Ücretsiz Sanal Albümler

Bu konuyu okuyanlar

RE_6

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
sağol warko dejavu çok iyi oldu ;)

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
2003 yılında Onur Öztürk (Davul), Emrah Kara(Vokal) ve Eren Türkeri'nin (Gitar) bir araya gelip, beraber müzik yapmaya karar vermesi ile vücut bulan Kırkaltı, kendi müziğini üretmek ve çalmak hedefi ile beste çalışmalarına başladı. Erdem Şensöz'ün (Bas Gitar) gruba katılması ile çalışmalarına hız veren grup, bu dönemde gözlerden uzak kalarak bestelerine odaklanmayı tercih etti…

2004 yılında Barlas Özemek'in (Gitar) gruba katılması ile beraber bestelerin yanında performans çalışmalarına da hız veren grup, 2004 - 2005 yılları içerisinde çeşitli üniversite şenlikleri ve bar konserleri ile adını duyurmaya başladı. Konserlerinde kendi ürettiği müziği çalma konusundaki ısrarı nedeniyle bar programları yapmayı tercih etmeyen Kırkaltı, müziğini ve sesini güçlendirmeye devam etti…

2006 Eylül'de ilk albümlerinin prodüktörü Ercüment Subaşı ile çalışmaya başladı ve biriken materyallerini bir albümde toplamaya karar verdi. Aynı yıl içerisinde Erdem Şensöz ile yollarını ayıran Kırkaltı'ya Gürkan Bozacı (Bas Gitar) dahil oldu. 2007 Eylül'ünde albüm kayıtlarını sonlandıran grup, aynı dönemde Eren Türkeri'nin gruptan ayrılması ile dört kişi olarak çalışmalarına devam etti.

Kırkaltı ilk albümünü Mart 2008'de yayınladı…

Kaynak edindiğim link grubun kendi sitesi olup, yayınladıkları albümün tüm parçalarını, baştan sona yine sitelerinden dinleye bilirsiniz .. http://www.kirkalti.net/

Konser performansları, internetten yayınladığı parçaları ve katıldığı Tv-Radyo programlarıyla hatırı sayılır bir hayran kitlesi oluşturan iki kişilik grup İKİ, ilk profesyonel çalışmasını yayınladı. Ev ortamında kendi başına kaydetiği ancak stüdyo ortamında kaydedilen albümlerden farksız bir kalitedeki ilk albümü "Karanlık Sular" ı dijital EP formatında dinleyicilere sundu. Sadece grubun resmi web sitesi http://www.ikimusic.com adresinden ücretsiz olarak indirilebilen dijital EP albümün içerisinden 16 sayfalık dijital albüm kitapçığıda çıkıyor.

Yüksek kalitede sıkıştırılmış mp3 dosyaları ve flash ile hazırlanmış albüm kitapçığı ile birlikte ücretsiz indirilebilen bu albüm elle tutabildiğimiz basılı albümleri neredeyse aratmıyor. EP ’nin çıkmasıyla birlikte grubun Düş adlı parçasına çektiği klipte müzik kanallarında yayınlanmaya başladı. Klipte beğenilen gençlik dizisi Kavak Yelleri’nin yeni yüzü Yiğit Evgar rol aldı.

İKİ, dünyada birkaç yıldır yaygınlaşan ancak ülkemizde yeni yeni örnekleri görülmeye başlanan dijital olarak albüm yayınlama biçiminin yaygınlaşmasına katkı sağlamak isteğinde. Grup, bu şekilde müzik üretiminin özgürleşeceğini ve müzisyenlerin önlerindeki çeşitli engellerin ortadan kalkabileceğini düşünüyor.

-Karanlık Sular Şarkı Listesi :

1. Mucize
2. Düş
3. Karanlık Sular
4. Yok
5. Sade
6. Gidemem ki

ALBÜMÜ YASAL OLARAK ÜCRETSİZ İNDİRİGANDİ EDİN ;) İşte link :

http://www.ikimusic.com/iki_karanlik_sular_ep_indir_download.htm

İki Biyografi:

İKİ, Can Zengin ve Nafiz Emre Konuralp ’den oluşur. İkili 2003 yılında "Packaged Heaven" adı altında bir araya gelir. İngilizce sözlü bestelerle çalışmalarını sürdüren "Packaged Heaven" elemanları 2006 yılında yollarını ayırır. Bir süre sonra Can ve Emre tekrar bir araya gelerek bu kez yola türkçe sözlerle devam etmeye karar verirler. Yeni grubun adı İKİ’dir.

