Uçan saray

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

|SeYYaH|

Rektör
açıktan günah işleyen kişiler hakkında konuşmak gıybet hükmünün dışındadır arkadaşlar.
kaldı ki burada bizler mevzuya konu olan şahsı hiçbirimiz şahsen tanımıyoruz. bu durumda biz onun şahsını değil, yaptıklarını konuşuyoruz ki, bu da gıybet değildir. bizatihi günahı zemmetmek gıybet değildir.

bu hususun bilinmesinde fayda mülahaza ettim.

zeroaxa

Profesör
açıktan günah işleyen kişiler hakkında konuşmak gıybet hükmünün dışındadır arkadaşlar.
kaldı ki burada bizler mevzuya konu olan şahsı hiçbirimiz şahsen tanımıyoruz. bu durumda biz onun şahsını değil, yaptıklarını konuşuyoruz ki, bu da gıybet değildir. bizatihi günahı zemmetmek gıybet değildir.

bu hususun bilinmesinde fayda mülahaza ettim.
Sağolasın güzel kardeşim bu güzel bilgi için ben bunu bilmiyordum,demekki tam bildiğimizi düşündüğümüz şeylerde bile eksik bilgi sahibi olabiliyoruz

Benim kortuğum"kınadıklarınız başınıza gelmeden ölümü tadacağınızı mı zannediyorsunuz'' hadisidir

bahse konu olan şahsın milyarlarca doları ve bunun yanında israf ettiği para sözkonusu aynı oranda bizlerde israf içindemiyiz değilmiyiz mesele bu.

bence çok farklı değiliz bizim maaşımız kat be katı harcamalarımızı (taksit yada kredi) bu şahsın geliri ve harcamalarıyla kıyaslayım( ve lütfen zorunlu ihtiyaçla ihtiyaç olduğunu iddia ettiğimiz şeyleri iyi ayırt ederek bakalım) bence fark yok

aynı paralelde bu şahıs yılda 10 milyon dolarlık bi sadaka yada hayır yapsa senin yaptığın 10 tl lik sadakadan daha fazla sevap kazanamadığı yada senden daha üstün bi sevap işlemediği gerçeği gibi( tabiki eşit amel niyeti ve duygularıyla hayrın yapıldığını farzedersek)

topalsolucan

Rektör
Sağolasın güzel kardeşim bu güzel bilgi için ben bunu bilmiyordum,demekki tam bildiğimizi düşündüğümüz şeylerde bile eksik bilgi sahibi olabiliyoruz

Benim kortuğum"kınadıklarınız başınıza gelmeden ölümü tadacağınızı mı zannediyorsunuz'' hadisidir

bahse konu olan şahsın milyarlarca doları ve bunun yanında israf ettiği para sözkonusu aynı oranda bizlerde israf içindemiyiz değilmiyiz mesele bu.

bence çok farklı değiliz bizim maaşımız kat be katı harcamalarımızı (taksit yada kredi) bu şahsın geliri ve harcamalarıyla kıyaslayım( ve lütfen zorunlu ihtiyaçla ihtiyaç olduğunu iddia ettiğimiz şeyleri iyi ayırt ederek bakalım) bence fark yok

aynı paralelde bu şahıs yılda 10 milyon dolarlık bi sadaka yada hayır yapsa senin yaptığın 10 tl lik sadakadan daha fazla sevap kazanamadığı yada senden daha üstün bi sevap işlemediği gerçeği gibi( tabiki eşit amel niyeti ve duygularıyla hayrın yapıldığını farzedersek)
bak ben de bu şekilde hiç düşünmemiştim. aldığım para ayda 2 bin lira ise bin lirası keyfi ve fuzuli harcamalarıma gidiyor. demek ki bu adam kadar servetim olsa yarısı keyfi ve gerekli olmayan harcamalarıma giderdi.

gerçi ben bu adamın harcadığı paradan ziyade, islam dışı hareketlerine islamdan kılıflar uydurmaya çalışmasına ayar olmuştum.

|SeYYaH|

Rektör

teşekkür ederim sevgili kardeşim, verdiğiniz güzel ve ufuk açıcı güzel bilgiler için.
bu zatın beni de kızdıran ve üzerinde konuşma yapmamıza sebep olan tarafı haram olan bir şeyi islamın güzelliği diye takdim edip yutturmasıdır. sevgili topalsolucan'da aynı şeyden bahsetmiş ya, mesele buydu.

yani günahınız sizin olsun, ne yaparsanız yapın ama yaptıklarınıza kılıf arayarak meşruiyet dairesine sokma çabasına girmemeli insan. kimse bizim inançlarımızı yanlış tanıtmaya kalkmasın diye düşünüyorum. çünkü benim dinime hiçbir batılı zarar veremez, ama -hem de suudi arabistan gibi- islamın beşiği olan bir coğrafyanın üst düzeyinden birinin en küçük hatası bile islam ile korelasyon kurulabiliyor, yanlış anlaşılmasına sebep olabiliyor. batılı bunu döne döne anlatarak göstererek kendi insanına bunun mesajını veriyor, bakın görün işte diyor, sizin çok da merak saldığınız islamın özü işte budur diyor.

yoksa onun günahı, şahsi hayati elbette beni ilgilendirmiyor, yeter ki yaşadıklarını benim muazzez dinim ile, inançlarım ile telif etmeye kalkışmasın.

aagkn

Profesör
Acaba şan,şöhret,gösteriş,ve daha sayamayacağım nice aşırılıklara harcanan paranın kaçta kaçı kadar Filistin'e yardım ediyordur bu şeyh efendi .

stat counter