Üniversitede Alttan Dersi Olanlar Yandı!

Bu konuyu okuyanlar

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
ya arkadaşlar yasa nasıl geri çekilmiş...alttan 4 dersim var zaten uzatmışım 1200 tl harç görünüyor...durmak yok haraca devam...offfffffff offfffff

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

arkadaşlar ben ktü de okuyorum...bi bizim okul heralde fazla harç alıyor başka alanı görmedim ben

ktüyse normal birader ktü de sen öğrenci hayrına bişey yapıldığını gördün mü ben üç senedir ktüdeyim yok zaten bu haraç kararını ilk kabul eden ünivlerden biri

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ktüyse normal birader ktü de sen öğrenci hayrına bişey yapıldığını gördün mü ben üç senedir ktüdeyim yok zaten bu haraç kararını ilk kabul eden ünivlerden biri
dogrudur kardeşim .. ..para deyince ktünün aklı başından gidiyor...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
[h=1]YÖK Harç Krizinde Geri Adım Attı[/h]
Yüksek Öğretim Kurumu alttan ders alan öğrencilere getirilen maliyet konusunda geri adım attı.

YÖK, üniversitelere yazı göndererek yeni bir düzenleme yapılana kadar okulunu azami süresi içinde bitiremeyen öğrencilerden ilave ücret alınmamasını istedi.

Genelgeye göre, alttan ders alan öğrencilerin ödeyeceği harçlara ilişkin yeni bir düzenleme yapılacak. O tarihe kadar alttan dersi olan öğrenciler diğer öğrenciler ile aynı oranda harç ödeyecek. Mali yükümlülük getiren düzenleme geçmişe etki etmeyecek, ileriye dönük uygulanacak.

kaynak

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ya arkadaşlar yasa nasıl geri çekilmiş...alttan 4 dersim var zaten uzatmışım 1200 tl harç görünüyor...durmak yok haraca devam...offfffffff offfffff

arkadaşlar ben ktü de okuyorum...bi bizim okul heralde fazla harç alıyor başka alanı görmedim ben

ben de ktüdeyim ve gerçekten ucuk rakamlar duydum. 5 milyarlar bile var. bi cok arkadaşım okulu dondurmayı ya da acıköğretime cevirmeyi düşünüyor.

allahtan benimkine zam gelmemiş.

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8

aha da açıklama burak

Harçlarla İlgili Üniversite Yönetim Kurulu Kararı​

Karadeniz Teknik Üniversitesi Yönetim Kurulu 27.09.2011 tarih ve 1035 sayılı toplantısında, gündemde olan öğrenci katkı payı ve öğrenim ücretleri ile ilgili aşağıdaki karar alınmıştır:
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 46. Maddesi, 13.02.2011 tarih ve 6111 sayılı Kanunun 172. Maddesi ile yeniden düzenlenmiştir. Söz konusu maddenin uygulanmasına ilişkin YÖK Başkanlığı’nın 22.09.2011 tarihli yazısında “ilgili Kanunun yürürlük tarihinin geçmişe etki edecek ilave mali yükümlülük getirmeyecek şekilde yeniden düzenleneceği” bildirilmiştir.
Bu nedenle,

1. İlgili yasal düzenleme gerçekleşene kadar, normal katkı payı veya öğrenim ücretinin en geç 30 Eylül 2011 tarihine kadar ödenmesine ve ilave mali yükümlüğünün geçici olarak ertelenmesine,
  2. İlgili yasal düzenlemenin gerçekleşmesi halinde gereğinin ivedilikle uygulanmasına,
  3. İlgili yasal düzenlemenin gerçekleşmemesi halinde ise, en geç 2011 mali yılı sonuna kadar ilave ödemelerin ilgili öğrencilerce yapılmasına, aksi takdirde ilave ödemelerini zamanında yapmayan öğrencilerin 2547 sayılı Kanunun 46 (g) maddesi uyarınca dönem kayıtlarının geçersiz sayılmasına,
  4. Yapılmış olan ilave ödemelerin ilgili yasal düzenlemenin ardından ilgili öğrencilere iade edilebileceğine
oy birliği ile karar verilmiştir.

http://www.ktu.edu.tr/duyuru/goster.php?id=1798

neoorog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu yasa ile ilgili son durum nedir, bilen var mı ?