Uefi - Legacy boot

Bu konuyu okuyanlar

Mr Hypnos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Windows 10 olan bilgisayarıma Windows 7 format atacakken starting Windowsda takılı kaldı 1 2 şey yaptım düzelmedi UEFI bootu Legacye çevirdim düzeldi biraz araştırma yaptım UEFI yeni sistemler için uygunmuş hızlı açılma vb buna bağlı diye okudum doğruluk payı var mı? Yada formattan sonra Tekrardan UEFI ve geçsem sorun çıkar mı?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
UEFI yeni , Legacy ise eski sistem bazında değerlendirilir. UEFI Boot'da sorun yaşadıysanız şayet, Legacy ile devam etmelisiniz.

Son düzenleme:

Mr Hypnos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayar eski değil i7 7. Nesil 8gb ram vs vs sadece formatta sorun yaşadım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Windows 7 atmaya çalıştığımdan olabilir mi

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Bilgisayar eski değil i7 7. Nesil 8gb ram vs vs sadece formatta sorun yaşadım.
Toparlayalım... Karışmasın. BIOS ekranında açtığınız özellik şu muydu? >''Legacy Support''< Eğer bu ise, Starting ekranında takıldığı için disable olanı enable'ye çevirmişsiniz yani (Eski işletim sistemlerine dönüşü açtınız) böylece starting ekranında takılmadınız ve işlemi gerçekleştirdiniz. Özetle yaptığınız budur... Bunun dışında normal BIOS mu yoksa UEFI sistem mi kullandığınızı merak ediyorsanız; Sistem bilgisi (msinfo32)'yi komut satırında çalıştırarak, BIOS MODU: kısmına göz gezdirin. Eski diyorsa normal BIOS, farklı bir ibare ile karşılaşıyorsanız UEFI'dir.

Mr Hypnos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Format bitti şuan açtım ama bios modunu bulamadım ve enable seçeneği yoktu boottan uefiyi legacy yaptım first legacy yaptım düzeldi sonuçta her gün format atmıyorum sorun yaratmaz diye düşünüyorum

Mr Hypnos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran kartım sadece Windows 10 64 bit destekliyormuş. Tekrar yüklüyorum