Ubuntu ve Linux Mint Haricinde Linux İşletim Sistemi Önerir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba.Bana 64 bit ve güzel bir Linux işletim sistemi önerir misiniz?Güzel derken görünüşü güzel olsun.Bİr de lütfen Ubuntu ve Linux Mint'in dışındaki Linux işletim sistemlerini önerin.Bir de Arch Linux nasıl?İyi günler. :)
@eronis @Ben Kenobi @Mrtaltg @__kadıköyRAP__

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Arch deneyimli değilsen biraz ağır gelir. Manjaro var Arch tabanlı, ZorinOS, ElementaryOS, Netrunner önerebileceğim dağıtımlardan birkaçı yerli üretim PisiLinux de olabilir bak :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Distrowatch.com
Buradan linux sistemleri inceleyebilirsin.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arch deneyimli değilsen biraz ağır gelir. Manjaro var Arch tabanlı, ZorinOS, ElementaryOS, Netrunner önerebileceğim dağıtımlardan birkaçı yerli üretim PisiLinux de olabilir bak :)
Öncelikle cevabınız için teşekkürler.Pisi Linux ve Elementary OS kurmuşluğum var.Peki Manjaro ve Zorin OS nasıl?Biraz bilgi verir misiniz?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Öncelikle cevabınız için teşekkürler.Pisi Linux ve Elementary OS kurmuşluğum var.Peki Manjaro ve Zorin OS nasıl?Biraz bilgi verir misiniz?

Distrowatch'da Review kısımlarında dağıtımların versiyon incelemeleri de var.
Misal Zorin için
DistroWatch.com: Zorin OS
Buraya girdiğinizde DarkDuck sitesindeki 12. versiyon incelemesini bulabilirsiniz.
Zorin 12 Core: unpolished diamond - Linux notes from DarkDuck
Toplamda 5 inceleme yapılmış son versiyon için.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
ElementaryOS arayüzü gerçekten hoş, kullandığım dağıtımlar arasında ilgi çekici.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@ConfickerBelasi @f.krtl1 @errno @EmircanGundogdu @eronis ve @Ben Kenobi Şu an Zorin OS indiriyorum.Sizce Netrunner nasıl bir işletim sistemi?Bana Ubuntu,Linux Mint,Elementary OS dışında değişik ve çok şık gelecek Linux söyleyebilir misiniz?Bir de bu Android-x86'nın kurulumunu Linux kurar gibi mi kuracağız yoksa değişik bir yolla mı kuracağız?

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Manjaro Arch tabanlı kendine has, araçları ve varsayılan teması var. Bir nevi Arch altyapısı kullanan Mint diyebilirim. Yani Mint gibi kendi araçlarını arayüzünü falan geliştiriyor. Zorin de Ubuntu tabanlı yine o da kendince özelleştirmeler ve araçlar yapıyor. Netrunner en son kullandığımda Mint üzerine KDE masaüstü ve bir kaç özelleştirme ve optimizasyınla gelmişti. Manjaro ana olarak Xfce masaüstü kullanır ama KDE versiyonuda var. Zorin galiba Gnome kulkanıyor. Netrunner da KDE kullanıyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Dönüp dolaşıp Windows 10'a geleceksin.
Şu an zaten hem Windows 7 hem de Windows 10 yüklü.Bunun yanına bir de Zorin OS yüklemeyi düşünüyorum.Hatta Zorin OS indiriyorum şu an.
Şunu kabul etmeliyiz değil mi? Windows günümüzde bir çok oyunun oynanabildiği bir işletim sistemi.Bu sebepten hard diskimde her zaman bir Windows yüklü kalmalı bence. :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Android ben kurmuştum farklı bişey hatırlamıyorum. Üzerinden zaman geçtiği için çok net konuşmuyorum. Olsa bi değişiklik hatırlardım heralde ama.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Android ben kurmuştum farklı bişey hatırlamıyorum. Üzerinden zaman geçtiği için çok net konuşmuyorum. Olsa bi değişiklik hatırlardım heralde ama.
Yardımınız için teşekkürler.Bir de Android-x86'nun kurulumu normal Linux kurulumu gibi miydi?

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Yardımınız için teşekkürler.Bir de Android-x86'nun kurulumu normal Linux kurulumu gibi miydi?
Basitti ama nasıldı hatırlamıyorum. Deneyimli birisiniz galiba, usb'den başlatıp kurulum dediğinizde bence hemen anlarsınız neyin nasıl olacağını. Hatırladığım karmaşık bişey olmadığı sadece :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Manjaro kurulmaya değer mi?Bunu dememin sebebi Zorin OS indiriyorum. Eğer Manjaro'nun diğer Linux'lardan önemli bir farkı yoksa(görünüş,uyum gibi) o zaman Manjaro'yu indirmeme gerek yok diye düşünüyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Basitti ama nasıldı hatırlamıyorum. Deneyimli birisiniz galiba, usb'den başlatıp kurulum dediğinizde bence hemen anlarsınız neyin nasıl olacağını. Hatırladığım karmaşık bişey olmadığı sadece :)
Açıklamanız için teşekkürler.Geçenlerde Remix OS indirdim.Kurmaya çalıştım ama bilgisayarı en azından 4-5 kez yeniden başlattı.İnşallah Android-x86'da böyle bir sorun olmaz.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Manjaro Zorin'den daha hafiftir. En büyük fark bu. Görünüş olarak her dağıtımı her tipe sokabilirsiniz. Mint Cinnamon'u bi şekle soktum ki Windows 10 oldu :cool::D

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Görünüm olarak Fedora ve Debian öneririm Android'den kastınız Remix OS galiba kurulumu Linux Mint'in kurulumundan bile daha basit sadece ilk açılışta bazı arkadaşlar tedirgin oluyor çünkü uzun sürüyor ilk açılış gerçi PC'ye görede değişir ama sabırlı olmak lazım :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Manjaro Zorin'den daha hafiftir. En büyük fark bu. Görünüş olarak her dağıtımı her tipe sokabilirsiniz. Mint Cinnamon'u bi şekle soktum ki Windows 10 oldu :cool::D
Vaktiniz varsa ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz Mint'ten?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Görünüm olarak Fedora ve Debian öneririm Android'den kastınız Remix OS galiba kurulumu Linux Mint'in kurulumundan bile daha basit sadece ilk açılışta bazı arkadaşlar tedirgin oluyor çünkü uzun sürüyor ilk açılış gerçi PC'ye görede değişir ama sabırlı olmak lazım :)
Remix Os değil Android-x86'yı diyorum.Geçenlerde Remix OS kurmaya çalıştım ve bilgisayar en azından 3-4 kez yeniden başladı.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Zorin OS iso dosyası indi.Bir bakayım şuna. :) :) :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hmm anladım ben hiç denemedim Android-x86 kurmayı deniyim bi :)
Eğer Android-x86'yı kurup denerseniz nasıl kurulduğu ve nasıl bir işletim sistemi olduğu hakkında bilgi verir misiniz?
İşlemciden dolayı sorun verebileceği geldi aklıma ondan sordum :)

Bi arada Mac Os'u dene :)
Sizce benim işlemciden dolayı mı Remix OS kuramadım?Bir de Mac OS'u nasıl deneyeyim?Korsan olmaz mı?