Uçuş ekibinin pasaportuna damga zorunluluğu kalktı

Konusu 'Havayolu Ulaşımı' forumundadır ve Fragger tarafından 18 Nisan 2017 başlatılmıştır.

 1. Fragger

  Fragger [email protected] Yönetici Super Moderator

  Katılım:
  21 Ekim 2016
  Mesajlar:
  4.079
  Beğenileri:
  1.639
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Web Master
  Yer:
  İstanbul

  - Uçuş ekibinin pasaportuna damga zorunluluğu kalktı

  Türk kökenli vatandaşların pasaportlarına damga vurulması uygulaması kapsamına giren uçuş ekipleri için zorunluluk kaldırıldı.

  upload_2017-4-18_10-56-42.png

  İçişleri Bakanlığı'nın 10 Nisan 2017 tarihinde sınır kapılarına gönderdiği bir yazıyla tüm Türk kökenli vatandaşların pasaportlarına damga vurulması uygulaması kapsamına giren uçuş ekipleri, bu kapsamdan çıkartıldı.

  Görevleri gereği devamlı olarak yurda giriş ve çıkış yapan uçuş ekiplerinin eski uygulama devam etmesi halinde kısa sürede pasaportları dolacak ve yenisini çıkartmak zorunda kalacaklardı.

  Edinilen bilgiye göre bu sabahtan itibaren uçuş ekipleri için başlatılan yeni uygulamada pilot ve kabin memurlarının da dahil olduğu tüm uçuş ekiplerinin yurda giriş ve çıkışlarında vurulan damganın bundan böyle pasaportlarına vurulmayacağı, ayrı bir kağıda vurulacağı bildirildi.

  10 Nisan 2017’de İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile kadın -erkek istisnasız tüm Türk kökenli vatandaşların giriş ve çıkışlarında pasoportalarına damga vurulması zorunluluğunun getirildi. Buna uçuş ekipleri de dahildi. Bu sabah gelen yeni genelge ile uçuş ekipleri bu uygulamadan çıkartıldı.
   
  ShiftBoss bunu beğendi.


Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş