Ubuntu tabanlı dağıtım tavsiyesi istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Oruch379

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhabalar. Birsüre Linux kullandım gayette memnundum fakat photoshop eksikliğini çok hissettiriyordu fakat birçok driver gibisinden sıkıntılar yaşıyorum. Galiba linux rahatlığına alıştım ? . Fakat arch pek kullanılmadığımdan ubuntu tabanlı benim işimi daha iyi görüyor. Fakat Linux Mint den çok sıkıldım aynı zamanda cinnemondanda. Ubuntu 18.04 kurdum açılışında sıkıntı verdi ekran yanıp sondü. Anlayacağınız pek bana göre dagıtım bulamadım fakat ne zaman bu foruma girsem hep bir çözüm bulunuyor. Sistem:
I5 2410M
6Gb 1333Ghz
750Gb 5400Rpm
Intel HD Graphics 3000
Şimdiden teşekkürler.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Merhabalar. Birsüre Linux kullandım gayette memnundum fakat photoshop eksikliğini çok hissettiriyordu fakat birçok driver gibisinden sıkıntılar yaşıyorum. Galiba linux rahatlığına alıştım ? . Fakat arch pek kullanılmadığımdan ubuntu tabanlı benim işimi daha iyi görüyor. Fakat Linux Mint den çok sıkıldım aynı zamanda cinnemondanda. Ubuntu 18.04 kurdum açılışında sıkıntı verdi ekran yanıp sondü. Anlayacağınız pek bana göre dagıtım bulamadım fakat ne zaman bu foruma girsem hep bir çözüm bulunuyor. Sistem:
I5 2410M
6Gb 1333Ghz
750Gb 5400Rpm
Intel HD Graphics 3000
Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayar nedir?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
I5 2410M
6Gb 1333Ghz
750Gb 5400Rpm
Intel HD Graphics 3000
Şimdiden teşekkürler.
Linux Mint olur.

OzgunPr

Asistan
Reaksiyon puanı
211
masaüstünü kullanmayı sevmiyorsanız elemantary os olabilir. ama cinnamon'dan daha hafif değil. bu aygıtla nasıl bir sürücü sorunu yaşıyorsunuz, intel gpu zaten açık kaynak kodlu sürücülerle destek veriliyor? olsa olsa kablosuz ağ sorunu olabilir, onun içinde çipset modeline göre bir dolu çözüm var zaten.

manjaro xfce'yi ben de sevmedim. xfce dağıtımına göre çok fazla kaynak kullandığı için kaldırmıştım. daha önce cinnmoan topluluk sürümünü denedim. 2 aylık iso dosyası, 2 gb.'tan küçüktü, ama kurulum sonrasında 2.4 gb. güncelleme aldı. bir süre açmadım (3-4 hafta olabilir), yine 2 gb.ta yakın güncellemeyi görünce onu da kaldırmıştım.