Üniversiteye geçeceğim hangi yazılım dili ile başlamam gerek ?

Bu konuyu okuyanlar

MyThales

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben 17 yaşındayım bu sene 12.sınıf da son sene mi okuyacağım sonrasında üniversite. hedefim yazılım mühendisliği bunun için bu yıldan bir yazılım diline başlamak istiyorum ama hangisinden başlıyacağıma kara veremedim. Öncelikli hedefim oyunlar üzerine olucak buna uygun bir yazılım dili tavsiye ederseniz çok mutlu olurum. Bu bir mobil veya bilgisayar oyunu olabilir önceliğim bilgisayar. Yazılım hakkında bana yardımcı olabilecek başka tavsiyelerde almak isterim. Şimdiden bilgi ve tavsiye veren herkese teşekkürler.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
merhaba,

oyun icin unity'e yönelmeni tavsiye ederim. C# ya da javascript ile yapabilirsin oyunlari. Bir cok asset'i de marketlerde ücretli/ücretsiz bulabilirsin. Baslangic acisindan iyi bir sey. Cross platform olarak cikti alabilirsin yani birden fazla platform icin oyunlarini gelistirebilirsin. Dil olarak c# ögrenirsen gelecegin acisindan daha dogru karar vermis olursun. Unity icin c# i cok iyi bilmene gerek yok. Internetten yiginla kaynak mevcut. Onlarla baslayip bir noktaya kadar ilerleyebilirsin

kolay gelsin

MyThales

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,

oyun icin unity'e yönelmeni tavsiye ederim. C# ya da javascript ile yapabilirsin oyunlari. Bir cok asset'i de marketlerde ücretli/ücretsiz bulabilirsin. Baslangic acisindan iyi bir sey. Cross platform olarak cikti alabilirsin yani birden fazla platform icin oyunlarini gelistirebilirsin. Dil olarak c# ögrenirsen gelecegin acisindan daha dogru karar vermis olursun. Unity icin c# i cok iyi bilmene gerek yok. Internetten yiginla kaynak mevcut. Onlarla baslayip bir noktaya kadar ilerleyebilirsin

kolay gelsin
Cevabın için çok teşekkürler c# başladım şuan başındayım

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
C# ve JS arasında bir seçim yapmak zorunda kalırsan ki bu daha doğrusu ağırlık vermektir. Bu konuda JS tavsiye ederim.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Öncelikle ilerki üniversite hayatınızda başarılar dilerim. Yazılım hakkındaki sorunuza gelince [ BENCE ] frontend kısmında html+css+js olarak git. backend kısmında da önce algoritma mantıcını anlaman için C sonrada C# + Asp.Net

Bu yazdıklarıma kime göre neye göre denilebilir ama zaten yorumumun basında [ BENCE ] yazmış olmam sanırım açık olmuştur.