Umutumu yitirdim.

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,167
Arkadaşlar şuana kadar boş yere yaşamışım anlamış oldum.

Yani söylediğim bu ki, sevdiklerinizin kıymetini bilin. Bende kıymetini biliyordum sağlıklı kalmasını istiyordum. Her istediğini alıyordum amma ve lakin yarın ağır bir cerrahi operasyon bekliyor onu.

Kanda bir türlü 60% üzerine kalkmamış sanıyorum. Son kan testinde 57%di
Son bir ay Her gün ağrılardan duramıyordu valla bende buna dözmiycem zaten yürekte ağzıma çıkıp zokkulduyor nefesalamıyorum.

Abi hayat gözümde nasıl değişti tahmin edemezsiniz. Sanki heryer karanlık hayatta tek ben varım.
Ne yapsam diyorum. İşlemiyorumda herşeyden mahrum olmuşum gibi hiç bir işyeri almıyor beni.

Demek o ki ben yalnızım. Manevi taraftan ölmüşüm gömmemişler gibi hissediyorum kendimi.
Uykumda baya psikolojik rüya gördüm. İnanın alt üst oldum uykudan uyanırken.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Umut yitirmek çok kötü şeydir. Ben zor toplarım bu psikolojiyi.

Forumda Aktif olamazsam herkesten özür dilerim. Neyse Selamatle kalın....

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Allah yüzüne gülsün güzel kardeşim. Umudu yitirme, umut iyidir. Allah yardımcın olsun

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Kardeşim, umutsuzluğa kapılma...

Dua et bol bol. Tam olarak sorun nedir anlamadım ama Allah yardımcın olsun. Kendine ve bu durumlardan kurtulacağını inanmalısın

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Yani söylediğim bu ki, sevdiklerinizin kıymetini bilin. Bende kıymetini biliyordum sağlıklı kalmasını istiyordum. Her istediğini alıyordum amma ve lakin yarın ağır bir cerrahi operasyon bekliyor onu.

Son bir ay Her gün ağrılardan duramıyordu valla bende buna dözmiycem zaten yürekte ağzıma çıkıp zokkulduyor nefesalamıyorum.

Abi hayat gözümde nasıl değişti tahmin edemezsiniz. Sanki heryer karanlık hayatta tek ben varım.
Ne yapsam diyorum. İşlemiyorumda herşeyden mahrum olmuşum gibi hiç bir işyeri almıyor beni.

Demek o ki ben yalnızım. Manevi taraftan ölmüşüm gömmemişler gibi hissediyorum kendimi.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Umut yitirmek çok kötü şeydir. Ben zor toplarım bu psikolojiyi.

Kardeşim elinden bir şey gelmiyorsa sana düşen onun sürekli yanında olup bol bol dua etmen. Sen ümidini kesme. Çünkü Allahtan ümit kesilmez...

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Bir insanı hayata bağlayabilecek tek şey içinde büyümesine izin verdiği umududur kaybedilirse cesaretini de kaybeder. Umudunuzu yitirmeyin.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,371

Çok büyük Geçmiş Olsun Allah yardımcın olsun
Hiç önemi yok istediğin zaman uğra önce kendine iyi bak

---- Mesajlar birleştirildi ----

Umudunu sakın yitirme

Son düzenleme:

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Farkına varamasak da hepimizin yaratılma amacı var. Derdi veren de alanda Allah .

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Biz yanınızdayız hocam kim demiş yalnızsınız diye.Bunu da atlatırsınız Allah'ın izniyle.Kendinize iyi bakın, umudunuzu yitirmeyin asla.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Çok geçmiş olsun, derdi veren Allah inşallah dermanını da verir.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Umutsuzluk en büyük pişmanlıktır hocam. Lütfen umutsuzluğa kapılmayın burası çok büyük bir aile :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Operasyondan güzel haberler çıkacaktır umarım ki, Allah yardımcınız olsun.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Kardeş umut benim adım..Ben yitirmedim daha sana ne oluyor...Geçmiş olsun kardeşim demek ki her şey dış görünüş değil manevi değerlerinde yeri varmış...

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,371
Her zaman umut vardır belki kendinde yok sanırsın kalmamış sanırsın ama mutlaka bir yerlerde birilerinde umut var yeterki inancını eksik etme dua et

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Allah yardımcınız olsun, umudunuzu yitirmeyin. Siz güçlü durmayıp çökerseniz onun için daha kötü olacaktır, sağlam durun.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,167
Allah hepinizden razı olsun. Çok sağolun.
Allaha bol bol dua edin arkadaşlar.

Hastaneden az önce eve vardık.
Açık söyliyim sadece ben umutumu itirmemiştim. Doktorlar bile ameliyyatan umutsuzdu. Cerrahi doktor ameliyat yapmak istemiyordu zaten.
O sahnelere ben girmeyeyim hastanede zaten ayaküstü ölüydüm ben.

Neyse uzun sözün kısası Sabah saat 10 dan Akşam 7 saatlerine kadar uzanırken ameliyyat baya baya endişelendim.
Dedim var bu işte bir kıllık. İçime kurt düştü yemin ederim.

Doktoru çağırdı büyükler önden gitti bendede el ayak bumbuz.
Ve olumlu ameliyyat olduğunu duyunca ohhhhh abi ben ikinci kez doğuldum sandım.

Allahım hastanede hasta olanlara acil şifalar ver. En ağır hastada sağalsın evine ailesinin yanına gitsin. Bundan güzel hissler varmıdır bilmem?

Hastalarında akrabalarına sabır ver Allahım. İnankın ki büyüklerin üzülüp ağlamasını görünce içim dağılıyor.
Aile büyüğü aile ve çoçuklarının önünde kendini kötü göstermek istemezken istemeden gelen ağlamak varya ona dayanamıyorum bende.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,371

Açık söyliyim sadece ben umutumu itirmemiştim. Doktorlar bile ameliyyatan umutsuzdu. Cerrahi doktor ameliyat yapmak istemiyordu zaten.

Neyse uzun sözün kısası Sabah saat 10 dan Akşam 7 saatlerine kadar uzanırken ameliyyat baya baya endişelendim.

Allahım hastanede hasta olanlara acil şifalar ver. En ağır hastada sağalsın evine ailesinin yanına gitsin. Bundan güzel hissler varmıdır bilmem?

Hastalarında akrabalarına sabır ver Allahım. İnankın ki büyüklerin üzülüp ağlamasını görünce içim dağılıyor.
Aile büyüğü aile ve çoçuklarının önünde kendini kötü göstermek istemezken istemeden gelen ağlamak varya ona dayanamıyorum bende.

Amin
Çok büyük geçmiş olsun

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
ALLAH ŞAFİ ismiyle tüm hastalara ve hastanıza acil şifalar versin İNŞAALLAH.
Dedim : Çok yalnızım? Dedin : Ben ki sana çok yakınım. (Bakara 186)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

Kardeş Allah şifasını versin hastanızın ve hasta olan herkesin. Sende kendini koyuverme metanetli olmaya dik durmaya çalış.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
ALLAH ŞAFİ ismiyle tüm hastalara ve hastanıza acil şifalar versin İNŞAALLAH.
Dedim : Çok yalnızım? Dedin : Ben ki sana çok yakınım. (Bakara 186)
Kardeşim dini bir şey içimde olsaydı var ya yapmadığım şey kalmazdı din adına ama yok işte :(

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam İnşallah işler yoluna girer ve sağlığınız da düzelir. Umudunuzu kaybetmeyin.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Dostum Allah acil şifa versin.Yeni gördüm konuyu biliyorum buradaki yazılanlar, yüz yüze konuşup dertleşme vaziyetinde olamıyor.Yazılanlara aynen katılıyorum yitirilmemesi gereken en önemli kavram umuttur şahsımca.Doktorların tavrıda ilginçmiş öyle hastanemi olur.Allah o doktorlara akıl, sana fikir versin kardeşim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam ALLAH büyüktür, şifa O'ndandır. Bol bol dua etmeli, umudumuzu korumalıyız. Kimse yalnız değildir fakat öyle hissederiz umudumuzda sarsıntılar yaşadığımızda... Bu büyük bir imtihandır, ALLAH güç kuvvet şifa versin.

Kusura bakma hocam konuya daha yeni bakabildim, elimde olmayan sebeplerden dolayı. :(

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,167
Çok sağolun hepinizin Allah yardımcısı olsun.
Aslında hastadan çok yakınları ölüp diriliyor bekledikce.
İşte bizede tek kıldan tutunup umutu yitirmeden dua etmek kalıyor. Allah izin verirse o kıl dünyaları arkasından çeker bir güce sahiplenebilir.

Bir konudışı şey aklıma girdide. Her gece aklımı kurcalıyor. Buradan diyecem.
Evren büyük bir yer değildir bana böyle geliyor.
Sadece gezegenler atomaltı parçacık gibi geliyor bana. Nasılsa bizdede atom altı parçacıklar varsa bence bir kısır döngü gibi iç içe işliyor zaman adlı bir boyut.

Her defa düşündüğümde fazla abartı bir karmaşada yaşadığımızı aklıma sığdıramıyorum. Bir nevi tekrarlayıcı Paradoks işlevi gibi, İlluzyon gibi ...