Urban Ears İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
61F3p%2BcK2XL._SL1500_.jpg

Adı üstünde şehir kulaklığı için yani sokakta müzik dinlenmesi için tasarlanmış. 15 adet renk seçeneğine sahip. Bendeki siyah renkte ve gayet hoş bir tasarımı var. Dışarıda da rahat bir şekilde takıp dolaşabiliyorum. Ses konusu ise bass'lı bir şarkı açtığımda tatminkar bir ses veriyor. Alt sesleri de bastırmıyor. Bass'ı hissediyorsunuz fakat kafanızı sallayacak şekilde bass vermiyor. Bass verdiği halde diğer sesler basmıyor. Alt tarafa hepsi ayrı geliyor. Srs programını devreye soktuğumda ise daha kaliteli bir ses alıyorum. On board'a oranla ve bazı basslı parçalar kulak mememi azda olsa titremeyi başarıyor. Tekrar on board'a geçiyorum ve kalite düşüyor. Bende böyle devam edeceğim gerçeklik açısından.

Pop parçalar:

Emre Aydın - Alıştım Susmaya: Yerleşik(Onboard) olduğundan Normal olarak hafif boğuk. Önünde kalın bir perde var hissi yaratmakta. Ama enstrümanların sesi rahat bir şekilde geliyor, vokal sesi de gayet iyi geliyor. Son seste patlama olmuyor.

Manga - Beni Benimle Bırak: Vokal sesi güzel geliyor. Enstrümanlarda rahat bir şekilde duyuluyor. Her şey yerinde. Patlama yok. Vokal kafanızda gibi.

Rafet El Roman - Direniyorum: Bass buradayım diyor. Duuuubbbb gibi ama yerinde. Diğer çalgılarda burada. Vokal kafamın içinde ön tarafta bana söylüyor gibi. Vokal en önde bass hafif arkada diğer sesler biraz kısık kalıyor ve buradayız diyor alttan alttan ama vokal çekildiğinde bütün sesler meydana çıkıyor.

Techno-Club:

Avicii-Silhouettes: Bass dup dup diye vuruyor ama titretmiyor, rahatsız edici değil. Vokal kafamın ortasında. Sadece müzik geldiğinde ise bass ta diğer aletlerde duyuluyor, bir kayıp yok.

David Guetta ft Nicki Minaj - Turn Me On: Bass dup dup diye vuruyor. Vokal sesi de gayet iyi geliyor. Diğer aletlerde tam geliyor.' T' lerde ve 'S' lerde söylerken hafif bir sss sesi var. Daha önce dikkat etmemiştim ama bu incelemede dikkat ettim ve şimdi duydum.

Metal-Rock:

Amon Amarth - Cry of the Black Birds: Vokal biraz kafamın ortalarına doğru bir yerde. Gitar sağ kulağa yakın, bateri orta arkada konumlarına göre, davul ortada sağdaki, küçük davul yerinde, üstteki hi-hat yerinde kısaca davuldaki aletler yerli yerinde.

Arch Enemy-Taking back my soul: Metal parçalarda nasıl olması gerekiyorsa öyle. Bass sesi normal olması gerektiği gibi. Aletler kafanızda çalıyor gibi. Vokal kafamın ön tarafında söylüyor hissi var. Metalden sonra kulaklarımda çınlama başladı azdan çoka doğru.

Çilekes - Ardima Hic Bakmadan(192 kpbs): Kafamın ortasındalar. Entrümanlar, davul kafa ortasında, gitar davulun yanında. Vokal söylerken sanki gitar davulun biraz arkasında kalıyor hissi var. Parçanın sonunda elektro yada bas gitar hangisi emin değilim çıkardığı ses beynimi titretmeyi başardı.

Dinlediklerim Çilekeş hariç 320 ve flac parçalardı.

