Ülkemiz, Örf-Adetimiz, İnsanlarımız, Çocuklarımız Nereye Gidiyor

Bu konuyu okuyanlar

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Herkese.

Öncelikle ben ne sağcı ne solcu ne de bir dinciyim. Siyasi görüşümü sorarsanız: YOK.

Konuyu açma sebebim ülkemizin ne kadar kötü yerlere gittiğini söylemek istiyorum ve sizler de düşüncelerinizi yazarsanız çok iyi olur belki SDN Forum okuyucuları gerçekleri öğrenir ya da düşüncesi değişir.

Gerçek şu ki artık eskisi gibi değiliz.

en basit örnekleri vermek istiyorum;

artık düğün nişan kına geceleri ilgimizi çekmiyor, kurban bayramı ramazan bayramları artık eskisi kadar güzel geçmiyor. sadece adı bayram.

son 10 yıldır 15 yıldır ülkemiz internete televizyona alıştıgından bu yana herkes her çocuk her büyük her genç değişti.

ne örf adetimiz ne sosyal kültürümüz kaldı.

ben bu konuda nefret derecesine gelmişim.

elimizde telefon laptop. yanımızda manitamız hayat umrumuzda değil.

12 yaşındaki erkek/kız çocuk her haltı yapıyor her şeyi biliyor!!!

televizyonlarda SAÇMA SAPAN diziler sinemalar.

dizilerden o kadar çok nefret ediyorumki anlatamam. her haltı çocuklar görüyor benimsiyor anlıyor ve zamanı gelmeden yaşıyor...

hayattan memnun olmayan o kadar çok kişi varki bu yüzden..

psikolojisi bozulmuş depresyon yaşayan o kadar çok kişi varki...

bunları ben söylemiyorum kaynaklar var ve siz de biliyorsunuz.

her şey bir tık ileride çocuklarımızı bekliyor ve her şeyi öğreniyolar çocuk yaşta psikolojileri bozuluyor... asosyal gençler yetişiyor..

bu konuyu açma sebebim içimdekileri ülkemizin güzel insanlarına belirtmektir.

biliyorum ki benim gibi düşünenler var ve alt tarafa yazsınları ki birazcık da olsa ülkemizin az sorunu ama büyük sorununu öğrenelim. ona göre çocuklarımızı yetiştirelim sahip çıkalım.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Konu uygun yere taşındı.

Soruna gelecek olursak: güzel günler göreceğiz güneşli günler.

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=328818]ulassblc[/MENTION] dediklerine aynen katılıyorum, Ancak teknolojinin değişmesi, yaşam şartlarının değişmeler geçmişi unutturuyor insana, hep daha iyiye gitmeyi hep ileriye gitmeyi düşündürüyor bu hayat sistemi. Hep kendini daha üstün kişilerle karşılaştırmayı ve daha ileri gitmeyi düşünüyor. Malesef ki bu durumlarda geçmişini unutturuyor insana.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Eskiler eskiden güzeldi bende sevmiyorum şu zamanları eskiden toplaşırdık konuşur muhabbet ederdik şimdi bir masada herkesin elinde telefon var suratımıza bakmıyorlar