Ülker'den tepki çeken reklamla ilgili kararlar

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Ülker Grubu, 1 Nisan şakaları üzerine hazırlanan ancak siyasi mesaj taşıdığı gerekçesiyle yoğun tepkiler alan reklamla ilgili inceleme başlattı.

Ülker’in 1 Nisan şakası konulu reklam filmi içerdiği mesajlardan dolayı kamuoyunda büyük tepki görünce yayından kaldırıldı.

upload_2017-4-2_12-22-14.png

"1 Nisan'da küçük kardeşlerin abilerine, ablalarına sürprizleri var!" mesajı ile yayınlanan ve "1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor" şeklinde başlayan Ülker'in reklam filmi için açıklama yapan, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker reklam filmi üzerinden "kumpas" kurulduğunu söylemişti.

Ajansla anlaşma iptal, sorumlular görevden alındı

Reklam filmiyle ilgili Yıldız Holding içerisinde bir inceleme heyeti oluşturulduğu ve bir takım kararlar alındığı öğrenildi.

Yıldız Holding’in, tartışmalara neden olan filmi yapan ajans ile tüm çalışmalarını durdurduğu, reklam filmiyle ilgili kampanya sürecini yürüten şirket çalışanlarının tamamının da açığa alındığı bilgisine ulaşıldı.

İnceleme heyetinin soruşturması sonucuna göre ilgililer hakkında idari karar verileceği ve gerekirse savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı da belirtiliyor.

f1d83823d3b948d28f43977ef2ab1aa4_resized_f5066-cdfbafe41jpg.jpeg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
reklamda kötü bişey yoktu ki yersiz endişeler yapmışlar tersten oynatılınca çıkan şeyler kurgulanmış...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
yok kötü mesaj kötü mesaj görenin içi kötüdür ...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bariz subliminal mesaj verildi. Subliminal mesaj, zaten gizlidir. Açıkça görülemez. Bakarken, izlerken farkedemezsin ama bilinçaltına yerleşir. Buna 25. kare tekniği denir.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Aslında 25. kare teknik olarak yanlış bir terim.
Çünkü Amerikada kare sayısı 24 değil 23.997'dir çünkü dijitalden analoga çevrilmede her 1000 kareden 1'i senkronizasyon hızının yetişememesinden ötürü kaybolur.
Ancak Avrupa'da kare sayısı 24'tür.
Buradaki farkın nedeni Pal ve Ntsc standartlarından gelir.
Lakin en doğrusu 31.25 kare olması çünkü 1 saniyeyi 2'ye böle böle bu rakama ulaşabiliriz yani 31.25/1000 = 0,03125 = 1 / 2 ^ 5
Ayrıca bu sayede lineer interpolasyon işlemi daha kaliteli yapılabilir.

Şimdi konuya dönersek bir günde prestijin yerle bir edilmesi konusunda reklamcılık öğrencileri ders almalı.
Ortalık şu tarz videolardan geçilmiyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ben acımıyorum.
Bu ülkeye glikoz şurubu, fruktoz şurubu, sakkaroz şurubu gibi her 10 fareden 7'sini kanser yapmış maddeleri getiren ve bunun için hükümeti kandırıp yasa çıkartan bir firmaya.
Avrupa'da, Amerika'da adamlar beyaz şekeri bırakıp kahverengi şekere geçerken biz beyaz şekeri bırakıp şuruplara geçtik.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Ben acımıyorum.
Bu ülkeye glikoz şurubu, fruktoz şurubu, sakkaroz şurubu gibi her 10 fareden 7'sini kanser yapmış maddeleri getiren ve bunun için hükümeti kandırıp yasa çıkartan bir firmaya.
her yükselişin düşüşü olur belki o düşüş budur...

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Gdolu soyası, glikozu ah ah. Halkımız keşke dini/siyasi olayların dışında sağlık mevzusunda da boykot uygulasa... Helal anlayışımız domuz ve alkolden ibaret...

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
En kötüsünden bir kek yiyorum. İçindekiler bölümüne bakınca, yediğimin tek kekden ibaret olmadığını görüyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
En kötüsünden bir kek yiyorum. İçindekiler bölümüne bakınca, yediğimin tek kekden ibaret olmadığını görüyorum.
Ben bisküvi, çikolata gibi gıda ürünlerinin içindekiler bölümüne baktığımda çoğunlukla "peynir altı suyu tozu" yazıyor. Neymiş arkadaş bu peynir altı suyu tozu?
İsminden anladığıma göre peynir değil, peynirin altındaki su değil, peynirin altındaki suyun tozu.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Ben bisküvi, çikolata gibi gıda ürünlerinin içindekiler bölümüne baktığımda çoğunlukla "peynir altı suyu tozu" yazıyor. Neymiş arkadaş bu peynir altı suyu tozu?
İsminden anladığıma göre peynir değil, peynirin altındaki su değil, peynirin altındaki suyun tozu.
:D:D Tadı güzelse sıkıntı yok :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
peynir altısuyunu suyunu kurutunca toz oluyor onu kullanıyorlar şükretsinler ki peynir işini yapanlar çok ve kendileri de yapıyor peynir üretiminden arta kalan suyu kullanıyorlar...

xpterk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
reklamı ilk izleyişimde anlamıştım zaten fetocuların bok yemesi olduğunu. reklamda tehdit üstüne tehdit var dikkatli izleyen herkes fark edebilir.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Videoda hiçbirşey yok, artık şirketleri zarar ettirmek için böyle yöntemler kullanılmaya başladı.