üniversite okumadan iyi bir gelecek mümkünmü

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
indirdiğini söyle.adını vereyim özelden.noldu şimdi sen konuşamıyosun ama ben hep konuşuyordum.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Güldürmeyin beni bunlar kağıt üzerinde. İş uygulamaya geldimi %90 diplomaya bakılır. Ben boğaziçi mezunu olup işsiz kalanı görmedim...

ODTÜ Makine müh. den Celal Bayar Makine Müh. den işsiz kalan tanıdıklarımla konuşturabilirim seni istersen.. İnsanların heveslerini kırmayın hayali varsa arkadaşın çağın çok gerisinde kalmış üniversiteye gitmesi gerekmez.. Siz çokmu uzmansınız da insanların kariyeri hakkında ihtimal paylaşıcaksınız..Lütfen insanlara özellikle kariyer hakkında birşey söylerken dikkatli olun bilip bilmeden konuşmayın

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Daha nasil konuşmamı bekliyorsun:D
özelden yazdım işte.resim atılsa atıcam al.
Screenshot_20180811-221029.png

Reaksiyon puanı
5,172
ODTÜ Makine müh. den Celal Bayar Makine Müh. den işsiz kalan tanıdıklarımla konuşturabilirim seni istersen.. İnsanların heveslerini kırmayın hayali varsa arkadaşın çağın çok gerisinde kalmış üniversiteye gitmesi gerekmez.. Siz çokmu uzmansınız da insanların kariyeri hakkında ihtimal paylaşıcaksınız..Lütfen insanlara özellikle kariyer hakkında birşey söylerken dikkatli olun bilip bilmeden konuşmayın
Istisnalar kaideyi bozmaz. Bin kişi içinden elbetteki 1 kişiyi gösterebilirsiniz ancak bu hayatın gerçeği. O lisede işlediğin şeylerin bir çoğu ünidede karşına çıkıyor ki zaten lisede çalışmayı öğrenen kişi ünidede çok zorlanmıyor.

Siz kolaya kaçıyorsunuz. Gerçeklerden kaçıyorsunuz...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Screenshot_20180811-221444.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

bak bire bin bile varmış.

Son düzenleme:

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
ücretsiz denemesi var bedava.sen bana özelden görüntü yollucan ben sana napman gerektini söylicem
Lafı yokuşa sürme sen dedin ki 1e 500 kazandım. Ben kanıt istedim şimdide konuyu boş yere uzatıyorsun. Eğer ki 25.000$ kazandığına dair ss atacaksan at (gercek para ile) yok atmayacaksan çocukla çocuk olamam...

ücretsiz denemesi var bedava.sen bana özelden görüntü yollucan ben sana napman gerektini söylicem
Lafı yokuşa sürme sen dedin ki 1e 500 kazandım. Ben kanıt istedim şimdide konuyu boş yere uzatıyorsun. Eğer ki 25.000$ kazandığına dair ss atacaksan at (gercek para ile) yok atmayacaksan çocukla çocuk olamam...

Son düzenleme:

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88

sen safmısın ben 25 bin gibi büyük meblaa parayıhiçbir zaman tutmam orada.ufak paralarla yapcaksın bu işi yoksa gümlersin.1 kuruş geri gitse dolar bin yapar.işlemlerin de otomatik kapanır o yüzden yüksek lot açmam.0.02 lot=10 dolar.0.2=100
0.03yi geçmem pek.10 dolarla 100 dolarda kazanabilirsin.bin de kazanırsın ama zamanlaaa.

Yapmıcaksan beni yorma !
Normal fakir hayatına devam et.
ilk önce çok para yatırmazsın bu işi 1-2 hafta denersin olcak mı ?diye.1-2 ay deneyenler var.
başarılı oluyolar mı ?
orası şirkete bağĺı ve sana bağlı.
deneyip piyasayı analiz edip kendini geliştirmen lazım.yoksa ben bunları yapamam diyorsan.ki dolaylı olarak söylüyorsan hiç uğraşma.an ve an piyasayı takip etmelisin.takip edemesen bile saatte 1.ya da 3-4 saatte bir yani gün içinde bakmalısın piyasaya.öyle kazanırsın.

Son düzenleme:

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Istisnalar kaideyi bozmaz. Bin kişi içinden elbetteki 1 kişiyi gösterebilirsiniz ancak bu hayatın gerçeği. O lisede işlediğin şeylerin bir çoğu ünidede karşına çıkıyor ki zaten lisede çalışmayı öğrenen kişi ünidede çok zorlanmıyor.

Siz kolaya kaçıyorsunuz. Gerçeklerden kaçıyorsunuz...

Yahu tabiki çoğu işe giricek ben ona birşeymi diyorum... Diploma herzaman yetmez diyorum... Bu kadar diplomalı işsiz varsa demekki işverenler diplomaya bakmıyor...Bu arkadaşın bir işe girmesi iyi bir para kazanması için diploma hiçbir zaman şart olamaz..

Arkadaş şu videoyu izlesinde despot,20.YY fikirlerinizden etkilenmesin

Reaksiyon puanı
5,172
sen safmısın ben 25 bin gibi büyük meblaa parayıhiçbir zaman tutmam orada.ufak paralarla yapcaksın bu işi yoksa gümlersin.1 kuruş geri gitse dolar bin yapar.işlemlerin de otomatik kapanır o yüzden yüksek lot açmam.0.02 lot=10 dolar.0.2=100
0.03yi geçmem pek.10 dolarla 100 dolarda kazanabilirsin.bin de kazanırsın ama zamanlaaa.

Yapmıcaksan beni yorma !
Normal fakir hayatına devam et.
ilk önce çok para yatırmazsın bu işi 1-2 hafta denersin olcak mı ?diye.1-2 ay deneyenler var.
başarılı oluyolar mı ?
orası şirkete bağĺı ve sana bağlı.
deneyip piyasayı analiz edip kendini geliştirmen lazım.yoksa ben bunları yapamam diyorsan.ki dolaylı olarak söylüyorsan hiç uğraşma.an ve an piyasayı takip etmelisin.takip edemesen bile saatte 1.ya da 3-4 saatte bir yani gün içinde bakmalısın piyasaya.öyle kazanırsın.
Sen kendini iq delisimi sanıyorsun. Bana dedin ki 50$ girdim 5000$ kazandım. Bende dedim ki sana inanmıyorum bunu kanıtla. Senin yapacağın tek bir tane kanıt göstermek.

Yahu tabiki çoğu işe giricek ben ona birşeymi diyorum... Diploma herzaman yetmez diyorum... Bu kadar diplomalı işsiz varsa demekki işverenler diplomaya bakmıyor...Bu arkadaşın bir işe girmesi iyi bir para kazanması için diploma hiçbir zaman şart olamaz..

Diploma yetmez ancak iyi bir diploma bir çok kapının anahtarıdır.

Son düzenleme:

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ya da ben bunlardan çakmam diyorsan tabi önce deneyip de söyle belki kazancan nereden biliyosun.
Bu sefer hackerlik diye birşey var.
Riskli mi diye bana sorarsan riskli.
Ben hala daha kendimi geliştiriyorum hala daha hacker sayılmam çünkü bilmediğin boklar oluyor da ondan.dünyadaki gelişmelere yetişmek kolay olmasa da çaba sarfediyorsun !

50 dolarla 700 dolar dedim yanlışın var.

o da ig değil icmarket

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172

Kabul edin artık şu gerçeği burasi amarıka(!) değil. Burada işveren önce diplamaya bakar. Eğer diplaman yoksa alacağın para büyük ihtimal askeri ücretin az üstü olacaktır. Yukarıdada söyledim bunu eğer ki kendi işini kurma gibi bir hayalin yoksa diploama sana büyük ihtimal %50 daha çok kazandıracak... Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Evet.ben okumayacağım mesela.Hackerlik yapcam.Hacklıcam durcam.sen de kolay para kazancak bir şeyler bul kazan.mesela forex hesabı aç.ben 1 haftada 50 dolarla 700 dolar kazandım 1e 500 kaldıraç veriyor.
bak ne demişim.1e 500 dediğim kaldıraçtı.daha dinlememişsin beni.türkçen iyi değil herhalde.dediğimi bile anlayamıyorsun.

Kabul edin artık şu gerçeği burasi amarıka(!) değil. Burada işveren önce diplamaya bakar. Eğer diplaman yoksa alacağın para büyük ihtimal askeri ücretin az üstü olacaktır. Yukarıdada söyledim bunu eğer ki kendi işini kurma gibi bir hayalin yoksa diploama sana büyük ihtimal %50 daha çok kazandıracak... Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı...
Ben bir işte çalışıyordum 18 yaşını doldurmuşken bana haftalık 100-150 veriyordu.birsürü çalışan arkadaşım var onlar da aynı parayı alıyor.ne askeri ücreti.
askeri ücreti diplomalı zor alıyor.
ekonomi çöktü türkiyenin sen neden bahsediyosun ?
Nasıl bir kötü ve acımasız dünyada yaşadığını bile fark edememişsin.ben sana iyilik yapmaya çalışıyorum sen yalan söylediğimi iddia ediyorsun.

Sana bir tane iyi bir tavsiyede bulunan insan çıkmış sen tersliyorsun.dediğimi bir kere deneyecen fena mı olcak sanki yapamazsan öğrencen.uygulama zaten aynı bilgisayar oyunu gibi.benim senin kazancağın paradan bir çıkarım yok zaten !
Niye bu kadar gereksiz ego yaptın hâlâ anlamış değilim.

Son düzenleme:

kriptonandzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kötümser olmayın.. Günümüzde diplomadan çok uyum,iletişim,bilgisayar,sunum becerisi gibi yeteneklere ve yaratıcılık,insiyatif alma ve yaptığın işi sevmek gibi karakter özelliklerine bakılmaktadır...

Diploması olan birinden ziyade bu özelliklere sahip biri öne geçecektir.

Kaynak : Üniversite Seçerken-Erhan Erkut
katılıyorum

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Diploma iyi bir üniversite değerlendirmelerde bir sıra üste taşıyabilir. Ama her şey insanın kendisinde bitiyor. Kendini geliştirmiş ve yeniliklere açık olan bir insan iyi bir iş-pozisyon bulabilir kendine.

Reaksiyon puanı
5,172
Diploma iyi bir üniversite değerlendirmelerde bir sıra üste taşıyabilir. Ama her şey insanın kendisinde bitiyor. Kendini geliştirmiş ve yeniliklere açık olan bir insan iyi bir iş-pozisyon bulabilir kendine.

Siz kolaya kaçmak istiyorsunuz. Bu ülkede bırakın diplomasızlığı, artık diploma bile yetersiz. Eğer ki muhendis olarak iyi bir gelecek istiyorsanız 2 seçeneğiniz var 1.si kendi işini kurmak...

2.si boğaziçi itü bilkent(tam burslu) gibi okullardan mezun olmalısınız. Ve başarıli olmalısınız ki bu okullarda tam burslu okuyan öğrenci zaten %99 başarılı olur.

Şimdi bana diyeceksiniz şu adam bu üniden mezun olmuş ve şuraya yükselmiş. Ben buna olamaz demiyorum ancak kötü üniden mezun olup iyi bir iş sahibi olanlar %1 oranını bile geçmez. Veya aynı şekilde iyi üniden mezun olup işsiz kalanlar.

Siz kolaya kaçıyorsunuz. Hayatın gerçeğini bildiğiniz halde inatla karşı geliyorsunuz. Ben size 100 kişiden 99 kişiyi anlatıyorum. Siz bana hayır o öyle değil diyorsunuz ve cımbızla aradan bir kişiyi seçip bana gösteriyorsunuz. Hiç kusura bakmayın okumayan adama kimse 4000tl üstü para vermez. Istersen uzay mekiği inşa et kendi işin degilse ne adın olur ne şanın nede paran...

