UEFİ kurulum

Bu konuyu okuyanlar

EnginÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben yeni bir bilgisayar aldım ve bu bilgisayara (Freedoss) UEFİ bir Win 10 kurmak istiyorum flash belleğe uefi win 10 nasıl kuracağım iso dosyası yapınca winrar olarak indiriyor lütfen birisi yardımcı olsun.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    29.9 KB · Görüntüleme: 737
  • Ekran Alıntısıcgh.JPG
    Ekran Alıntısıcgh.JPG
    62.1 KB · Görüntüleme: 525

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Uefi uyumlu Windows 10 iso dosyası indirmen gerek. Sonra Rufus programını indirip açacaksınız. Rufus’tan kurulum yapacağınız USB’yi seçin. Daha sonra bölüm düzeni olarak Uefi için Gpt’yi seçin (verdiğiniz bilgilere daynarak bunu söylüyorum). İso dosyanızıda programdan seçtikten sonra yazmaya başlayın. İşlem bitince kurulum USB’niz hazır. Bilgisayarınızın BIOS’undan Boot Device olarak USB’nizi seçin. Gerisi zaten Windows kurulum ekranı. Bu arada USB 3.0 girişiniz varsa USB’niz çalışmayabilir. Diğer portları deneyin. Bir sorunuz olursa buralardayız. Bu işlemin konusu vardı forumda ama bulamadınız herhalde. Kolay gelsin iyi forumlar :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada bilgisayarınız hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Son düzenleme:

EnginÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle teşekkürler ama iso dosyası aradığımda full mediacreationtool çıkıyor eğer zahmet olmasa iso dosyası linki atabilir misiniz?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Öncelikle teşekkürler ama iso dosyası aradığımda full mediacreationtool çıkıyor eğer zahmet olmasa iso dosyası linki atabilir misiniz?
Buradan önce Windows’u, ardından Türkçe dilini seçin. Daha sonra bilgisayarınıza uygun 32 veya 64 bit sürümlerinden birini indirin. İyi forumlar :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
ben yaptım winrar olarak geldi onu rufusa eklemeliyim şimdi
Rar olarak gelmedi sisteme iso uzantılı dosyaların WinRar programı ile açılmasını varsayılan olarak ayarlamışsınız. Önemli değil oraları kurcalamayın. Siz direkt üstte anlattığım ayarlar ile Rufus’a atın ve yazmayı başlatın.

EnginÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Rar olarak gelmedi sisteme iso uzantılı dosyaların WinRar programı ile açılmasını varsayılan olarak ayarlamışsınız. Önemli değil oraları kurcalamayın. Siz direkt üstte anlattığım ayarlar ile Rufus’a atın ve yazmayı başlatın.
Doğru di mi?

Ekli dosyalar

• ygh.JPG
    ygh.JPG
    45.8 KB · Görüntüleme: 757

EnginÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet doğru. Kurulumuda gerçekleştidikten sonra konunun başına çözüldü yazılması için yöneticilere rica edeceğim. Tekrardan kolay gelsin iyi forumlar :)
Çok teşekkür ederim sizede iyi forumlar.

tekrar rahatsız ediyorum ama böyle olması normal mi

?

tekrar rahatsız ediyorm ama normal mi

tekrar rahatsız ediyorm ama normal miEkli dosyayı görüntüle 43038

Son düzenleme:

EnginÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
tekrar rahatsız ediyorum ama böyle olması normal mi?

Ekli dosyalar

• ju.JPG
    ju.JPG
    51.6 KB · Görüntüleme: 715

EnginÇolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet normal. Doğru olmuş. Şimdi BIOS’tan Boot Device seçeceksiniz. Yani başlatma yapılacak aygıtı seçeceksiniz. Bu USB’yi seçtiğiniz anda Windows kurulum ekranı gelecektir.
tekrardan teşekkürler