Üniversiteyi Bırakmak

Okulu

• bırak, memleketin çöpçüye de ihtiyacı var

• bırakma, babanı uğraştırırsın en azından mühendis olursun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

uneducated

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamlar daha öncede böyle postlar gördüm ama düzgün cevaplar bulamadım.

Post açsam mı açmasam mı bilemedim bana çevremde akıl verecek kimsede yok bir halt da yemişim. Küfretmek istiyorum kendime edemiyorum. Neyse bir vakıf üniversitesinde okuyorum 8 dönem okumuşum 2 dönemlik kredi vermişim. mezun olmam için 6 dönem boyunca hiç ders bırakmadan ilerlemem gerek lakin bursum 4 dönem sonra bitiyor. Burdan okumamam gerektiğini çıkardım. Bu durumu babama söylesem bir güzel beni döver yada daha da kötüsü kendisi panik atak- yüksek tansiyon hastası kalpten gider. Aileme karşı çok mahçup durumdayım doğal olarak şimdiye kadar bu aklım neredeydi. Böyle bir durumu tecrübe etmiş birileri varsa ne yapacağım konusunda fikirlere açığım.

Teşekkürler.

yoksulgenç

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Bence bırak gitsin, zaten bitirsende hayır gelmez.

Bu devirde iyi bir bölüm ve iyi bir üniversite bitirmediysen, hele hele yabancı dilin yoksa okumanın bir anlamı yok.

Alacağın asgari ücret.

Sana tavsiyem kurumsal bir mağazaya satış danışmanı olarak gir, orda yükselirsin.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Bence bırak gitsin, zaten bitirsende hayır gelmez.

Bu devirde iyi bir bölüm ve iyi bir üniversite bitirmediysen, hele hele yabancı dilin yoksa okumanın bir anlamı yok.

Alacağın asgari ücret.

Sana tavsiyem kurumsal bir mağazaya satış danışmanı olarak gir, orda yükselirsin.
Maüazalarda öyle diyordu saten

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çalış kardeşim mesela üni 3 günse sen part time işte çalış zorlanırsın ama en azından üni bitir
Bölümün nedir

Arkadaşım besyo okuyor ve aynı zamanda çalışıyor

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Başka üniversitelere geçiş yapma olanakları nedir? Hangi bölümü okuyorsun, başka dallara, programlara bir bir bakmak yararlı olur kanısındayım. ASLA BIRAKMA ÜNİVERSİTEYİ, bir yol mutlaka vardır...

uneducated

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maüazalarda öyle diyordu saten

Çalış kardeşim mesela üni 3 günse sen part time işte çalış zorlanırsın ama en azından üni bitir
Bölümün nedir

Arkadaşım besyo okuyor ve aynı zamanda çalışıyor

Bölümüm bilgisayar mühendisliği zaten part-time olarakta çalışmaktayım ama ekonomik olarak tabiikide hiç yeterli değil.

Başka üniversitelere geçiş yapma olanakları nedir? Hangi bölümü okuyorsun, başka dallara, programlara bir bir bakmak yararlı olur kanısındayım. ASLA BIRAKMA ÜNİVERSİTEYİ, bir yol mutlaka vardır...
Bilgisayar mühendisliği okuyorum da başka üniversite geçiş yapmak için bile ortalamamın 1.75 in üstünde olması gerekiyor diye biliyorum. Bu dönem saksı çalışmaya başladı ama çok geç çalışmaya başlamış gibi hissediyorum. Dönem bitmeden kafamda neler olabileceğini kurguladığım dan dolayı okulu bırakıp daha yük olmama fikri aklımda oluştu.

Son düzenleme: