Üniversite ve bölüm seçimime yardımcı olur musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Açıkçası aklımda hiç bir bölüm, üniversite ya da şehir yok zaten bana kalsa bu puanlarla Açıköğretime kayıt olurum çünkü berbat ve çok kötü yani ben de bunun farkındayım fakat ailem illa bir yere gitmemi istiyor. Bu sıralamaya ve puanlara tutan yerler varsa önerir misiniz? Lafı fazla uzatmaya gerek yok, durum ortada.

attachment.php

alprnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 yıllık istiyorsan, ts-1 den halka ilişkiler ve reklamcılık , ts-2 den ise

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları

buraya bi bakabilirsin.mezun olduktan sonra formasyon falan alırsan ögretmenliğe kadar yolu olur, tabi daha iyi bilen arkadaşlar vardır bu işleri ama. Ygs puanların ilede 2 yıllık ön lisans yazabilirsin

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
4 yıllık istiyorsan, ts-1 den halka ilişkiler ve reklamcılık , ts-2 den ise

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları

buraya bi bakabilirsin.mezun olduktan sonra formasyon falan alırsan ögretmenliğe kadar yolu olur, tabi daha iyi bilen arkadaşlar vardır bu işleri ama. Ygs puanların ilede 2 yıllık ön lisans yazabilirsin

Halkla ilişkiler ve reklamcılık, 2 yıllık da yazabilirim hocam. Çok teşekkür ederim, eyvallah.

alprnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 yıllık içinde , hergün iş ilanlarına bakarım firmalar artık çalışcak pratiği çok olan tekniker elemanlar arıyorlar. Araştır istersen makina-elektrik-bilgisayar programlama gibi 2 yıllık teknikerlik bölümlerini değerlendirebilirsin. Tercihlere daha var aceleye gerek yok

ycbulut

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2 yıllık içinde , hergün iş ilanlarına bakarım firmalar artık çalışcak pratiği çok olan tekniker elemanlar arıyorlar. Araştır istersen makina-elektrik-bilgisayar programlama gibi 2 yıllık teknikerlik bölümlerini değerlendirebilirsin. Tercihlere daha var aceleye gerek yok

Bilgisayar programlama düşünüyorum dostum, çok teşekkür ederim. Eyvallah, acele etmiyorum zaten araştırıyorum.

Son mesajlar