Konforuna gelecek olursak ilk taktığınızda gayet konforlu bir yapıya sahip. Kulaklıkları yumuşak geliyor. Kulak etrafını kapsamayacak şekilde sarmadığı için direk kulakların üzerine oturuyor ve tabi buda uzun kullanımlarda kulaklarınızda ağrıya sebep olabiliyor. Kafanıza tam oturması için büyük kafa yada küçük kafanız olsun fark etmiyor, çünkü ayarlanabiliyor. Dışarı ses vermesi ise bunda da var. Müzik dinlerken evde yada dışarıda sessiz bir yerde iseniz son seste ise rahatsızlık verme durumu olabiliyor.Benim kullandığım mp3 çalar son seste kulaklığa dışarıya rahatsızlık verecek kadar ses kaçırtıyor. Unutmadan belirteyim kafa bandı herhangi bir şekilde uzun kullanımlarımda rahatsızlık vermedi sadece kulak pedleri verdi.

Film performansı ise tatmin edici bir seviyede.

Oyun performansı ise Bf3 te ayarları yaptığınızda neyin nereden geldiğini duyabiliyorsunuz.Güzel yani tabii mermi yada uçak sesi falan biraz teneke gibi gelse de.

Son olarak ürünün artıları:

Güzel tasarım.:D

• Sağ resimdeki gibi içeriye doğru bükülmesi bunun en büyük avantajı çantanıza yada büyük cepli pantolonunuz var ise ona koyup rahatlıkla gittiğiniz yere götürebilirsiniz.
    ojbLzm.jpg
  • Mp3 ümde sesinin gayet iyi vermesi son seste patlamalar olmaması 'S' lerde ssss diye patlama yapmaması ama bilgisayarda bir parçada yaptığını yazmıştım.
  • Dinlediğiniz müziği sağ kulaklık altındaki delikten girdirerek arkadaşlarınızın da sizden dinlemesini sağlayabilmeniz.
  • Control Talk özelliği ile cep telefonu ile konuşma özelliği,bu özellik bazı telefonlarda direk ek aparat olmadan kullanılabiliyor. Bazılarında ise yanında verilen ek aparat ile kullanılabiliyor.
  • Kablonun bir karış altında konuşma için deliğin olması ve gelen aramaların açılıp kapanması için bir tuşun olması. Denemelerimde iyi bir ses ilettiğini ve aldığımı söylemeliyim.
  • Yeterinde esnek bir yapıya sahip.
  • Kablo sağlam bir yapıda.
  • Kulaklıklar yanlardan içeri giren demir sayesinde aşağı yukarı içeri giren kablo el verdiğince oynuyor.Buda kulağa daha iyi oturmasını sağlıyor.
  • Kafa bandı kısmı rahatsız etmiyor.
  • Her kafaya rahatça oturması.
  • Deri parçalanırsa yeni bir ped alıp değiştirebilirsiniz.
Eksileri::fearscream:

• Pedler ilk kullanımda rahatlık hissi verse de uzun kullanımda kulağı ağrıtması.
  • Sıcak havalar sebebiyle, jack bölümü sıcaktan eriyip yırtılması ve anca bantla sabit durması yoksa bir yerden çıkartırken jack geriye doğru gelip iç taraf görünebiliyor.
  • Pedler sıcaktan parçalanabiliyor ama yumuşak doku zarar görmüyor ve kullanıma devam edilebiliyor.
  • Kulağı üstünden kapatması ve uzun kullanımda rahatsızlık vermesi. Belki kulağı içine alma açısından biraz daha geniş olabilirmiş.
  • Kulaklıkların arka bölümü yani dışarıdan görünen kısmı çabuk çizilebiliyor. Ama siz kapalı renk kullanacaksanız fazla sorun olmaz ama açık renkte kötü durabilir.
  • Kulaklığa giden ses kablosu dışarıdan gidiyor ama herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
  • Kulaklığı tutan demir kısımdan kulaklık çıkartılabiliyor nedenini anlamadım. Çıkartılsa dahi artı bir şey yok.
  • Kulağı tam kapatıp dışarıya ses vermesin diye kulağa biraz abanıyor.
Frekans Aralığı: 20-20 kHz
Maximum Güç: 50mW
Hassaslık: 115dB
Direnç: 60 ohm

Andıç(not): Kullanım kılavuzunda da yazdığı üzere ürün ömrü 3 yıl.

Fiyat : Sitelere ya da aldığınız yere göre değişiyor.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kutuplarda yada soğuk hava deposunda kullanmaya uygun...

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Öncelikle teşekkürler bu paylaşım için. Video formatında da bekleriz :))

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bununla da dene pionner pikap videosunda plağını gördüm...