Ücretli bir oyundan ne kadar kazanırım

Bu konuyu okuyanlar

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba . Bir oyun üzerinde çalışıyorum isterseniz oyun hakkında bilgi veririm ama benim sorum şu Google play storede oyunum 1 tl den satarsam ve oyunum 10 bin indirilirse ne kadar gelir elde edebilirim . Teşekkürler

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
- Geliştiriciler, uygulama için kullanıcılardan belli bir ücret talep edebilirler. Burada kazancın yüzde 30’u Apple veya Google’a gidiyor.

Google Play Store’da ücretli uygulama satışı

Uygulama içi satışlardan para kazanma

Reklam gelirlerinden para kazanma

Sponsorluk anlaşmalarıyla gelir elde etme

Abonelik sistemi ile para kazanma

İlk gelirini google play belirler dostum yani ne kadar alacağı , sonra bu yukarıdaki içerikleri de devreye sokarsan ve iyi bir indirilme yüzdesi olursa deli gibi para kazanabilirsin :)

Örnek traffic racer yapımcısı Soner Kara ,milyonlar kazandığı söyleniyor ki doğrudur :) Donanımhaberde konusu var.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merhaba . Bir oyun üzerinde çalışıyorum isterseniz oyun hakkında bilgi veririm ama benim sorum şu Google play storede oyunum 1 tl den satarsam ve oyunum 10 bin indirilirse ne kadar gelir elde edebilirim . Teşekkürler
7 bin alırsın diye biliyorum.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kimse kesin bir tahmin veremez bunu bil öncelikle , denemeden bilemezsin devam et :D

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Oyununu 100 $ dan satarsan ve 1 Milyar kullanıcı tarafından indirilirse, 100 Milyar $ yapar. Vergi ve komisyonları düşersen, hala sana 50 Milyar $ kalır. O parayla da bize bir yemek ısmarlarsın.

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Oyununu 100 $ dan satarsan ve 1 Milyar kullanıcı tarafından indirilirse, 100 Milyar $ yapar. Vergi ve komisyonları düşersen, hala sana 50 Milyar $ kalır. O parayla da bize bir yemek ısmarlarsın.
Öyle olursa yemek ısmarlarım fazlasınıda yaparım dostum . Teşekkürler

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bu arada sana bir fikir vereyim ücretli yapma oyun içi reklam al. Sana birazdan kendi yaptığımdan örnek resim atacağım konu altına reklam hakkında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asıl reklamı yerleştirdiğim oyunumun resimlerini şuan cep telefonumdan bulamadım ama başka bir reklam panosu eklediğim oyunumdan sana bir resim çektim aşağıda pano boş oraya reklam alanı yazıp reklamı oraya alırsan oyuncuyu rahatsızda etmez.
8CD71824-355B-4155-B63F-4A1C7CABAFE8.jpeg

Oyunu sattığım kişiden telif yemiyim diye plaka kısmını saklamak zorunda kaldım çünkü oyunun adını yazdırmıştı plakalara

Bu arada o panoyu şeyde modellemiştim sketch up tı sanırım. Tabi reklamı böyle vermek benim fikrim ??

Son düzenleme:

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu arada sana bir fikir vereyim ücretli yapma oyun içi reklam al. Sana birazdan kendi yaptığımdan örnek resim atacağım konu altına reklam hakkında.

Asıl reklamı yerleştirdiğim oyunumun resimlerini şuan cep telefonumdan bulamadım ama başka bir reklam panosu eklediğim oyunumdan sana bir resim çektim aşağıda pano boş oraya reklam alanı yazıp reklamı oraya alırsan oyuncuyu rahatsızda etmez.
Ekli dosyayı görüntüle 88155

Oyunu sattığım kişiden telif yemiyim diye plaka kısmını saklamak zorunda kaldım çünkü oyunun adını yazdırmıştı plakalara

Bu arada o panoyu şeyde modellemiştim sketch up tı sanırım. Tabi reklamı böyle vermek benim fikrim ??
Güzel fikirmiş çok beğendim Sayende. Çok teşekkür ederim

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
işini gördüyse sevindim teşekkür edeceğin zaman beğeni butonuna tıklarsa görebilirim çünkü genelde ben takibi bırak diyorum konularda bunuda bırakmayı unutmuştum.

iyi forumlar

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897

Ekli dosyayı görüntüle 88155

Ben de tam bunu diyecektim ama reklama birisi gidip de sürekli tıklarsa , hile diye google tarafından ban atılabiliyor.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Tıklanmasına gerek yokki mask yöntemi ile birden fazla reklamı gösterebilir tabi yinede tek bir yere göstermek yetmez aralarda duvar üstünde vs vs. Alacağı reklamlar da ona göre tıklanmalı değil sadece bakılmalık bankerler yada videolar olabilir.

Benim bahsettiğim zaten tıklanabilir reklam değil. Tabi oyununda talep edilecek bir oyun olması lazım ben o oyunu belki 10 yıl önce yapmıştım o günlerde öyle oyunlar tutuyordu. Ve oynayanda vardıki adam bana bayağı bir para ödedi yaptırırken. Bayağada reklam aldı adam oyuna ben reklam kısmını webservis ten çekere oraya aktarıyordum otomatik gösteriyordum. Müşterimde o reklamları admin panelinden resim ve video olarak ekliyordu.

Tabi dediğim gibi benimki sadece fikir vermek.

iyi forumlar