Ünlülerin Mezun Olduğu Okullar

Konusu 'Magazin' forumundadır ve CuMaAli tarafından 5 Eylül 2012 başlatılmıştır.


 1. CuMaAli

  CuMaAli Profesör

  Katılım:
  6 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  - Ünlülerin Mezun Olduğu Okullar

  [​IMG]

  Adını Feriha Koydum dizisiyle ilk başrolünü üstlenen Çağatay Ulusoy, Halkalı Ticaret Meslek Lisesi mezunu. Cansel Elçin ile bu fotoğrafı çektirdiğinde de lise öğrencisiydi. Ulusoy daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde peyzaj bölümünde okudu ve oyunculuk dersleri aldı

  [​IMG]

  Beren Saat, TED Ankara Koleji'nden mezun oldu. Sonra da Başkent Üniversitesi'nde işletme eğitimi almaya başladı. O sırada da kendisine şöhretin kapılarını açan Türkiye'nin Yıldızları yarışmasına katıldı.

  [​IMG]

  Mankenlikten şarkıcılığa geçen Demet Akalın Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek öğrenim yapmak yerine mesleki kariyerine başlamayı tercih etti.

  [​IMG]

  Teoman Yakupoğlu, Ataköy Lisesi'nden mezun oldu. Yükseköğrenimini de Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı.

  [​IMG]

  Funda Arar, Adapazarı Ali Dilmen Lisesi'nde okudu. Sonra da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk 5'in içine girerek kazandı. Arar bir süre de müzik öğretmenliği yaptı.

  [​IMG]

  Burak Özçivit Kazım İşmen Lisesi'nden mezun. Sonra da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde eğitim gördü.

  [​IMG]

  Serenay Sarıkaya, Antalya Saime Salih Konca Lisesi'nden mezun oldu. Plato Film'de oyunculuk eğitimi aldı.

  [​IMG]

  Kenan Doğulu, İstanbul Kültür Koleji'nden mezun oldu. ABD'de, New Hampshire eyaletinde, Hesser College'da “Communication” sertifika programını bitirdi. Ardından L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı. Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de, Bilgi Üniversitesi'nde devam etti

  [​IMG]

  Kıvanç Tatlıtuğ, orta öğrenimini Yenice Özel Çağ Lisesi'nde tamamladı. 1997'de babası kalp ameliyatı geçirince ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı. İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun oldu. Sonra da İstanbul Kültür Üniversitesi'nde okumaya başladı

  [​IMG]

  Bade İşçil'i kamuoyu Mahsun Kırmızıgül'ün "liseli sevgisili" olarak tanımıştı. Basının peşinde koştuğu İşçil ilk kez de Nişantaşı Kız Lisesi’nden mezuniyetinde görüntülenmişti. İşçil, Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tasarım Bölümünden mezun oldu.

  [​IMG]

  Kuzey Güney dizisinde İşçil'in rol arkadaşı olan Merve Boluğur da aynı liseden mezun. İki genç oyuncu lise yıllarında tanışmadıklarını ama birbirlerine aşina olduklarını söylemişti. Boluğur, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde eğitim aldı.

  [​IMG]

  Pınar Altuğ liseyi Saint Benoit Fransız Lisesi'nde okudu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümüne girdi. 1994 yılında Miss Turkey seçildi ve üniversite eğitimini bıraktı

  [​IMG]

  Sarp Levendoğlu da Saint Benoit Lisesi’nden mezun oldu. Ardından da Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümüne girdi. Kültür Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu

  [​IMG]

  Hazal Kaya liseyi İstanbul İtalyan Lisesi'nde okudu. Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Performans bölümünde öğrenci.

  [​IMG]

  Aras Bulut İynemli, Beşiktaş Anadolu Lisesi mezunu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Uçak Mühendisliği bölümüne girdi. Ancak, oyunculuk nedeniyle kaydını dondurdu.

  [​IMG]

  Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi'nden mezun. Kenter Tiyatrosu’nda aldığı eğitimin ardından 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi.

  [​IMG]

  Halit Ergenç, Beşiktaş Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. 1989’da İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri'ne girdi. Ama okuldan ikinci yılden ikinci senikinci yılında okuldan ayrıldı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümünü bitirdi.

  [​IMG]

  Nejat İşler, Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti. Ama yıllar sonra Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı'nı bitirdi.

  [​IMG]

  Berrak Tüzünataç, Koç Özel Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okudu.

  [​IMG]

  Okan Yalabık, Sakıp Sabancı Lisesi'nden mezun oldu.

  [​IMG]

  İngiltere'de doğan Aslı Enver ailesiyle birlikte Türkiye'ye taşındı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ni bitirdi. Enver, yüksek öğrenimini Haliç Üniversitesi'nin tiyatro bölümünde tamamladı.

  [​IMG]

  Sezin Akbaşoğulları, Ankara Çankaya Milli Piyango Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde yüksek öğrenimini tamamladı.

  [​IMG]

  Şebnem Dönmez, Şehremini Lisesi mezunu. Daha sonra da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nı bitirdi.

  [​IMG]

  Özgür Ozan, Ankara Cumhuriyet Lisesi'nden mezun oldu. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nü bitirdi.

  [​IMG]

  Kenan İmirzalıoğlu, Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi mezunu. İmirzalıoğlu, yüksek öğrenimini İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yaptı.

  [​IMG]

  Özgü Namal, doğma büyüme İStanbul Üsküdarlı. Liseyi de Üsküdar Cumhuriyet Lisesi'nde okudu. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda da oyunculuk eğitimi aldı. Yüksek öğrenimini de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde tamamladı.

  [​IMG]

  Şebnem Ferah, Bursa Özel Namık Sözeri Lisesi'nden mezun oldu. ODTÜ Ekonomi Bölümü'nü ikinci sınıfta bıraktı. Daha sonra da İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne girdi.

  [​IMG]

  Birce Akalay, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nde okudu. Sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümün'e girdi. Ancak, Haliç Üniversitesi'nin tiyatro bölümünden mezun oldu.

  [​IMG]

  Müge Boz, İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi'nde Sinema TV ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi.

  [​IMG]

  Engin Akyürek, Ankara Dikmen Lisesi'nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü okudu

  [​IMG]

  Melisa Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun oldu. Sonra da Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları bölümünü bitirdi.

  [​IMG]

  Tolga Güleç, İzmir Karşıyaka Lisesi'nde okumaya başladı. Ancak babasının görevi nedeniyle sürekli il il dolaştıkları için lise öğrenimini Adana'da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı'ndan mezun oldu.

  [​IMG]

  Renan Bilek, Galatasaray Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV-Sinema Bölümü'nden mezun oldu.

  http://www.haber7.com/foto-galeri/19537-unlulerin-mezun-oldugu-okullar/p1#gallery

   


 2. TBM

  TBM Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  28 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.013
  Beğenileri:
  145
  Ödül Puanları:
  63
  Meslek:
  Damardaki agu(toksin)
  bende tv radyo okumak istiyorum öss tekrar giricem bunun için
   
 3. spybot

  spybot Guru Onursal Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2008
  Mesajlar:
  46.761
  Beğenileri:
  305
  Ödül Puanları:
  83
  Cinsiyet:
  Erkek
  Aferim onlara okumuşlar :D
   
 4. wolkhy1903

  wolkhy1903 Profesör

  Katılım:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.309
  Beğenileri:
  62
  Ödül Puanları:
  48
  aferım aferım okumuslarda oyuncu olmuslar..
   
 5. Rom.

  Rom. Rektör Onursal Üye

  Katılım:
  11 Aralık 2008
  Mesajlar:
  15.479
  Beğenileri:
  127
  Ödül Puanları:
  63
  Yer:
  Ankara
  iyi iyi bizim fakülteden de birisi çıkmış :D

  iyi iyi bizim fakülteden de birisi çıkmış :D
   
 6. v3l1baba

  v3l1baba Asistan

  Katılım:
  3 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  257
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  o degilde,liseli Teoman kopardi beni panpa xD tskler paylasim icin.
   
 7. arsenik

  arsenik Rektör

  Katılım:
  8 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  12.240
  Beğenileri:
  140
  Ödül Puanları:
  63
  Cinsiyet:
  Erkek
  Öykü Karayel'i görsek iyiydi. Ben liseye girmeden bir sene öncesi okul kız lisesiydi girdiğim sene cıvıl cıvıldı her yer sonradan işler değişti. :D
   
 8. muratteas

  muratteas Dekan

  Katılım:
  11 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.639
  Beğenileri:
  84
  Ödül Puanları:
  48
  Şebo'ya bak ODTÜ'yü bırakıyor. :(
   
 9. SDN Okuru

  SDN Okuru SDN Okuru

  bende oluyorum hayırlısıyla
   
 10. SDN Okuru

  SDN Okuru SDN Okuru

  bende oluyorum hayırlısıyla <br> <br>
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş