Uğur Dündar, Doğan Grubu'ndan ayrıldı!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
9e8_8472e.jpg

Ünlü televizyoncu Uğur Dündar, Arena programının canlı olarak yayınlanan bu haftaki bölümünde Star TV'deki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Dündar, "Beni bir daha Doğan grubu kanallarında göremeyeceksiniz" dedi.

Radyo D’de canlı yayına bağlanan Uğur Dündar, Doğan Grubunu bırakma kararını açıkladı.

Dündar yaptığı konuşmada "Star’ın satılmasının ardından Aydın Doğan’la görüştük. Star TV için neler yaptığımızı, çökmüş bir kanalı haberle nasıl ayakta tuttuğumuz o da biliyordu. Aydın Bey ’Doğan Grubu’nda sana önerebileceğim bütün koltuklar dolu’ dedi. Ben de başarılarımızın ölçütünde olmayan bir pozisyonu kabul etmek istemedim. Daha sonra kendisiyle el sıkışarak dostça ayrıldık" dedi.

[video=youtube;L8Vn3RPTSRo]http://www.youtube.com/watch?v=L8Vn3RPTSRo&feature=player_embedded[/video]

Medyaradar

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
eee batmaya başlayan gemiden ayrılan tayfalar bunlar.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Umarım diğer yayın gruplarında da göremeyiz. ( İçimden bir ses; Dündar Kanal B de ortaya çıkacak diyor )

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Doğuş Grubu ile ilgili bir durum mu vardı acaba merak ettim. Dündar geçimsiz biri değildir bildiğim kadarıyla...

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
yazıııık :D sesi titremekli konuşuyor fena koymuş olmalı :D

kuntakinte

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Her yerden ceksin elini ayagini artik bence cok yaslandi

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Adam güven veriyor yahu. Hala en güvenilir haberci kendisi. Nedir bu sevmeme nedeniniz anlamadım?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
bi daha hiç göremesek de gözümün seni arayacağını hiç zannetmiyorum!
geçmişte güzel hizmetlerin olsa da, sermayeyi çabuk tükettin...
son yıllarda kurulu düzenin ağababalarını ve mutlu azınlığı memnun etmek için yaptığın yayınlarla!

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Ben pek sevmezdim kendisini bilmem neden.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Kendi adıma mutlu son oldu, "Şeriat gelecek,İran'a benzeyeceğiz " diye yıllardır bağıran içimizde yaşayıp da dışımızdan olanların sözcüsüydü adeta. En azından çocuklar artık cuma namazlarına rahat rahat gidebilecekler.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çocukların cuma namazına gitmelerini sanki polisi askeri taşlıyormuşlar gibi haberleştiren bir adam! Çektirsin nereye gidiyorsa gitsin! Aklı fikri sürekli halka korku pompalayarak beyin yıkamaktan başka bir şey değil...

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Her sabah Radyo D'de yorum yapan Uğur Dündar telefonla bağlandığı radyo programında Doğan Grubu'ndan ayrıldığı açıkladı.

Dündar yaptığı konuşmada "Star'ın satılmasının ardından Aydın Doğan'la görüştük. Star TV için neler yaptığımızı, çökmüş bir kanalı haberle nasıl ayakta tuttuğumuzu o da biliyordu. Aydın Bey 'Doğan Grubu'nda sana önerebileceğim bütün koltuklar dolu' dedi. Ben de başarılarımızın ölçütünde olmayan bir pozisyonu kabul etmek istemedim. Daha sonra kendisiyle el sıkışarak dostça ayrıldık" dedi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/aydin-dogan-dundara-is-vermedi-379926h.htm#ixzz1bnSvAs7Q

K
ibarca kovmuşlar...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Merdiven altı firmaları basmakla daha hayırlı iş yapıyordu.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Geri dönüp hafızamızı biraz zorladığımda,kendisinin görsel medyadan tamamen ayrılmasını ülkem adına daha hayırlı olacağı kanaatine vardım.
Ne zamanki insanların dini ile uğraşmaya başladı gözden düştü.O Cuma Namazı kılan çocukların haberini gazetecilik örneği olarak vermesini unutmadık.
Arena yı yine yapsın burada gayet başarılı idi.Fırın,pastane,lokantacıların korkulu rüyası olmaya devam etsin.

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu adam öyle bi adam ki yok efem neymiş okulda namaz kılan çocukları öyle bi anlattı ki sanki suç işliyorlarmış gibi. Müslüman mahallesinde salyangoz satma muhabbeti.. İyi olmuş bi daha da elini sürmesin bu işlere.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu adamın tipine bak hiç Türk tipi varmı ? Gitsin bale yapsın şimdi.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Çocukların cuma namazına gitmelerini sanki polisi askeri taşlıyormuşlar gibi haberleştiren bir adam! Çektirsin nereye gidiyorsa gitsin! Aklı fikri sürekli halka korku pompalayarak beyin yıkamaktan başka bir şey değil...

İşte bu hareketi onun hakkındaki tüm fikirlerimi değiştirdi.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Adam güven veriyor yahu. Hala en güvenilir haberci kendisi. Nedir bu sevmeme nedeniniz anlamadım?

Mesela aklıma gelen ilk cevabı vereyim.
Çocuklar için namaz kılmanın, sanki satanist bir eylem gibi tehlikeli olarak lanse etmesi.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Okuldan çıkıp Cuma'ya gittiğimizde arada kendisini hayırlarla yad ederdik. Ne yalan söylüyüm eksikliğini hissetmeyeceğim :)

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
kendisi bir lions klubü üyesidir ve lions klubüde masonlar tarafından kurulmuş bir klüptür herhalde masonlarında Türkiye üzerinde ne gibi oyunları ne gibi çıkarları vs. ni olduğunu anlatmaya gerek yok. her lions klübü olan kişi ve kişiler benim için bir bu toprakların üstünde yaşamayı hak etmeyen kişilerdir. Bu da onlardan biri ve gereksiz bir varlık benim için
http://www.beyazgazete.com/video/2010/04/24/ugur-dundar-a-buyuk-odul-star.html

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
yilmaz-ozdil.jpg

35 sene önce…
1976.
Van depremle yıkıldı. 3 bin 840 insanımız hayatını kaybetti. Türkiye seferber oldu. Ancak, yardımlar yerine ulaşmıyor, adeta buhar oluyordu. Kış bastırmıştı. Kar fırtınasının savurduğu buz tanecikleri suratlara ok gibi saplanıyor, kurtulanlar kurtulduğuna pişman oluyordu.
O zamanlar TRT’de çalışan değerli ağabeyim Uğur Dündar, bu vahim atmosferde Van’a indi, depremin merkez üssü Muradiye’nin Çaldıran bucağına gitti. Manzara hazindi. Kamyon kamyon yardımlardan eser yoktu. Tir tir titreyen çocuklar, ısınmak için koyunlara sarılıyordu.
Gözleri çukura kaçmış gençten biri yanaştı, selamünaleyküm, aleykümselam, kulağına fısıldadı… Yardımların nerde olduğunu bulmak istiyorsan, Van’a git, Hacı Dodo’yu sor!
Van’a gitti. Eliyle koymuş gibi buldu. Herkes tanıyordu. Müteahhitti. Gerçekten hacıydı. 60 küsur yaşında. Ak sakallı. Bir değil, iki değil, altı defa gitmişti hacca… Hatta, otobüs almış, hacı adaylarını taşıyordu. Dönüşte, yükte hafif, pahada ağır ne kadar kaçak mal varsa, otobüse zulalıyor, yurda sokuyordu. Hacı’ydı ama, Dodo değildi. Lakabıydı bu…
Asıl adı “Salih”ti.
Vaziyet anlaşılmıştı.
Bitirim muhitlerinde büyüyen bi haberci için, bu tipler hiç yabancı değildi. Gitti Hacı’ya… Kendisini Bitlisli müteahhit olarak tanıttı iyi mi! Uğur Dündar, Norveçli gibi adam, Türkçesi desen, pırıl pırıl… Ama, para hırsı işte böyle bi şeydi. Hacı zokayı yuttu. Çünkü, fıldır fıldır dönen gözleri, sözde Bitlisli müteahhidin masaya koyduğu balya gibi cüzdana kilitlenmişti.
Düş peşime, dedi. Çıkıp, az yürüdüler. Bir depoya vardılar. Açmadı depoyu. Arkasına dolandılar, karlar altında bi yığın… Eliyle temizledi Hacı Dodo, üstünde deprem damgası bulunan cillop gibi keresteler göründü. Tadımlık gösteriyordu… Afet İşleri Müdürlüğü’nün gönderdiği yardım malzemeleriydi. Kereste, demir, çimento, çivi, ne istersen, ne kadar istersen, sen paradan haber ver dedi. Peki ya depodakiler? Çadır dedi, battaniye, yiyecek filan.
35 sene sonra…
2011.
Van gene depremle yıkıldı.
Şu an itibariyle 534 insanımız hayatını kaybetti. Türkiye seferber oldu. Ancak, yardımlar yerine ulaşmıyor. Kış bastırmak üzere, ki… Bi başka “Salih” manşetlerde!
Bu da müteahhit… Erciş’te 20 cesedin çıkarıldığı Sevgi Apartmanı’nın müteahhidi… Kendisinin oturduğu dört dönüm, üç katlı, havuzlu, ultra lüks villada çatlak bile yok. Ama, can tatlı, villasına girmiyor. Çim bahçesine, Mercedes ve Audi cipinin yanına diktiği Kızılay çadırında oturuyor. Hem de bi tane kesmemiş, iki Kızılay çadırı kondurmuş!
Sevgi Apartmanı’nda 20 ceset daha çıkarılmayı bekliyor. O anda binada olmayıp kurtulanlar, çoluk çocuk asfaltta nöbet tutuyor, çadır kamyonunun yolunu gözlüyor. Bu arkadaş ise, cipinde uyuması veya parayı bastırıp herhangi bi marka çadır alması mümkünken… Kızılay’dan iki tane indirmiş bile!
Bana sorarsanız…
İki tanecikle çok ayıp edilmiş.
Resmi devlet töreniyle en az 20 tane çadır vermeleri lazımdı Salih’e.
Çünkü, bu Salih…
Zurna değildir.
Erciş Kaymakamı tarafından plaketle ödüllendirilmiş müteahhittir.
(Plaketi alan Salih’in tam adı Salih “Ölmez”ken… Plaketi veren kaymakamın Ramazan “Fani” olması, lüzumsuz bilgidir, mevzumuzla alakası yoktur. Plaket takdim törenine katılan Erciş Belediye Başkanı’nın, şu anda AKP Van mebusu olması da, tamamen tesadüftür.)
(Salih’in apartmanından cesetleri çıkaran… Kolon bağlantıları yapılmamış, demirler incecik, kolonlar kalın görünsün diye çevresi briketle örülmüş, üstelik dere kumu kullanılmış, diyen Siemens Arama Kurtarma Ekibi ise, olsa olsa, müfteridir.)
Dolayısıyla, düşünüyorum da, Uğur Dündar’ın ekranları bırakması memleket için gayet iyi oldu… Uğur Dündar’lar olmasın ki, hayırlara vesile olsun, meydan Salih’lere kalsın.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19105201.asp

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Evet sorun onlarda. Doğuş Üniversitesi'nde ki olayı duymayan kalmamıştır. :)
ne oldu ki orada?

uğur dündar kaliteli bir haberciydi kendisini farklı kanallarda görmeye devam edeceğimizi umud ediyorum

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@gs_kadir

Bende Hürriyet e diyorumkii..

Uğur Dündar madem o kadar dürüst bi araştırmacı gazeteci Aydın Doğan milyonlarca dolar vergiyi kaçırırken nerdeymişş??.. Ben vergimi verirken Aydın Doğan neden kaçırıyor??.. Neymiş efendim pastacılar pasta yaparken bone takmıyorlarmışş peki Aydın Doğan o kadar vergiyi kaçırırken bone takıyormuydu??.. Salihler suçlu Aydın Doğan Uğur Dündar gibiler sütten çıkmış ak kaşık... Suçlu diyede bir iki şerefsiz bulurlar onların suçunuda islamiyete isnad ederler...

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güle-güle sayın Dündar, sizleri dinleyerek büyüdük, çok seslilik
her zaman iyidir, çok seslilik bizim en büyük kültür değerlerimizdendir.
Herkes aynı tornadan çıkmış gibi olması büyük bir tehlikedir. Demokrasi
çok seslilik demektir.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İşte bu hareketi onun hakkındaki tüm fikirlerimi değiştirdi.

Eğitim kurumunda toplu namaz kılınması normal bir durum değil zaten ,
Kitaplardan Atatürk resimlerinin kaldırılması , hayatının anlatılmaması vs. vs. Bunları başka hangi gazeteci dile getirebiliyordu ki ?

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

@gs_kadir

Bende Hürriyet e diyorumkii..

Uğur Dündar madem o kadar dürüst bi araştırmacı gazeteci Aydın Doğan milyonlarca dolar vergiyi kaçırırken nerdeymişş??.. Ben vergimi verirken Aydın Doğan neden kaçırıyor??.. Neymiş efendim pastacılar pasta yaparken bone takmıyorlarmışş peki Aydın Doğan o kadar vergiyi kaçırırken bone takıyormuydu??.. Salihler suçlu Aydın Doğan Uğur Dündar gibiler sütten çıkmış ak kaşık... Suçlu diyede bir iki şerefsiz bulurlar onların suçunuda islamiyete isnad ederler...

kanıtlanabilirse onuda haber yapardı.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Eğitim kurumunda toplu namaz kılınması normal bir durum değil zaten ,
Kitaplardan Atatürk resimlerinin kaldırılması , hayatının anlatılmaması vs. vs. Bunları başka hangi gazeteci dile getirebiliyordu ki ?

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

kanıtlanabilirse onuda haber yapardı.

O çocuklar eğitim kurumunda değil Cuma Vakti Cuma Namazına Camiye gittikleri için haber oldular!
O saat ders saati olsa zaten gidemezlerdi! Öğle arası cuma namazına giden öğrenciyi haber yapmak ve bunu çok büyük bir skandal gibi göstermek habercilik değil ısmarlama gündem yaratmaktır. Birilerine kalemini satmaktır...