ubuntuda metin2 nasıl oynayabilirim

Bu konuyu okuyanlar

reasul43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bildiginiz uzere metin2 ubuntu destegi yok wine ile denedim fakat calısmıyor guard hatası alıyorum PlayOnlinux metin2 bulamadım simdiden yardımlarınız icin cok tesekkur ediyorum

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Normalde metin 2 wine vasıtası ile çalışır çalışmama sebebi ise metin 2 oyununa entegre edilmiş hile yapanları engellemek için konulan programdır wine ile çalışınca hile sanıp engelliyor bildigim

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
çalışmama sebebi ise metin 2 oyununa entegre edilmiş hile yapanları engellemek için konulan programdır wine ile çalışınca hile sanıp engelliyor bildigim
Ben Zula adlı online oyunu Linux'ta çalıştıracaktım fakat sizin de dediğiniz gibi oyuna entegre edilmiş hile programı engellemeye yarayan şey oyunun açılmasını engelliyordu. Acaba hileyi engelleme şeyi oyunu neden engelliyor olabilir?
--- Gönderi Güncellendi ---
@eronis

reasul43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gamemon64.des su hatayı verıyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Normalde metin 2 wine vasıtası ile çalışır çalışmama sebebi ise metin 2 oyununa entegre edilmiş hile yapanları engellemek için konulan programdır wine ile çalışınca hile sanıp engelliyor bildigim
gamemon64.des diye bır hata veriyor

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Aslında wine bir emulator değil ama o işlevi görüyor ve oyun ve uygulamalar için genel bilgi aktarımını sağlıyor bu hile uygulaması arti bir bilgi istiyor ise sistemden wine bu bilgiyi karsiliyamadigi için uygulamanın açılmasını engelliyebilir

reasul43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki nasıl cözebilirim ubuntuyı cok beyendım yanlız metin2 emeklerimin bosa gitmesini iistemıyorum

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Şahsen ben çözemedim belki sanal pc üzerinden olabilir denemedim ama

reasul43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki win7 iso bildiginiz site varmıdır

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Wine ekibi ile ilgili bir şey değil bu. Wine ekibinin değil kernel ekibinin yaptığı bir güvenlik önleminden kaynaklanıyor diye biliyorum ben. @halk

Bu arada bu sorunun aynısını Ubuntu Forum'da da sordunuz, çifte mesaj atma gereğini niye duyduğunuzu öğrenebilir miyim ?

ubuntuda .exe calıstıramıyorum

reasul43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Wine ekibi ile ilgili bir şey değil bu. Wine ekibinin değil kernel ekibinin yaptığı bir güvenlik önleminden kaynaklanıyor diye biliyorum ben. @halk

Bu arada bu sorunun aynısını Ubuntu Forum'da da sordunuz, çifte mesaj atma gereğini niye duyduğunuzu öğrenebilir miyim ?

ubuntuda .exe calıstıramıyorum
iki forumda yazmamın sebebi oyuna yaklasık 6 yıldır emek verdim cözüm bulmak icin iki forumda yazdım