Uçan saray

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Uçan saray hazır

379733048499.jpg

Suudi Arabistan Prensi için üretilen 485 milyon dolarlık özel uçak bitti İçinde hamamdan havuza her konfor olan uçak, 2013'te teslim edilecek

SUUDİ Arabistanlı milyarder Prens Elvelid bin Talal dünyanın en büyük ve ilk şahsa özel Airbus 380 süper jumbo uçağını yılbaşında teslim alacak.

Riyad merkezli Kingdom Holding'in başkanı ve yaklaşık 21.3 milyar dolar servete sahip Prens Elvelid'in 'Uçan Saray' tabir edilen uçak için 485 milyon dolar ödediği tahmin ediliyor.

Airbus Ortadoğu Başkanı Habib Fekih, bahsedilen A380 model uçağın gelecek yıl sahibine teslim edileceğini teyit etti. Fekih, bunun şahsa özel üretilen tek uçak olduğunu, fakat yakın zamanda başka siparişler almayı da ümit ettiklerini belirtti. Yetkili, dünyanın en büyük uçağı A380'den iş ya da şirket jeti olarak sadece bir adet satabildiklerini sözlerine ekledi.

Prens Elvelid'in A380 model uçağında toplantı odası, konser salonu, beş süit oda, Rolls-Royce model araba taşımak için kargo bölümü, Türk hamamı ve havada devamlı Mekke'yi gösteren seccadelerle donatılmış mescidin yer aldığı ifade ediliyor.

379777821073.jpg

kaynak

smetcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte arap görgüsüzlüğü buna deniliyor...

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
startv de lüks yatında yaptıkları röportajı izledim. karısının avrupa gezilerinde fotoğraflarını gösteriyor yarı çıplak, sonra da arabistanda çekilmiş resimlerini gösteriyor çarşaflı, sonra da diyor ki, islamın güzelliği bu işte...

yani o gerçeği bize açıkça söylüyor; paranın dini imanı yoktur.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
startv de lüks yatında yaptıkları röportajı izledim. karısının avrupa gezilerinde fotoğraflarını gösteriyor yarı çıplak, sonra da arabistanda çekilmiş resimlerini gösteriyor çarşaflı, sonra da diyor ki, islamın güzelliği bu işte...

yani o gerçeği bize açıkça söylüyor; paranın dini imanı yoktur.

bu bahsettiğin adam yukarıdaki habere konu olan şeyh hazretleri(!) mi?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ta kendisi. youtubeda videosu vardır.

demek karısı avrupada yarı çıplak, arabistanda çarşaflı, ve bu islamın güzelliğiymiş öyle mi?
bak işte şimdi ömer hayyam'ı dinlemenin tam zamanıdır.

"Bir elde kadeh, bir elde Kuran;
Bir helaldir işimiz, bir haram.
Şu yarım yamalak dünyada
Ne tam kafiriz, ne tam müslüman!"

sahtekâr herif, bir de islamı karıştırması yok mu, deli ediyor adamı yav!

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
biz de büyük ikramiye bana çıksa ne yaparız diye düşünüyoruz :) 45 milyona uçağın onda biri etmez :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
müslümanlığını eleştirdiğimiz birinin yaptığı işlerin gıybetini yaparak günahlarına ortak oluyoruz farkındamısınız?

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ya insanda para olup akıl olmayınca böyle oluyor demek ki.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Adamlar parayı nasıl bitirsek diye uğraşıyorlar :)

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bu mantıkla her haber okuduğumuzda gıybet yapmış olmaz mıyız?

hayır kardeşim olmayız

gıybetin tanımı daha farklı

okuduğumuz haberin gerçekliğine inanınyor isek ve elimizdende bunu engelleyecek hiç bir yol yok ise sadece kalben buğz etmek gerekir bunu eleştirmek yani eleştiri konusunda olan kişi cevap veremeyecek durumda ise gıybettir.

kalben yapılanın doğru olmadığına inanmak ayrı bunu kınamak ayrı

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
açıktan günah işleyen kişiler hakkında konuşmak gıybet hükmünün dışındadır arkadaşlar.
kaldı ki burada bizler mevzuya konu olan şahsı hiçbirimiz şahsen tanımıyoruz. bu durumda biz onun şahsını değil, yaptıklarını konuşuyoruz ki, bu da gıybet değildir. bizatihi günahı zemmetmek gıybet değildir.

bu hususun bilinmesinde fayda mülahaza ettim.

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
açıktan günah işleyen kişiler hakkında konuşmak gıybet hükmünün dışındadır arkadaşlar.
kaldı ki burada bizler mevzuya konu olan şahsı hiçbirimiz şahsen tanımıyoruz. bu durumda biz onun şahsını değil, yaptıklarını konuşuyoruz ki, bu da gıybet değildir. bizatihi günahı zemmetmek gıybet değildir.

bu hususun bilinmesinde fayda mülahaza ettim.