Besteler oluşturulduktan sonra kayıtlara başlanır ve albümün yarısı bittiğinde sabırsızlık duygusu ağır basar. İKİ, kayıtlarını tamamladığı 6 parçadan dijital bir EP albüm oluşturur ve web sitesinden indirilmesine olanak tanır. Kayıt süreci devam ederken Mutsuz Son adlı besteye bir evin bir odasında sade ve mütevazi bir klip çekilir. İkinci ve EP ile yayınlanacak olan klip ise Düş’e çekilir. EP ’nin çıkışı ile birlikte Düş’ün klibide müzik kanallarında yayınlanmaya başlar. Burak Günaydın’ ın çektiği klipte Kavak Yelleri dizisinin yeni oyuncusu Yiğit Evgar ve Deniz Tarı rol alır.

İKİ, tüm kayıtlarını kendisi yapar. Ev ortamında düzenlenen parçalar ev ortamında kaydedilir, kahveler yudumlanır, sohbetler edilir ve bir sonraki parçaya geçilir.

İKİ konserlerine 4 kişilik bir kadro ile çıkar. İKİ ’ye bass gitarı ile Alp Çoksoyluer ve davulda Murat Yakupoğlu eşlik eder.

İKİ, konserlerinde kendi besteleriyle birlikte Pink Floyd, Radiohead, Massive Attack, Air gibi grupların parçalarınıda yorumlar.

[size=10pt]Kaynak[/size]

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Yasal olmayanlar için bana ulaşabilirsiniz.Elimden geldiğince yardımcı olabilirim.

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Mesaj silinmiştir.

anil_k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son yıllarda ne kadar da populer oldu bu internet üzerinden albüm yayınlama, korsana karşı yapılan bir tavır olduğunu biliyorum fakat küçük çaplı gruplar yada sanatçılar nasıl para kazanıyor bu işlerden hiç anlayamıyorum, konser gelirleri yok, albüm gelirleri yok.....

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Son yıllarda ne kadar da populer oldu bu internet üzerinden albüm yayınlama, korsana karşı yapılan bir tavır olduğunu biliyorum fakat küçük çaplı gruplar yada sanatçılar nasıl para kazanıyor bu işlerden hiç anlayamıyorum, konser gelirleri yok, albüm gelirleri yok.....
Onlar zevkine göre takılıyor hocam.

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Sevgili arkadaşlar, en sanalından ve en ücretsizinden [helal albüm] Bu arada albüm gayet güzel. Sevdim. indirin : http://www.rehbertuar.com/

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Ücretsiz sanal albümler köşemizi biraz hareketlendirmeye ne dersiniz? Kalbi Rap, Rap diye atan İndigo'yu dinlemenizi tavsiye ederim. İndigo tarafından ücretsiz yayınlanan tüm albümleri buradan hiç sıkılıp utanmadan indirip huzurla dinleyebilirsiniz ;) İndigo Albümleri İçin TIKLAYIN

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Cem Adrian 2015 Senesinde müziğe adadığı 10. Yılının şerefine verdiği konserlerin ardından hayranları için küçük bir de sürpriz hazırlamıştı. Sanatçı, "Yanlızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni" isminde 4 Parçadan oluşan mini bir albüm hazırlayarak WeTrasfer üzerinden sevenleri için ücretsiz yayınladı. Cem Adrian'ın "Yanlızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni" isimli albümünü ücretsiz indirmek için TIKLAYIN

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Cem Adrian 2015 Senesinde müziğe adadığı 10. Yılının şerefine verdiği konserlerin ardından hayranları için küçük bir de sürpriz hazırlamıştı. Sanatçı, "Yanlızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni" isminde 4 Parçadan oluşan mini bir albüm hazırlayarak WeTrasfer üzerinden sevenleri için ücretsiz yayınladı. Cem Adrian'ın "Yanlızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni" isimli albümünü ücretsiz indirmek için TIKLAYIN
aslında bu konu daha da canlı olabilir, indiriyorum teşekkürler. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Mekanik yok mu? Turkcell Müzik uyuyor bir tek Ditatör var onda 4,99'almıştım.
örnek.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaş açın şu adamın cezasını bir tane paylaşsın her konuda müzik nedir :D

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bulamadım neresi olduğunu, acaba bu ayar tapatalk'tamıydı.

Son mesajlar