yazıyor mu ki orada sorunun kaynağı ve çözümü?

Oralarada baktım yok :(

---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:26 ----------

HotFix le çözdüğü hatalar var microsoftun. Hot fix araması yap bakalım bir. belki Rom.'un dediği gibi düzelebilir. emin değilim ama senin donanımsal gibi görünüyor.

Banada öyle geliyor bakalım garanti kapsamında sayılırsa iyi olur.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
farklı işletim sistemleri kurup denedin mi?

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Denemekte fayda var diye düşündüm ama format attım demişsn ben olsam yine de bi denerdim kaybedecek bişey yok ortada bi çözüm de yok zaten deneye deneye çözülür bu sorun tabii ki dediğin gibi donanımsal değilse, donanımsal olduğunu düşünüyorsan da servisini bi ara bilgi al bu modellerde böyle aksaklıklar var mı diye.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Çalışan CD yap. Ubuntu Pardus falan kurmadan dene hemen :)

POMEM

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Muhetemelen teknik sorun Usb bağlantısı yanmış olabilir. Sizde bilirsiniz ki Usb'ler 5 Wolt civarında çalışır çoklayıcılar bu wolt'u her takılan cihazda böler mesela bende de vardı çoklandırıcı hem flash bellek takıp hemde taşınabilir harddisk takınca kaldırmıyordu sizin ki de wolt yetersizliğinden yanmış olabilir. Teknik servise götürmenizi tavsiye ederim.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Denemekte fayda var diye düşündüm ama format attım demişsn ben olsam yine de bi denerdim kaybedecek bişey yok ortada bi çözüm de yok zaten deneye deneye çözülür bu sorun tabii ki dediğin gibi donanımsal değilse, donanımsal olduğunu düşünüyorsan da servisini bi ara bilgi al bu modellerde böyle aksaklıklar var mı diye.
Benim modellerde ilkllere gircek sanırım :) Beniim modellerin tek sorunu ısıymış ingilterede toplatılmış bu laptop bendede oldu ama hemen soğutucu değiştirildi.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Büyük ihtimal donanımsal sorun olarak gözüküyor ama son olarak bios güncellemesi yapabilirsiniz.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar hepinizin ilgisine teşekkürler. Aradım servisi bi kaç yazılım indirip yükletti yinede düzelmedi anakart değişicekmiş.

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Tahmin ettiğim gibi donanımsal ama bir usb port içinde anakart değiştirmezdim garanti bitseydi eğer :) Ver garantiye bakalım anakart mı değişecek yoksa tamir mi yapacaklar muaamma orası :) Ben son olarak bios güncellemesi yap dicektim ama servisle görüşmüşşün zaten.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Tahmin ettiğim gibi donanımsal ama bir usb port içinde anakart değiştirmezdim garanti bitseydi eğer :) Ver garantiye bakalım anakart mı değişecek yoksa tamir mi yapacaklar muaamma orası :) Ben son olarak bios güncellemesi yap dicektim ama servisle görüşmüşşün zaten.
Servisin indirtdiklerinden biride oydu biosu güncellettirdi olmadı .

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

Onu bırak counter de oynayamıyor. :D
Diğer usb çalışıyor atalım istersen cs :D

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:55 ----------

yandın. şimdi 1 ay gelmez laptop :D
Parça siparişi verildi benim laptop yerinden oynamıcak servis 2 güne gelir hatta yarın bile gelip takılabilir.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Sorunumda son durum şu : teknik servis geldi anakartı değiştirdi sorun çözülmedi . yanan usbbi kablo ile anakarta bağlıymış onda problem varmış haftaya o parçada değişcek yani hiç yoktan yeni anakartım oldu :)

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Senin adına sevindim bu arada makine dell marka mı ? Yerinde destek verdiğine göre..

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28

Son mesajlar