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Şahsen benim babam lise mezunu üniversiteye hiç gitmemiş ama şuan ayda 15 tl ye yakın para kazanabiliyor tabii bu değişiklik gösteriyor
Önemli olan çakal olmak mesela şu aralar düğünlerde organizasyn meşur 2-3 yıl önce başladı bu ve hala devam ediyor babamda bunu görür görmez 1000-2000 tl lik bir sermaye ile başladı işte Kınalarda Tahtlar ışık sistemi vs çaylak olarak başlandı sonradan uçtu.
Şu an bir kına gecesi en az 1000 tl den organize ediyor babam.
Dediğim gibi üniversite mezunu olmak şart değil bence ama gerekiyor babam %50 şans ile bu işe girebildi ayrıca önceden referansıda vardı ORG (elektronik piyano) culuk yapıyordu düğünlerde düğün başı 500-600tl para alıyordu 2000-2010 yılları arasında oradan ismi duyulduğu için şimdi tercih edilmesi normal oluyor.
Sizinde böyle bir şansınız varsa değerlendirin hiçbir fırsatı kaçırmayın
Babam bu işe girdiğinde batırcaka diye düşünüyordum şuan müthiş bir hayat yaşıyorum.
Bence tabii ki üniversite okumak şart ama yaş geçtiyse hala bir umut var girin okuyun üniversite bir yaş sınırı yok :)

shadoweagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz kolaya kaçmak istiyorsunuz. Bu ülkede bırakın diplomasızlığı, artık diploma bile yetersiz. Eğer ki muhendis olarak iyi bir gelecek istiyorsanız 2 seçeneğiniz var 1.si kendi işini kurmak...

2.si boğaziçi itü bilkent(tam burslu) gibi okullardan mezun olmalısınız. Ve başarıli olmalısınız ki bu okullarda tam burslu okuyan öğrenci zaten %99 başarılı olur.

Şimdi bana diyeceksiniz şu adam bu üniden mezun olmuş ve şuraya yükselmiş. Ben buna olamaz demiyorum ancak kötü üniden mezun olup iyi bir iş sahibi olanlar %1 oranını bile geçmez. Veya aynı şekilde iyi üniden mezun olup işsiz kalanlar.

Siz kolaya kaçıyorsunuz. Hayatın gerçeğini bildiğiniz halde inatla karşı geliyorsunuz. Ben size 100 kişiden 99 kişiyi anlatıyorum. Siz bana hayır o öyle değil diyorsunuz ve cımbızla aradan bir kişiyi seçip bana gösteriyorsunuz. Hiç kusura bakmayın okumayan adama kimse 4000tl üstü para vermez. Istersen uzay mekiği inşa et kendi işin degilse ne adın olur ne şanın nede paran...

bunu ciddi mi yazdın? çünkü staj yaptığım yerde lise mezunu tekniker 10.000 tl alıyodu tamam herkes o adam gibi o seviyelerde olamayabilir ama şuan sahaya çıkan sıradan bir 18-19 yaşındaki arkadaşlarım o parayı alıyo zaten

Reaksiyon puanı
5,172
bunu ciddi mi yazdın? çünkü staj yaptığım yerde lise mezunu tekniker 10.000 tl alıyodu tamam herkes o adam gibi o seviyelerde olamayabilir ama şuan sahaya çıkan sıradan bir 18-19 yaşındaki arkadaşlarım o parayı alıyo zaten
Yok arkadaş si kıtsınız ya... Bana tek kişilik örnekler ile geliyorsunuz ve herkes öyleymiş veya öyle olacakmış gibi bana sunuyorsunuz. Ben ise okumayan insanların %99undan bahsediyorum. Hayır yani cidden okumamayıp başkasının işinde rahat bir hayat sürebileceğini (günümüzde) düşünüyorsan ya enayisin yada hayatın gerçeklerini kabul edemeyen biri...

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Zor paran varsa yükselirsin. :) Üniversite kariyer için bir araçtır

ardahawk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
81
Üniversite okusan da iyi bir geleceğin olmayabilir.