Ünlü fizikçiden "Uzaylıların mesajlarına cevap vermeyin" uyarısı

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, yine çok konuşulan bir açıklamaya imza attı.Uzaylıların gezegenimiz ile iletişim kurması halinde onların mesajına cevap vermek konusunda insanların “ihtiyatlı” davranması gerektiğini söyledi.Yaşama uygun olabilecek ve Dünya'ya en yakın gezegenin Gliese 832c olduğunun altını çizen Hawking, “Bu gezegen nefes kesici görünüyor, kütlesi dünyanın 5 katı” ifadesini kullandı.Gliese’nin Dünya’dakine yakın sıcaklıklara ve sıvı halde suya sahip olduğu keşfedilirse, yaşam bulma ihtimali de artacak.Ancak uzayda zeki bir yaşam formu keşfedilmesi veya onların bize mesaj göndermesi durumunda insanoğlu ne yapmalı? Hawking, “Onlarca cevap vermek konusunda ihtiyatlı davranmak gerekiyor. Gelişmiş bir uygarlıkla karşılamamız halinde Kristof Kolomb ile karşılaşan Kızılderililerin durumuna düşebiliriz. Biliyorsunuz o işin sonu iyi olmamıştı” dedi.

Ntv.com.tr'den alıntıdır.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Adam haklı beyler. Bence o kadar yüklü sinyali kaaç yıl önce gönderdiklerine göre şu anda kim bilir neler yapıyorlardır. Ha barışçıl da olabilirler o ihtimali neden hiç kimse göz önüne almıyor onu anladımo_O

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Adam haklı beyler. Bence o kadar yüklü sinyali kaaç yıl önce gönderdiklerine göre şu anda kim bilir neler yapıyorlardır. Ha barışçıl da olabilirler o ihtimali neden hiç kimse göz önüne almıyor onu anladımo_O
Merhaba dünyalı biz dostuz.:D

zeynepingo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bu enteresan bir uyarı. adam ne kadar ileri yani biz hala acaba uzaylılar var mı diyoruz. çoktan emin falan!

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ben bir uzaylıyım ve aranıza sızdım ve uzun bir süredir sizi inceliyorum. Yeni yiyecek kaynakları bulmamız lazım da. Gözümüze çok sevimli geliyorsunuz. Bu arada, biz sizi uzaylı sanıyorduk.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Ben bir uzaylıyım ve aranıza sızdım ve uzun bir süredir sizi inceliyorum. Yeni yiyecek kaynakları bulmamız lazım da. Gözümüze çok sevimli geliyorsunuz. Bu arada, biz sizi uzaylı sanıyorduk.
Meraba ben dostnuzum:D

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bu bazı komplo teorisi niteliğinde kitaplar mevcut onlara bir bakın isterseniz,çok okumuşluğum var.Tavsiye ederim.:)

maskot87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bir nebze haklıda olabilir ancak mesaj verilmemesi durumunda saldırı da olabilir...

Son mesajlar