Sağolasın güzel kardeşim bu güzel bilgi için ben bunu bilmiyordum,demekki tam bildiğimizi düşündüğümüz şeylerde bile eksik bilgi sahibi olabiliyoruz

Benim kortuğum"kınadıklarınız başınıza gelmeden ölümü tadacağınızı mı zannediyorsunuz'' hadisidir

bahse konu olan şahsın milyarlarca doları ve bunun yanında israf ettiği para sözkonusu aynı oranda bizlerde israf içindemiyiz değilmiyiz mesele bu.

bence çok farklı değiliz bizim maaşımız kat be katı harcamalarımızı (taksit yada kredi) bu şahsın geliri ve harcamalarıyla kıyaslayım( ve lütfen zorunlu ihtiyaçla ihtiyaç olduğunu iddia ettiğimiz şeyleri iyi ayırt ederek bakalım) bence fark yok

aynı paralelde bu şahıs yılda 10 milyon dolarlık bi sadaka yada hayır yapsa senin yaptığın 10 tl lik sadakadan daha fazla sevap kazanamadığı yada senden daha üstün bi sevap işlemediği gerçeği gibi( tabiki eşit amel niyeti ve duygularıyla hayrın yapıldığını farzedersek)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Sağolasın güzel kardeşim bu güzel bilgi için ben bunu bilmiyordum,demekki tam bildiğimizi düşündüğümüz şeylerde bile eksik bilgi sahibi olabiliyoruz

Benim kortuğum"kınadıklarınız başınıza gelmeden ölümü tadacağınızı mı zannediyorsunuz'' hadisidir

bahse konu olan şahsın milyarlarca doları ve bunun yanında israf ettiği para sözkonusu aynı oranda bizlerde israf içindemiyiz değilmiyiz mesele bu.

bence çok farklı değiliz bizim maaşımız kat be katı harcamalarımızı (taksit yada kredi) bu şahsın geliri ve harcamalarıyla kıyaslayım( ve lütfen zorunlu ihtiyaçla ihtiyaç olduğunu iddia ettiğimiz şeyleri iyi ayırt ederek bakalım) bence fark yok

aynı paralelde bu şahıs yılda 10 milyon dolarlık bi sadaka yada hayır yapsa senin yaptığın 10 tl lik sadakadan daha fazla sevap kazanamadığı yada senden daha üstün bi sevap işlemediği gerçeği gibi( tabiki eşit amel niyeti ve duygularıyla hayrın yapıldığını farzedersek)

bak ben de bu şekilde hiç düşünmemiştim. aldığım para ayda 2 bin lira ise bin lirası keyfi ve fuzuli harcamalarıma gidiyor. demek ki bu adam kadar servetim olsa yarısı keyfi ve gerekli olmayan harcamalarıma giderdi.

gerçi ben bu adamın harcadığı paradan ziyade, islam dışı hareketlerine islamdan kılıflar uydurmaya çalışmasına ayar olmuştum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

teşekkür ederim sevgili kardeşim, verdiğiniz güzel ve ufuk açıcı güzel bilgiler için.
bu zatın beni de kızdıran ve üzerinde konuşma yapmamıza sebep olan tarafı haram olan bir şeyi islamın güzelliği diye takdim edip yutturmasıdır. sevgili [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]'da aynı şeyden bahsetmiş ya, mesele buydu.

yani günahınız sizin olsun, ne yaparsanız yapın ama yaptıklarınıza kılıf arayarak meşruiyet dairesine sokma çabasına girmemeli insan. kimse bizim inançlarımızı yanlış tanıtmaya kalkmasın diye düşünüyorum. çünkü benim dinime hiçbir batılı zarar veremez, ama -hem de suudi arabistan gibi- islamın beşiği olan bir coğrafyanın üst düzeyinden birinin en küçük hatası bile islam ile korelasyon kurulabiliyor, yanlış anlaşılmasına sebep olabiliyor. batılı bunu döne döne anlatarak göstererek kendi insanına bunun mesajını veriyor, bakın görün işte diyor, sizin çok da merak saldığınız islamın özü işte budur diyor.

yoksa onun günahı, şahsi hayati elbette beni ilgilendirmiyor, yeter ki yaşadıklarını benim muazzez dinim ile, inançlarım ile telif etmeye kalkışmasın.

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Acaba şan,şöhret,gösteriş,ve daha sayamayacağım nice aşırılıklara harcanan paranın kaçta kaçı kadar Filistin'e yardım ediyordur bu şeyh efendi .