Üniversitede Alttan Dersi Olanlar Yandı!

Bu konuyu okuyanlar

martymcfly

Profesör
Reaksiyon puanı
26
2. öğretim mühendislik olarak zaten dönem başına 756 lira verdik geçen sene. 1000 liranın ne kadar üstüne çıkacağız bakalım. Bu çok ağır oldu :(

rumblefish

Asistan
Reaksiyon puanı
11
40 küsür ödeyecekken 190 liraya çıkmış :D

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yerim böyle sistemi,insanları okumamaya teşvik resmen,yani oturun evde der gibi,ben üniversite öğrencisiyim bölümüm çok zor arap dili ve edebiyatı ama alttan dersim yok ben bunu hakikaten hocadan dolayı kalanlar için söylüyorum ve ayrıca hafifleteceklerine şuraya bak.Bu arada artık bölüm dışı seçmeliden de para alınacak ve kredisi olmayacak

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bugün ders kaydı yaptırırken çıktı bu uyarı.

6111 sayılı yasa gereği kayıt silme kaldırılmış olup dönem harcına ek olarak 1 dersten 3'ten fazla başarısız olunması durumunda başarısızlık sayısına göre ayrıca ders ücreti alınacaktır

yazıyordu.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
2. öğretim mühendislik olarak zaten dönem başına 756 lira verdik geçen sene. 1000 liranın ne kadar üstüne çıkacağız bakalım. Bu çok ağır oldu :(
İÖ'lerin harçları sabittir.Artık sadece başarısız olduğun dersin ek ücretini ödersin.

Bugün ders kaydı yaptırırken çıktı bu uyarı.

6111 sayılı yasa gereği kayıt silme kaldırılmış olup dönem harcına ek olarak 1 dersten 3'ten fazla başarısız olunması durumunda başarısızlık sayısına göre ayrıca ders ücreti alınacaktır

yazıyordu.
Geçmiş olsun, yürürlükte.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Geçen 385 tl harç parası yatırdım..:)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
2. sınıfım ilk defa alttan ders aldığım için kanun bana yansımadı. zam yok biraz daha rahatım ama para cezası caydırıcı nitelikte. Onun için derslerimze çalışmalıyız arkadaşlar :p

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
şuraya yorum yazanların kaçı üniversite öğrencisi merak ediyorum. Yav arkadaş hocalar yüzünden geçemediğim 4 tane ders var. sınıfın yüzde 80 i bu şekilde. şimdi siz neye dayanarak yatıyo bu öğrenci diyebiliyosunuz ?
eski üniversite öğrencisi olarak şunu söyleyebilirim, kıl hocaların varlığı tartışılmaz ve kurbanlarına diyeceğimiz birşey yok. gerek iki yıllık gerek fakülte okurken, o kadar haylaz arkadaşımız vardı ki, okula sadece hobi olarak gelen, (yada gelmeyen) bu arkadaşlar sadece sınav zamanları görünür sağdan soldan not toplamaya kopya almaya çalışırlardı. belki böyle bir uygulama bunların gözünü korkutabilirmi, belki.

şu da bir gerçek ki, iki yıllıkta üst sınıflarında kıl olarak nitelendirdiği, iki hoca ilede benim aram çok iyiydi. çünkü elimden geldiğince çalışıyordum. ama bu iki hocadan dersi geçemeyip okuldan atılanlar vardı çünkü hoca kendisine derste yapılan artisliği unutmayıp asla dersten geçmelerine izin vermiyordu. üniversiteye deyim yerindeyse okuyup adam olmaya gelenlerin yanında tatile gelen tiplerde vardır ki onlarında hocalara karşı tutum ve davranışları zaman zaman insanı çileden çıkartabilecek nitelikte oluyordu.

BadBoyXL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hocalar sırf yaz okulundan, bütten para alabilmek için kağıtları bile okumadan bırakıyorlar...
Amerika gibi olacağız Stanford, Minesota ev bir kaç üniversite devletin geri kalanı özel üniversiteler..
Günümüzde de Boğaziçi, ODTÜ ve birkaç üniversite dışında kalan devlet üniversitelerinin içleri boşaltılmış durumda.
Ben nerede okuyorum? Marmara ÜNİ ve arkadaşlar üniversite de 2 yıl bitmesine rağmen hiçbirşey öğrenmedim, papağan gibi fotokopileri ezberleyip dersleri geçtim.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
tamam senin dediğinde doğruda herzaman olmuyo o olay. beni bırakan hocalara karşı ne derste nede başka bir zaman diliminde herhangi bir saygısızlığım olmamıştır. Kaldı ki herhangi bir saygısızlık ve dersi bölücü, dağıtıcı birşey yapmadığım sürece istersem dersi dinlemem lise mi orası. Bana sadece hakettiğim notu versin yeter üstünü istemiyorum.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Zevk için öğrenci bırakan tiplere daha da sövülecek artık.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Dün kardeşimin normal harc parasını yatırdım 513 tl.Fena para.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Az önce haberlerde söylediler. Yasa geri çekilmiş.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
açıköğretim 3. sınıfdayım. intibaktaki bir dersten 2. kez kalmak üzereyim bütünlemede kalırsam %50 banada vurabilir

icaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Üniversitedeki hocaları da birileri denetlese ne güzel olacak. Hocaların keyfine emanet okuyoruz.
kesinlikle katılıyorum, birde yaz okulu olan üniversitelerde bazı derslerden sürekli birilerinin kalması ve her sene o dersin açılması, okul başladığında da hocanın arabasını değiştirmiş olmasıda çabası tabi...

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben 2.ögretimim..okulu uzattım ..alttan 4 dersim var nekadar ödeme yapacagım mühendislik fakultesi..yardımcı olurmusunuz..

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
alttan az dersi olan arkadaşlarım 285 tl yatırmışlar, benim attan çok dersim vardı 505 tl yatırmak zorunda kaldım, ee yasa geri çekildiyse benim fazladan verdiğim para ne olacak?

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
o kalktı artık alttan için para ödemiyoruz,sadece alan dışı ders seçimlerini kredi yükünden saymayacak

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
tekrar söylüyorum bu uygulamanın kalktığı YALAN...

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar yasa nasıl geri çekilmiş...alttan 4 dersim var zaten uzatmışım 1200 tl harç görünüyor...durmak yok haraca devam...offfffffff offfffff

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

arkadaşlar ben ktü de okuyorum...bi bizim okul heralde fazla harç alıyor başka alanı görmedim ben

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İlk günden söylenmez ki bunlar.:(

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
inşallah bu kural kalkar 5500tl ödeyen arkadaşlarım var ya..resmen resmi bir soygun oldu...
özel okuldan farkı kalmadı harçların..