Ubuntu Sorun Çözüm Başlığı

Bu konuyu okuyanlar

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Normal Sitedesin masaüstü bilgisaylar için indir diyorum, sonra nero ile cdye yazıyorum. Windows hazır format cd'sinde yaptıpğım gibi.

Tamam, wubi.exe var cd içerisinde, ona çift tıklayarak kuruluma başlayabilirsin.
Yeni bioslarda, bilgisayar açılırken, biosun hangi diskten önyükleme yapacağını seçebileceğin bir menü açılıyor. Bilgisayarını başlatırken".... for select boot device" ya da ".... for boot menu" gibi bir yazı gelmesi lazım. Genelde de basman gereken tuş " F12 " tuşudur.
Eğer bu yazdığım işe yaramazsa, bilgisayarını açılışda ilk DVD içerisinden yükleme yapması için ayarlaman gerekmektedir. Bu işlemi de bios menüsüne girerek yapabilirsin. Bios ayarlarını yapmak biraz uzmanlık istesede normal bir kullanıcı çok rahat yapabilir.

Genelde "DEL" veya "F2" tuşları ile bilgisayar BIOS una girebilirsin. Bilgisayarı yeniden başlatman gerekir bu işlem için. Bilgisayar yeniden başlarken, gördüğün ilk ekranda "DEL" ve F2 tuşlarına sıra ile bas. Hangisi olduğunu bilebiliyorsan sadece birine bas. Burada "Boot" başlığı altında, "Select device priority" gibi bir başlık olması lazım. Bazı bios menülerinde direkt olarak seçebiliyorsun.

Boot menüsü altında, gerekli yerde cd, dvd veya blueray sürücünü bulup, önceliği ona vermen gerekiyor. Bu işlemden sonra bios ayarlarını kayıt edip bilgisayarı yeniden başlatman gerek. Genel tuş F10' dur. F10 tuşu ve sonrasında onay vererek bilgisayarı yeniden başlatırsın. Bu işlemlerden sonra, kurulum cd si, medya okuyucunun içinde ise kurulum ekranı görünecektir.

disc0med

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Windows 8 kurulu ASUS N56VZ-S4255H marka ve model bilgisayarıma Ubuntu 12.10 (64bit) kurulumu yaptım fakat şöyle bir problemim var. Boot seçeneklerinden 1.liği Windows 8'e verdiğim zaman win 8 direk açılıyor herhangi bir seçim ekranı gelmeksizin. 1.liği Ubuntu'a verdiğim zaman ise gelen grub ekranından ne windows 8'i ne de win 8 recoveryi çalıştıramıyorum hata veriyor. İşletim sistemleri arasında gezmek için kendim manuel olarak boot seçimlerini değiştirmem gerekiyor. Açılışta herhangi bir seçim ekranının doğru düzgün çalışması için ne yapılabilir?

Grub ekranından windows 8 load etmeye çalıştığımda aldığım hata:
Kod:
hata : can't find command 'drivemap'
hata: invalid EFI file path

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,
Masaüstü bilgisayarımda internete wifi bağlanmak için Airties Air 2315 kullanıyorum. Fakat ubuntu da problem çıktı. Modemi tanımıyor, elimde driver cd'si var fakat windows için.
Ne yapabilirim ?

bsekerciler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Masaüstü bilgisayarımda internete wifi bağlanmak için Airties Air 2315 kullanıyorum. Fakat ubuntu da problem çıktı. Modemi tanımıyor, elimde driver cd'si var fakat windows için.
Ne yapabilirim ?
Merhaba, Ubuntu'nun kablosuz alıcını tanıyıp tanımadığını bilmemiz gerekir önce. Sorun modemle ilgili değil, kablosuz adaptörünle ilgili (wi-fi alıcınız). Uçbirimden,
lspci
çıktısını yazar mısın?

bsekerciler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Xycodi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Ubuntu 12.10 yükledim, eskiden OpenSuse 12.2(Gnome) ve 12.3(KDE) kullanıyordum. İnternetim çok hızlı çalışıyordu hiçbir problemim yoktu. Windows 8 ve Windows 7 üzerinde de bir problemim yok ancak Ubuntu 12.04 ve 12.10'da internet yavaşlığı problemim devam ediyor. Mesela bir internet sitesine gireceğim bir kere üstüne tıklayınca bekliyorda bekliyor ama üst üste 10 defa falan tıklayayım girmeye başlıyor. Sanki komutları dinlemiyor gibi bir hava var. Youtube vs. aynı şekilde yavaş. AirTies rt-211 kullanıyorum wpa1/2 şifrelemeye ayarladım ve ubuntunun kendi wireless managerini silerek başka bir tane yükledim. Bu dediğim şifreleme türünde daha iyimiş dediler ama bir değişiklik olmadı. Wireless kartım Atheros sanırım, yardımcı olursanız sevinirim.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Adam 24 ünde yazmış 5 gün geçmiş bir cevap yok.Bravo linuxcular devam edin.:thumbdown:

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar ubuntu 12.10 da dns ayarlarını nasıl değiştirebilirim?
internette kısa bi araştırma yaptım ve resimli anlatımını buldum ama dns değişmedi, yardımcı olursanız sevinirim.

berkuzen45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim Backtrack 5 i sanal olarak kurarken bu hatayı alırıyorum.
Bi yardımcı olurmusunuz ?

askm77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Winehq ile nasıl bakıcam ayrıca bu lol kurulumunda ek scripler falan vardı onları terminalden yazıyorum hep böyle bir dosya yok diyor.

askm77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam test mi etmem gerekiyor oradan anlamadım ki biraz daha açık yazar mısınız ?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Onlar zaten test etmişler ve hangi dağıtımda nasıl sonuç aldıklarını ve hatalara nasıl çözüm bulduklarını yazmışlar.

MCHDSBH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu Kurulum Sırasunda Laptop Restart atıyor ?

MCHDSBH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok Rasgele Mesala İlk Başta Disk Seçerken Restart Attı Bazende Tam Kurulum Başladığında

Son mesajlar